Mikä se on? Hyvä tekniikka, rauhallinen alaslasku, räjähtävästi ylös. Mutta toistomäärät? 3x5, 5x5, 3x10, 5x10, 3x8, Miken 2x6 :D. Tapoja on monia. Tutkimuksissa on selvästi todettu että 8-10 toistoväli on tehokkain lihaskasvatuksessa, mutta voimatasot kasvavat parhaiten siellä 3-6 toiston tuntumassa. Lisää voimaa -> isommat raudat käytössä -> isommat lihakset jos syödään yli kulutuksen. Näinhän sen pitäisi mennä. Jos treenaa koko ajan lyhyitä 3-5 toiston sarjoja eikä tee hypertrofia työtä, onko kehitys heikompaa? Toisaalta tuntumapumppailu ei tuota tuloksia myöskään. Jos penkki on satkussa eikä rintalihoja ole vielä paljoa, niin onko parempi jättää eristävät liikkeet rinnalta pois? pec-dec,flyes, ristikkäistalja. Vaikka kaikki Pro ukot niitä tekevät, niin se ei tarkoita, että juuri sinun pitäisi niitä tehdä. Kuinka paljon volyymiä rinta tarvitsee kasvaakseen? Monta kertaa viikossa rintaa pitäisi treenata maksimaalisen kasvun saamiseksi? Toisilla kasvaa rinta helposti penkkaamalla, toisilla ei sitten millään. Tai lähinnä olkapäät ja ojentajat. Kokemuksia ja mietteitä rintatreenistä tänne!! Mielellään jotain vertailua aiempaan ja oivalluksia rinnan kehittämisen suhteen.
Terv. Huonogeeninen rintamies, joka treenaa kyllä koko kroppaa mutta rinta ei kehity.
Rintalihasten MAKSIMAALINEN kehitys??
6
346
Vastaukset
- ÖNN ÖNN ÖNN
Siellä sinulle lokin nu55imisen taidot opetetaan!
- ÖNN ÖNN ÖNN
Nekin ja vaikka mitä muuta.
- SANO EI MUSKLELLE!
paska SIVUSTO EI PERKULES!!! MIKSEN PAKKOROISTO DOT COM OLLA PALJON PAREMPI. MUSKLELLA JUNTIT KIRJOTTELEE IDIOOTTEJA AHVEN SIELLÄ JUTTUJA TREENIASIAA LIIAN VÄHÄN TAI SITTEN JOKU 88 SYNTYNYT PENTU KIRJOTTELEE TUNTUMA TREENEISTÄÄN HOHHOIJAA.
- ÖNN ÖNN ÖNN
Muskle on paras sille ei kukaan voi mitään.
- Loppu29
Mulla sama tilanne, sen verran olen jo kokeillut, että eristäviä kannattaa tehdä ja iso volyymi.
- lautaperse
Sitten on meitä, joilla ylärinta ei kasva. Lihasten malli ja kiinnitys on se, että kaikki roikkuu alhaalla. Tulee sellainen vanhan äijän rintalihaksisto, vähän ku Arska tänään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911087
- 123860
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa103825"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten275652- 68559
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait72553Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64552Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54526- 72483
- 50463