Ilkkuminen

Mitä te ajattelette 40v ihmisestä, joka käyttää kävelykeppiä?
Eilen vain sattui semmonen kummallinen tapahtuma, että kun olin tulossa kaupasta ja menossa autolle, niin joku ukko purskahti nauramaan ja ilkkui että kuinka on nuoren näköinen vanhus tjsp. Niin, siis en minä huvikseni sillä kepillä kävele, jatkuvia kipujakin on, mutta en valita. Ihmetyttää vain tuollainen naureskelu..ikävä fiilis jää. Mitähän sille olis pitänyt sanoa?
798
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Olisit lyönyt sitä sillä kepillä? Vittuako juntti alkaa avautumaan.

Äänestä

Ääliöille tarvitse mitään sanoa.

Lapset kysyvät aika avoimesti tyyliin"miks sulla on tommonen musta juttu tossa...", ja niille viitsii selittää. Aikuisille (jotka vahtaa avoimesti) saatan tokaista, etteikö ennen ole jalkaa paketissa nähnyt.

Äänestä

no ekana tuli myös mieleen et pari napakkaa iskua kävelykepillä kuten tuossa jo mainittinkin,
taikka sit tokaista vastaan et "kuinka on vanhan näköinen lapsi", tai "nuin vanaha ukko eikä vieläkään tiiä miten ihmisten ilimoilla käyttäydytään",tai "vastako sinut on tynnyristäs päästetty"...

mur

Äänestä

No minä olen 40 ja jos jalkani ei kestäisi kunnolla astumista, käyttäisin kyynärsauvaa enkä kävelykeppiä.

Mutta kuten muutkin jo neuvoivat, anna seuraavalle naureskelijalle pari napakkaa iskua sillä kepillä.

Äänestä
  • senkin sonni, se on rasitusvamma :)

    Äänestä

Ens kerralla isket siltä napakalla kopautuksella polvilumpion palasiksi, ni jatkossa sille ei enää tule mieleenkään hekotella ja ilkkua, kun itte nojaa kepukkaan ja pääsee ihan konkreettisesti samaistumaan toisen tilanteeseen. Tiiä vaikka painusitte sitten kahestaan kaljalle pohtimaan syntyjä syviä.

Äänestä

.

ja syöttänyt lisäksi paskaa

.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kävelykeppiakka kirjoitti:

Mitä te ajattelette 40v ihmisestä, joka käyttää kävelykeppiä?
Eilen vain sattui semmonen kummallinen tapahtuma, että kun olin tulossa kaupasta ja menossa autolle, niin joku ukko purskahti nauramaan ja ilkkui että kuinka on nuoren näköinen vanhus tjsp. Niin, siis en minä huvikseni sillä kepillä kävele, jatkuvia kipujakin on, mutta en valita. Ihmetyttää vain tuollainen naureskelu..ikävä fiilis jää. Mitähän sille olis pitänyt sanoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu