VIHA-iltaan voisitte ottaa yhteyttä Paavo Väyrysen PUOLESTA !

Mies on saanut kestää Lipposen ja & vihaa ja mustamaalausta aivan ilman omaa syytään.
Hän on sen kestänyt kuin mies, mutta meille monille muille on todella ollut kärsimystä kerrakseen seurata sitä valtavaa vihaa, joka hänen päälleen on aiheetta syydetty!

En voi olla lainaamatta erästä viestiä:

>> Onko Ruotsi orpo piru? Ruotsi ei ole maksanut vielä ainoatakaan kruunua tukipaketiin?
Se ei ole EMU:n jäsen. (EMU = Euroopan rahaliitto, jonne Lipponen-Niinistö-pari vei meidät ilman kansanäänestystä muistaakseni vuonna 1995.
Ilman kansanäänestystä, koska olisimme panneet hanttiin!)

Ruotsissa järjestettiin kansanäänestys. He kieltäytyivät.

Ei ole Englantikaan EMU:n jäsen eikä joudu Etelä-Eurooppaan maksamaan mitään.

Ja on monta muutakin maata, jotka ovat EU:ssa, mutta eivät EMU:ssa. Ne eivät joudu maksamaan!

Suomi on kai nyt jäänyt satimeen, olemme jääneet ikuisesti maksamaan eteläeurooppalaisten makeata elämää siellä lämpimässä maassaan.
30143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Tapauskohtaisesti
yksi asia kerrallaan
joka asialla oma historiansa.

Vuosikymmeniä vallinnut tasavertaisuus- ja kaikille sitä samaa vaatimus on poikinut myös paljon huonoja asioita,
"henk.koht. tragedioita" esimerkiksi. Kestokyvyltään ihmiset ovat erilaisia, on myös huomattavia temperamenttieroja. Eri sairaudetkin vaatii erilaista hoitoa.

Kansainvälinen terrorismi on myös asia, johon täytyy puuttua. Joka paikassa tunnustetaan että huumeet ovat lisääntyvä ongelma ja kohdistuu yhä nuorempiin ikäryhmiin.

Työ rauhan hyväksi. Koska maamme ei ole mikään lintukoto miltään osin, voisiko joka paikkakunnalla olla henkilö turvaamassa yhteiskuntarauhaa?

Tämä asia heräsi mielessäni, kun kuuntelin 3-4 v lasten kinastelua alueellani. Suuttuessaan 3v poika huusi ikätoverilleen ryssähuoraa, koska äitinsä naapurimaasta kotoisin. Jotain tartteis tehdä, muokata vanhempien ja isovanhempien asenteita.
Muitakin hyviä arvoja, älykkäitähän he ovat, vastapainoksi pyrstöpuolen nuoletukselle ja kynimiselle.

Äänestä

tä kohtaan panevat kysymään: Suomalaistako saa vihata
ja kirjoittaa aiheettomia solvauksia ja herjauksia, mollauksia
ilman mitää oikeata syytä?

Mutta mustaihoisia pitää pokkuroida ja antaa rahansa heille?

Ottakaa yhteyttä VIHAiltaan! TV 2 tänään.

Paavo Väyrynen on s u o m a l a i s t e n puolustaja!

Äänestä
  • Nyt sekoitat kaksi asiaa. Eihän kukaan
    vihaa Väyrystä. Väyrystä halveksitaan.

    Äänestä

  • halpa makkara! kirjoitti:

    Nyt sekoitat kaksi asiaa. Eihän kukaan
    vihaa Väyrystä. Väyrystä halveksitaan.

    sulle nauraan naapuritkin !! HAHHHAAA
    Hoida se KUPPA päästäsi ensin, HAHHHAAA

    "halpa makkara " oletko huomannu sinua HALVISITAAN eniten, napuritki hauraa HAHAHHHHAAAAAAA HAAAAAHHHHAAA HHHAAAA HAAA olettko kaoskaan nähnyt naurettavampaa kiroittatjaa, HAHHHAAHHAA no onhan tässä jotai hyvääki, nauru pidentää ikä, me elämme sua paljon vanhemmaksi, voimme jopa käydä sunhaudalla sylkemässä ja nauramassa ikä senku pitenee !! HAHHAAAAA HAAA rumaki oot, HAHHHAAA
    mihin ikinä meet kuulet takaasi kummaa HIHINÄÄÄ, katso ne nauraa sulle !!HHAHHHAAA

    Äänestä

  • olet elävä vitsi, kirjoitti:

    sulle nauraan naapuritkin !! HAHHHAAA
    Hoida se KUPPA päästäsi ensin, HAHHHAAA

    "halpa makkara " oletko huomannu sinua HALVISITAAN eniten, napuritki hauraa HAHAHHHHAAAAAAA HAAAAAHHHHAAA HHHAAAA HAAA olettko kaoskaan nähnyt naurettavampaa kiroittatjaa, HAHHHAAHHAA no onhan tässä jotai hyvääki, nauru pidentää ikä, me elämme sua paljon vanhemmaksi, voimme jopa käydä sunhaudalla sylkemässä ja nauramassa ikä senku pitenee !! HAHHAAAAA HAAA rumaki oot, HAHHHAAA
    mihin ikinä meet kuulet takaasi kummaa HIHINÄÄÄ, katso ne nauraa sulle !!HHAHHHAAA

    Nyt taisi päästä hullus irti. HAHHHAAAAHHHHHAAAAA!

