yksinäinen(kö)

töttöröötötööö

Toivon etttä joku jaksaa lukea tämän, kitän jo etukäteen !
Olen siis 16 vuotias, aloitan lukiossa kuukauden päästä. Oon aina ollu ihminen joka sopeutuu ja jolla on kavereita ainakin sen verrran, etttä seuraa tylsiin sunnuntai-iltoihin. Nyt on kesä, ja mun pitäis varmaan nauraa riemusta ja olla onnellinen, mutta jotenkin nyt mulla on tosi yksinäinen olo.

Olen ihastunut ihmiseen, josta huomaan ettei hän välitä minusta enempää kuin kaverina, ja musta tuntuu että näin käy joka kerta, koska en osaa edetä. Katselen vain ja yritän miellyttää, mutta siihen se jääkin. Tuntuu että aina seurassa missä liikun on aina se joku paremman näköinen ja kivempi. Se on aina niin! Voin sanoa, että en todellakaan ole ruma, ehkä en ole maailman kurvikkain ihminen, mutta kyllä olen ihan nätti ja sosiaalinen ihminen.

Tänä kesänä itsetuntoni on laskenut kuin aasin häntä, en tiedä mistä se johtuu mutta huomaan sen kaikessa mitä teen ja ajattelen. Tutuu, että kukaan ei oikeasti välitä (lukuunottamatta perhettäni) tai että moni pitää minua suorasanaisena ihmisenä, joka on täysin oma itsensä, seurassa kuin seurassa.

Vielä tähän keikkeen lisään sen, että olen aika huonoissa väleissä siskooni, emme näe kovin usein, vaikka hän on ainoa sikoni eikä asu kaukana. Veljeäni nään joka viikko, mutta ainoina sisaruksina,välit voisivat olla paremmat. Haluaisin oman ikäisen sisaruksen piristämään loma matkoja ja tylsiä koti-iltoja, mutta minkäs mahtaaa kun on nuorin..

En näillä sanoilla yritä kertoa, että elämäni olisi perseestä ja teen itsemurhan heti kun vanhempieni silmä välttää. Minulla on ihana perhe ja ihania kavereita, välillä vaan tuntuu että muuta ei olekkaan ja jokin iso kohta puuttuu 1000 palan palapelistä. Ja nyt se puuttuminen tuli kovana palana, kuin isku vyön alle, eikä iskun aiheuttajaa tiedetä.

1

75

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fgedfgwesgfwer

      Kirjota jammulle suosikkiin nää jutut. hohhoijjaaa....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      155
      11788
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      148
      5423
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      43
      4437
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      132
      3632
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      39
      2728
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1926
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      107
      1646
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      361
      1601
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      97
      1499
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      136
      1441
    Aihe