autotalli vs. nettiauto

Fjddd

Tosiasia on, että nettiautosta löytyy enemmän myytävää, mutta lähempi tutkimus osoittaa, että uudempien autojen kohdalla tarjontaa on lähes yhtä paljon. Esim. 2008 NA:14000 ja AT:13000. Tästä voisi vetää sen johtopäätöksen, että lintat myydään nettiautosta ja paremmat autotallista. Kannattaako tuonne nettiauton puolelle edes laittaa uudehkon auton myynti-ilmoitusta, koska ostajahan voi tuntea auton olevan kirpputorilla?

5

2981

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • moottorintestaus

      Tuossa on tuo, moottorin kunnon selvittäminen, kello vaan käteen ja testataan kiihtyvyyttä. Tympeää on jos on moottorissa vikaa ostetussa..

    • autotalli turha

      Nettiautosta löytyy kuitenkin ne edullisimmat, joten autotallille ei ole mitään tarvetta.

    • nettiauton lintat:(

      "Nettiautosta löytyy kuitenkin ne edullisimmat" -Kai nettiauton vanhojen limppujen ja jobbari-romujen kuuluukin olla halvempia. Autotallin autojen myyjien tunnistus tekee siitä turvallisemman.

    • mpgppg

      Myös nettiautossa näkyy rekkarit ja myyijiltä edellytetään nimeä ilmoituksessa. Näillä tiedoilla pystyykin tarkistamaan onko näin. Autotallissa taas rekkaritkin alkaa olemaan tarroitettu joten tietoja ei voi tarkistaa etukäteen.

    • kumpijakampi

      Nettiauto ei tarkista myyjän henkilöllisyyttä, mutta Autotalli tarkistaa. Autotallin myyjä ei vastaa puhelimeen: -Halooo... , tummalla vibraatolla. Tai mikäli vastaa, niin ilmoituksen jättäjänä on oikeasti vähemmistön edustaja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      27
      19807
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      76
      6800
    3. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      28
      6466
    4. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      99
      6215
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      43
      6079
    6. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      104
      5977
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      63
      5385
    8. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      45
      5110
    9. Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?

      Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on
      Suomalaiset julkkikset
      60
      4440
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      50
      4040
    Aihe