    Äänestä

saa puolustaa, paljon ovat kärsineet naapureittensa vallanhalusta, mutta selviytyneet.
Turhaan aina itseämme syyttelemässä.

Äänestä

että suomalaiset ovat vihan kohteena omassa maassaan, kotonaan!

Äänestä

HIENO alotus, vihdoinkin joku muukin kuin mä on huomannu Paavo VÄyryssen suuren ARVON suomen kansalle, ihmetelyä aiheuttaa miksi omassa puolueessa on niinpaljon sivistymätöntä käytöstä omia puoluetovereuita kohtaan, hymmm, voi vain arvailla.
Kateus ja kilpailu panee suusta suoltamaan SAMMAKOITA mitä rumenpi se näyttää sanojasta paremalta, heh, Paavo Väyrynen EI KOSKAAN ole sortunu tymään sanailuun aina puhunu sivistyneesti, asioista tietäen totuuksia, sekös on sapettanu jotain ryhmässä, Lipposen viedessä suome emuun oli Väyrysen ligvitointi karmeimmillaan, Väyrynen esitti pohjoimaitten yhteistyötä, sekös sai LIPPOSEN näkemään PUNAISTA sammakot loikki lipposen suusta minkä ehti puolue kamujen avustuksella, näitä aikoja ei kansa UNOHDA koskaan , jos oli kuunneltu Väyrystä ja kuunneltu ruotsia, emme olis nyt tässä kusessa minkä LIPPONEN on aiheuttanu suomen VAHONGOKSI !

Äänestä
  • Tuttakai aloitus oli hieno.
    Olihan se sinun tekemäs.

    Äänestä

Jossaki vaiheessa on Väyrysen panettelu asioitten vääristely menny niin pitkälle että olisi aivan hyvin voinu tehdä rikostutkinta pyynnön median suoltamaan tekstiin julkisesti useissa ajakohtais ohjelmissa, MIKSI niin rumaa kieltä on sallittu omn maan kasalaista kohtaan??? on ihmetyttäny tavallista kansaa.
NYT ÄÄNESTÄMME Paavo NÄYRYSTÄ aidosti pätevintä presidentin tehtävään !

Äänestä

Koskahan tämäkin agitoija tajuaa, ettei nuo iskulauseet vaikuta täällä mitään!
Ihan kuin pitäisi muita ihmisiä manipuloitavina! JOKAINEN
tämän ikäinen luo jo omat mielipiteensä presidenttipelissä!

Äänestä

Paavo Väyrynenhän on vitsi!

Äänestä
  • Ei ole Väyrynen vitsi.
    Sehän luki Dostojevskin tuotannon alle vuorokaudessa.
    Nero on hän!

    Äänestä

  • sinä itse olet vitsi raukka ei huomaa, ku on niin tyhmä, KAIKKI nauraa sinulle HAHAAAAAHHAAAAh haaa

    muistitko ottaa lääkkeesi ku noin sekasi olet HAHHHAAAAAHH naapurisiki naur hAAAHHAAA ; HAA HAAAA

    Äänestä

  • idiootti taas HAHAAA kirjoitti:

    sinä itse olet vitsi raukka ei huomaa, ku on niin tyhmä, KAIKKI nauraa sinulle HAHAAAAAHHAAAAh haaa

    muistitko ottaa lääkkeesi ku noin sekasi olet HAHHHAAAAAHH naapurisiki naur hAAAHHAAA ; HAA HAAAA

    viesti oli tarkotettu " naurattaa ! " todellakin meitä kaikki naurataa aina ku sinä jotain viisasta päästelet suustasi heheee

    Äänestä

taustaltasi! Aivan selvästi! Tyyli on juuri sama kuin sellaisilla.

Äänestä

Tällä kirjailijalla se on peräluukkukin auki.
Aloittaa ja taistelee itsensä kanssa, ei kai sama pää yleensä, vaan toinen ja toinen

Äänestä
  • Tarkoitatko näitä peräluukkulaisia? (ex persuja)

    Äänestä

päily osuu kyllä kohdalleen noihin haukkujiin,
P.V:n kohdalla se on kuin suoraan kirjan esimerkkitapaus.

Uhri yritetään epäinhimillistää,
tehdä hänestä esimerkiksi juuri vitsi tai muu esine,
jolla ei ole inhimillisiä ominaisuuksia, aisteja, silmiä, korvia,
kykyä kärsiä.

