Olen 21-vuotias mies. 70kg/178cm.
Lihasmassa melko olematon. Yleiskunto suht. hyvä, mutta vatsassa vähän ylimääräistä.
Eli olisi päämääränä saada helmikuun loppuun ylimääräinen rasva pois ja vähän lihaksia näkyviin. Eli jokseenkin "timmi" vartalo hakusessa. Kyseessä on mallikuvausten alkaminen tuolloin.
Tavoitteet voi olla kovat, mutta epäilen että ei mahdottomat.
Olen valmis tekemään kovasti töitä sen eteen, ja haluaisin päästä mahd. lähelle tavoitteitani.
Nyt tarvitsisin asiantuntioiden vinkkejä treenailuun, ruokavalioon ja kaikkeen muuhunkin!
Käytössäni on penkkipunnerrusvehkeet, kyykky-teline, paljon painoja ja tanko, leuanvetotanko, kahvakuulia, 2,5-15kg käsipaino, vatsalihaspenkki, kuntopyörä ja normaalit yleisurheilu-välineet.
Pääseekö noilla minkäänlaisiin tuloksii?
Tärkeimpiä ryhmiä on rinta, vatsa, ja hauislihakset. Toki muutkin treenataan mutta nuo näkyvimmät pääasiassa pitäisi saada vähän parempaan kuosiin.
Eli kertokaa jonkinlaista treenihjelmaa, ruokavaliot ja tarvittavat lisäaineet/ravinteet.
Mitä pitää ja mitä ei pidä syödä yms..
Kaikki neuvot ja niksit tervetulleita!
Kiitos :)
Kovaa treeniä
1
113
Vastaukset
- treenivelho
Treeniä ei noihin tavoitteisiin juuri tarvita. Vedät pari kertaa viikossa pari sarjaa penaa ja flexaa habaa. Sitten vatsaa kerran viikossa pari sarjaa. Se ravinto on tosi tärkeää. Pari tonnia viikossa menee ravintolisiin ja aivan välttämättömiä ovat ainakin:
- radiatisoitu rasvanpolttaja eli hiruditaatioplexeri. Tämähän maksaa melkein 20 pilleri ja sitä tarvitaan kuusi päivässä. Sillä ne lihakset tulee näkyviin.
- multiaktiivinen laajakirjoinen proteiini on ainut, jolla lihakdet todella kasvavat. Hydrolisoitu A-deputoitu piruvatti on toimiva ratkaisu ja maksaa vain reilun satasen päivä. Lihasmassa tulee kuitenkin kolmesta viiteen kiloon kuukaudessa.
- mielialan ylläpitämiseen torin reunalta saa kolmiolääkkeitä ja niihin menee kymppi päivässä ja kulmilla tapahtuviin ryöstöihin kannattaa varata viisisataa per käynti.
- normaalin ruuan voit korvata sokerin ja sahajauhon sekoituksella. 5 senttiä päivä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911097
- 125866
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa103835"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten275652- 69572
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait72553Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64552Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54526- 72483
Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist32473