Laittakaa listaa ihannemiehenne piirteistä! Ja sitten asiallista keskustelua ;-) (Listan ei todellakaan tarvitse olla realistinen. En minäkään odota, että kaikkia näitä piirteitä vastaava tulisi minua vastaan joku päivä.)
Luonne:
-lempeä
-empaattinen
-rohkea
-mielikuvituksellinen
-erittäin syvällinen
-keskustelutaidot omaava
-osaa antaa omaa tilaa, sopivan etäinen, ei omistushaluinen
-kiltti, puolustaa myös omia oikeuksiaan
-omaa korkean moraalin
-ymmärtäisi ihan oikeasti tasa-arvon päälle
-omaa hyvän huumorintajun, osaa kuitenkin olla vakava silloin kun pitää (tunneäly!)
Harrastukset&elämäntavat:
-haluaa kokeilla kaikkea uutta, ei kangistu kaavoihin
-poliittisesti samalla kannalla, kuin minä
-arvostaa luontoa, jokin luontoaiheinen harrastus olisi plussa (paitsi metsästys)
-ymmärtäisi oman elämänkatsomukseni, eikä yrittäisi muuttaa sitä
-tykkäisi juhlimisesta, olematta kuitenkaan alkkis
-tykkäisi viettää aikaa ulkona. illanvietto tai päiväpiknik vaikka puistossa ois mun mieleen :)
-poliittisesti aktiivinen, tai ainakin ymmärtäisi oman aktiivisuuteni
Ulkonäkö:
-pitempi kuin minä
-ei pinnallinen ja tällätty, mutta hygieniasta täytyy pitää huolta jne.
-suht. normaalipainoinen (tykkään kuitenkin itse liikkua ja patikoida)
Listaa piirteistä!!
11
286
Vastaukset
- Tässä..
- sellainen joka uskaltaisi olla oma epätäydellinen itsensä ja antaisi minunkin olla.
Ihanne mieheni olisi tietenkin myös komea.
Yhdessä olisimme täydellisiä.
Minä osaan paljon kaikenlaista mutta en tietenkään ihan kaikkea ja siksi mies saisi osata niitä mitä minä en. Homma toimisi hyvin.
Kesämökki olisi kiva. Minulla on mukava asunto ja siellä voitaisiin olla talvet.
Ei mielellään uraohjus jotta yhteistä aikaa olisi ja voitaisiin samoilla metsissä. - nainen 27v
-komea (leukaperät erityisesti ja ne ihanat ruskeat salaperäiset seksikkäät silmät!)
-hyvin treenattu
-pitkä (yli 180 senttiä ehdottomasti)
-isohko penis
-leveät hartiat
-karismaa
-syvä ääni
-pilkettä silmäkulmassa - ------------------
Kuka ihme täällä jakelee näitä miinuksia kaikille? :-o
- Kettutytöt
Aloittaja miesten kauhistus eli viherpiipertäjä. Ryhdy lesboksi, kunnollinen mies ei moista ala katsomaan.
- dfgdfg
Buhuu, oletko ehkä hieman katkera kun jonkun tuntemattoman naisen ihannemies-ominaisuudet eivät vastanneetkaan juuri sinua? Aina tuollaisia mankujia riittää enkä ymmärrä miten siitä voi vetää palkokasvit nenään ettei vastaa jonkun randomin ihannetta, tuskin tulet tuota naista koskaan näkemään..
- Keskustelun aloittaj
Ja mitä jos teitkin kirjoituksestani väärän tulkinnan :-) En ole viherpiipertäjä. Eikä minua haittaa, jos olen kauhistus joillekin miehille, sillä todennäköisesti minua ei edes kiinnosta, että mitä mieltä ne sellaset miehet on ;)
- juuuughg
toiveluonne se on ja pysyy samanlaisena. Kuitenkin yksi tärkeä asia on osata nauraa itselleen ja huomata omat puutteet ja myöntää virheet jos kömmähtää. Kuiva, itsensä ja muut liian vakavasti ottava tosikko on kamala!
- ~cissi~
Ihannemies on alfauros :) Alfan tunnistaa heti, jos sellainen on paikalla, niin naiset kuin miehetkin. Joten alfaa ei tarvitse kuvailla. Tiedät jos olet sellaisen nähnyt. Valitettavan harvassa niitä on.
- teratgrea
Ihan näppärä lista aloittajalta. Yksi kohta herätti kysymyksen: "erittäin syvällinen" - kertokaas, millainen ihminen on erittäin syvällinen, miten syvällisyys ilmenee ?
- 1+10:)
Voisiko aloittaja ystävällisesti tarkentaa seuraavia listansa vaatimuksia:
-ymmärtäisi ihan oikeasti tasa-arvon päälle
-poliittisesti samalla kannalla, kuin minä - gariza
* huumorintajuinen
* mielellään taiteellinen/musikaalinen
* hyvän itsetunnon omaava
Ulkonäöstä nyt sanotaanko, että minua pitempi ja mielellään tumma ( ei pakko, mutta omaa silmää yleensä ne tummat miellyttää enemmän ja kyse oli ihanteesta. ;) )
Kyllä sen tietää kun se oikea kohdalle osuu ja kemiat natsaa ja silloin tällaiset listat menettävät kyllä kokonaan merkityksensä. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1218454
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1415364Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333745Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1283582Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352624Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191896Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3581552Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981547Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?711410Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311376