Paavo Väyrynen on saanut kasvaa rauhassa hyvässä kodissa, häntä on rakastettu, koulussa häntä on kehuttu, hänestä pidettiin, tyttöjä olisi ollut useampiakin.
Hän valitsi yhden ja rakkaus on kestänyt.

Kaduilla tapellen kasvaneet kovanaamat kuten Puavo kauna-Lipp. ovat hänelle olleet uusi ja uudenlainen porukka.

Mutta hän on kestänyt kuin mies.


---

Äänestä

minulta nappasit tuon, sanan keskeltä otsikosta tekstiin, tympeä tyyppi.

Äänestä

olevasi tympeä tyyppi, minä en kehdannut sitä sanoa.

Äänestä

Mitä sinulla on omaa?

Äänestä
  • sinä olet viksu.

    Äänestä

Vastaa äläkä kiertele.

Äänestä

paljon sinusta, sinun ei tarvitse kertoa enempää.

Äänestä

Oletko aivan tosissasi?

Äänestä

Olen aivan sammaa mieltä ku tuo aloittaja.
Suomen asiat olisivat hyvin, jos Paavo Väyrynen ois ollut johdossa.
Voiko enää hänkään tätä hätätillaa ottaa hoitoosa?
Kuka halluiskaa ottaa tään nyt enää johdettavakseen?
Ja Koivistohan vei sit vilä vallanki presitentiltä. hää urisi siin loppuvaihees et
"nii pientä työkalua en löytänyt mikä ei oisi vaikuttanu liian paljon!" Hän kun oli Suomen Pankin pää ja lisäksi sen jälkeen presidentti. Toimi aivan väärin talouden suhteen ja tiesi sen jälkeen päin kyllä itekki.

>>

Äänestä

Ettäkö Paavo on viksu? luulenkin, että fiksumpi kuin luullaan. Huumoriaan ei kaikki ymmärrä, siitä sekanus.

Äänestä

Tilitietojen pimityksestä.

Äänestä

minusta Lipponen ja Väyrynen on samoilla linjoilla todetessaan että kansan rivejä ei saa päästää repeämään, ääriainesten toimintaan pitää puuttua sekä valtio- että kuntatasolla. Markkinavoimat ja kaupallisuus on poikinut ilmiöitä, joista välillä voi sanoa että huh huh..

Ja totta puhuen, välittääkö markkinavoimat todella pienestä ihmisestä, eiköhän pikemminkin oo käyny niin että osa ihmisistä ja kansasta on jääny jo jyrän alle?

Kun tehdään suurläänejä ja suurkuntia kuntayhtymineen, niin onko siitäkään toiminnasta muuta hyvää näyttöä onnistumisesta kuin kustannussäästöt jotka on valuneet herra ties mihin. Ja hautausmaalla muutamia muistokiviä lisää.

Vaikeita yhteiskunnallisia aikoja ja asioita, onhan niitä useinkin ollut maamme historiassa, ihan kuin välillä naapurimaissakin.
Venäläinen runous kertoo ihan riipaisevia taruja vuosisadan vaihteesta elämästä ja ihmiskohtaloista, ihan kuin oman maammekin kirjallisuus.

Kuin mansikoita ja tatteja hautausmaalta minäkin joskus oon saanut, niistä kertoo runojen kertomukset.
Kertomukset on myös kuin mielenliikkeitä tässä ajassa, historian värittämää nykypäivää. Välillä surua ja vihaa, halveksuntaa ja ivaa. Kun negatiivinen lataus purkautuu, pääsee taas aurinko loistamaan ja puhaltavat lempeämmät tuulet.

Ei elo ole yksioikoista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


>><<>><<>><<>><<>><< kirjoitti:

Mies on saanut kestää Lipposen ja & vihaa ja mustamaalausta aivan ilman omaa syytään.
Hän on sen kestänyt kuin mies, mutta meille monille muille on todella ollut kärsimystä kerrakseen seurata sitä valtavaa vihaa, joka hänen päälleen on aiheetta syydetty!

En voi olla lainaamatta erästä viestiä:

>> Onko Ruotsi orpo piru? Ruotsi ei ole maksanut vielä ainoatakaan kruunua tukipaketiin?
Se ei ole EMU:n jäsen. (EMU = Euroopan rahaliitto, jonne Lipponen-Niinistö-pari vei meidät ilman kansanäänestystä muistaakseni vuonna 1995.
Ilman kansanäänestystä, koska olisimme panneet hanttiin!)

Ruotsissa järjestettiin kansanäänestys. He kieltäytyivät.

Ei ole Englantikaan EMU:n jäsen eikä joudu Etelä-Eurooppaan maksamaan mitään.

Ja on monta muutakin maata, jotka ovat EU:ssa, mutta eivät EMU:ssa. Ne eivät joudu maksamaan!

Suomi on kai nyt jäänyt satimeen, olemme jääneet ikuisesti maksamaan eteläeurooppalaisten makeata elämää siellä lämpimässä maassaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu