BLACKened

Cahny

Parhaimmat black metal bändit?

Satyricon, Behemoth ja Dimmu Borgir

11

261

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • cxzcxz

      Wittu pelkkiä smurffibändejä noi on kun säkin voisit kuunnella Kissiä ja tässä faktaa:

      Maailmassa on monia loistavia heavyrumpaleita, mutta on vain yksi joka on täysin ylitse muiden: Hän on Kissin legendaarinen PETER CRISS. Criss soittaa täysin omassa kastissaan vertailtaessa häntä muihin rumpaleihin. Edes ex-kiss rumpalit Singer ja Carr eivät pääse lähellekään siihen agressiivisenn atmosfääriin jonka Criss luo rumpusooloillaan. Crissillä on aivan omintakeinen ja kopioimaton tyyli. Hänen soittonsa on hyvin persoonallinen ja pelkästään nauhahalta kuulemalta voi todeta, että siellä soittaa legendaarinen Criss. Criss on kaikkienaikojen rumpali, ikoni eläessään. Tuskin Kiss olisi koskaan noussut maailmanmaineeseen ilman karismaattista ja upeaa Crissiä. Kissin alamäki alkoikin Crissin poistuttua kuvioista ja uusi tuleminen tuli vasta kun ReUnion toteutui Crissin johdolla. Toivon, että Crissille pitkää ikää, sillä hänen kaltaistaan rumpalia tuskin enää koskaan näemme. Criss elää ikuisesti .

      • Ihsahn666

        Toi kirjoitus todellakin nauratti mua pitkään. Kiss??? Hyi vittu!!! ja mitä himputtia se jauhaa siitä rumpalista kun aihealueena on Black Metal bändit. tää helevetin Nestori jauhaa paskasta rumpalista joka soittaa pornoasu päällä tylsää poppirenkutusta. Mut saipahan naurut tosta jutusta. Säälin kaveria jos se tosissaan on ton juttunsa vääntänyt.


    • adgjlö

      Kiss on pelkkä pelleporukka. Metallica rocks!

    • metsänpoikatahdonoll

      ^Älä mollaa, kovia jätkiä.

      Ite tykkään Lemuriasta, Immortalista, Anaal Natrhakista, Dimmusta, Behemothista, Darkthronesta, Born of Thornsista ja Cradle of Filthistä.

    • Raaka-Sipuli

      Burzum, Covenant, Emperor, Gorgoroth, Dark Funeral, Darkthrone, Summoning, Troll, Odium, Mayhem.....

      Siinä on muutama mitä kannattaa kokeilla.

    • okokok

      Njo tjäs vjähä Bläkkis bjändei Cradle of Filt,Immortal,VENOM(on myös thrashii),emperor,Dimmu,Impaled Nazarene,Horna,Mayhem ja Skeletonwitch!!!!
      Näin vähänen on tietämykseni!!!!!!!!

      • T.Soini pressaks

        No voi vithulan väki. Älä IKINÄ kirjoita Black Metal ja Cradle Of Filth samaan lauseeseen. Se shitti ei oo bläkkiä nähnytkään.
        Jokaisen BM fanin levykokoelmista täytyy löytyä jotain näiltä bändeiltä. (vihje, mitä vanhempaa tuotantoa sen parempi)
        Satyricon, Darkthrone, Impaled Nazarene, Beherit, Mayhem, Troll, Horna, Dimmu Borgir, Emperor, 1349, Burzum, Carpathian Forest, Dark Funeral, Gorgoroth, Marduk, Old Man's Child, Sargeist, Taake.


    • Bläckis rules

      Black metal rules!!!Niitä bändejä:Immortal,Mayhem,Emperor,Dimmu Borgir,Marduk,Behemoth,Dark Funeral,Bathory,Horna,Ajattara,Cradle of Filth,Gorgoroth,Impaled Nazarene,Skeletonwitch jne...

    • Norwegian-BM

      Kaikki OIKEAN black metalin kuuntelijat nauravat seuraavia yhtyeitä:

      Dimmu Borgir, Cradle of Filth

      Sekä jokaista, joka erehtyy pitämään näitä kahta poser-orkesteria oikeana black metallina...

      • 3+19

        Ja kaikki oikeat musiikin kuuntelijat nauravat pelleille joiden mielestä jokin bändi on hyvä/huono sen perusteella mihin genreen se nyt sitten sattuu kuulumaan tai mitä joku vitun finninaamainen blackmetalpoliisi aiheesta on mieltä.


    • hyihyhhyy

      bläck metalli on paskaa vähän niinku robin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      209
      3892
    2. Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin

      Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän
      Maailman menoa
      30
      2354
    3. Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella

      👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h
      Maailman menoa
      19
      1884
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      43
      1750
    5. Onko 65-vuotias liian vanha lähtemään rintamalle?

      Suomessa reserviläisikä nousee ensi vuoden alusta 65 ikävuoteen. Jatkossa asevelvollinen kuuluu reserviin sen vuoden lop
      Maailman menoa
      448
      1723
    6. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      84
      1582
    7. Kohuotsikoihin nousseet Aku Hirviniemi ja Mikko Leppilampi jouluna tv:ssä!

      Täydellinen joulu -leffassa on iso kaarti suomalaisia näyttelijöitä. Mukana mm. Elena Leeve, Antti Luusuaniemi sekä koh
      Kotimainen elokuva
      20
      1179
    8. Ex-Puoli seitsemän juontaja Anniina Valtonen yllättää - Uudessa roolissa tv:ssä!

      Monen suosikki Anniina Valtonen tv:ssä! Valtonen on tuttu Ylen meteorologina, mutta hän juonsi myös Puoli seiskaa. Nyt A
      Suomalaiset julkkikset
      31
      985
    9. Mitä metsaman tuottaa

      Törkypuhetta, ahdistusta, pahaa mieltä, riitaa, eripuraa, köyhien menestymättömien ja maattomien kurjien vähättelyä. Sit
      Tuusniemi
      111
      930
    10. Korvasiko kaupunki Morkon talon?

      Tän missä oli joku vesivuoto talon ulkopuolella? Vai miten saaga päättyi?
      Kuhmo
      7
      877
    Aihe