Muistaako kukaan, että kun Lidl tuli Suomeen, niin oliko silloin noissa tarjouslehtisissä paljon noita "rajoitettu erä" ja "2kpl/talous" tarjouksia?
Kai sillä saadaan liikkeen kannattavuutta parannettua, kun vähäkatteisia tai ehkä jopa tappiolla myytäviä tuotteita ei toimiteta liikkeisiin kuin pieniä eriä?
Niin ja asiakas, joka on tullut liikkeeseen jokun tarjoustuotteen kutsumana, eikä saa sitä kun se on saattanut loppua, ostaa varmaan kuitenkin jotain muita tuotteita joista jää liikkeelle katettakin?
Näinhän meitä ohjaillaan..... ?
Lidl ja rajoitettu erä
12
198
Vastaukset
- älä osta muuta
miksi menit liiteriin.... nehän aina uunottaa jollain sisäänveto artikkelilla, jota ei ole kuin pari/kolme ja uunot käsirysyssä niistä heikkolaatuisista vielä tappelee, ja kansa ryntää tyhjän perässä....jos sitte ostaisinkin jotain muuta...... mutta älä osta sitä muuta.
- Tarjoustuotteet on
loppu, ennen kun ehdit lukea ilmoituksen. Mitä sitä enää ostamaan lähtee.
- Että silleen
Vain tyhmä lähtee niitten rajoitettujen erien takia sinne liikkeeseen.
- Vain 2,50e Tule jo !
Citymarketin tarjous Juhla-Mokka oli loppu.
Tarjosivat Pirkan Costa ricaa tilalle...- Sait siis
parempaa kahvia tilalle! Olisit onnellinen.
- Cityssä on nykyään
myös tarjoukset loppu. Malli on kaiketi Liitlistä, kun tawvja tuotteet loppuu, eihän se muuten olisi DDR:stä peräisin
- markat sulle
Joo, kyllä muutkin kaupat tekee tarjouksia, joissa on ostosrajat. Kupongeissa lukee lähes aina määrän räja. Tai sitten "bonuskortilla" kaksi yhden hinnalla!
Edullistahan se on! Höh!- Nähty on
Boikotoin kaikkia kauppoja, jotka pelailee ostorajoituksilla. Kyllä tarjoushintaisiakin tuotteita saa kauppaan niin paljon kuin niitä vain sinne tilataan!
Ostorajoituksilla varmistetaan, että hilloa jää reilusti kauppiaan oman leivän päälle ja osa tarjouksilla juoksutetuista asiakkaista jää nuolemaan näppejään. - Rahan keruuta
Nähty on kirjoitti:
Boikotoin kaikkia kauppoja, jotka pelailee ostorajoituksilla. Kyllä tarjoushintaisiakin tuotteita saa kauppaan niin paljon kuin niitä vain sinne tilataan!
Ostorajoituksilla varmistetaan, että hilloa jää reilusti kauppiaan oman leivän päälle ja osa tarjouksilla juoksutetuista asiakkaista jää nuolemaan näppejään.Puhut vähän mutta asiaa :)
- pimeetä
Idioottiavaus, juoksetko tavaroitten perässä jossain lidlissä, dorka.
- No en juokse.
Käyn ihan autolla. Ainoa juttu mikä Lidlistä puuttuu on Vaasan ruispalat (tuoreena vielä) Muuten kaikki löytyy, mitä ylipäätään tarvitsen.
- seba-
No en juokse. kirjoitti:
Käyn ihan autolla. Ainoa juttu mikä Lidlistä puuttuu on Vaasan ruispalat (tuoreena vielä) Muuten kaikki löytyy, mitä ylipäätään tarvitsen.
Itse siirtynyt ostamaan vihannekset myös lidlistä, lappaat kamat koriin, ja kassa hoitaa punnituksen, eikä tarvitse arpoa, missä puntari, toimiiko se, onko nauhaa jäljellä, jotenkin vain helppoa. Niille, jotka noita rajoitettu erä -tuotteita haluaa, kannattaa olla siinä kaupan oven edessä 8.50. Toisaalta kerran kävi niin että ostin mehuja (otin kaikkia 4) ja joku niistä olikin tarjouksessa (vain 2 per asiakas), ja se uuno kassaneiti ei tosiaan myynyt minulle kuin 2 mehua :). siis olisin maksanu alunperinkin täyden hinnan, kun en tarjouksesta tiennyt.
En jaksanut asiasta alkaa vääntämään, mutta en usko, että tässä tapauksesa hillo jäi kauppiaan leivälle.
Toisekseen, palautukset toimineet (no, ne 2 kertaa tässä 4 vuoden aikana) ilman mitään ongelmia.
Kolmannekseen, noiden härpäkkeiden hinta/laatusuhde yllättänyt iloisesti. (esim nyt vaikka ajolasit 7€, pesee mun aidot raybanit 6-0)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial131703Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1391697Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2891286Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221088Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2101066- 285965
- 130962
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt3905Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks49878- 10875