http://www.vn.fi/ajankohtaista/kuvapankki/kuvakansio/ministerit-kataisen-hallitus/13-kyllonen/kuva-2/kyllonen2.jpg
SUOmaan ylin liikennepamppu, pystymetsästä pomoksi valiittu vasemmistofasisti loistaa älyn lahjoillaan. Hän edottaa maahamme kaiken kattavaa satelliittivalvontaa.
http://www.iltalehti.fi/autot/2011090814344791_au.shtml
Verojen keruuseen naamioidun kaiken liikkeen kartoittava vakoilujärjestelmä STASI/GESTAPO/NKVD tyyliin istuisi maahamme kuin nakutettu, saataishan koko kansa isoveljen tarkkailun alaiseksi.
Sanomattakin on selvää että järjestelmä palvelisi aukotta nopeudenvalvontaa ja jokainen rike saataisiin hetkessä selville.
Kuljettajalle ei jäisi sijaa armon anomiseen, vaan joka erheestä lähtisi sakkolappu postissa ajoneuvon haltijalle. Säästöäkin syntyy kun peltipoliisit voidaan romuttaa.
Nythän palstan nysvärit ja kotipoliisit voivat innoissaan osoittaa suosiotaan ihailemansa kaunottaren älynlahjoille! Nerokkaampaa ajatusta kansan kyykytykseen ei ole koskaan esitettykään.
Eikä tykitys jää suikaan tähän, nimittäin...
http://www.tuulilasi.fi/artikkelit/liikenneministeri-rattijuopumuksen-nollatoleranssilla-laaja-kannatus
"Kaiken liikennesuunnittelun lähtökohtana on ihminen – hänen liikkumisensa turvallisuuden takaaminen liikenteessä."
RAHAHAHAHHHAAAA!!!! Kunka somasti sanottu läskitiinulta
Entäpä hoitovirheisiin kuolevat 1500/v , tai 700/v kaatumalla/liukastumalla itsensä hengiltä telovat?
Hys hys! Nyt puhutaankin valtion lypsylehmästä, liikenteestä!
Kansaa kriminalisoiva lakiehdotus saa pian vankilasaariston nousemaan jänkhälle.
Minnepä muualle sankat kiikkiin saadut joukot sijoitettaisiin, kuin kylmään pohjoiseen?
Siperian puutteessa Lappikin kelvannee, tilaa ainkin riittää.
Saadaanpahan päällikön kotiseudullekin työsarkaa leirien huollon ja vartoioinnin ansiosta. Lapin tulevaisuus näyttää häämöttävän valoisana kaamoksesta huolimatta.
Viis siitä, että ruokajuoman väärällä valinnalla, itsensä työttömäksi järjestänyt kahdeksanlapsisen perheen pää, lusii rattikakkua SUOmaan Siperiassa.
Keskioluthan on kaiken pahan alku ja juuri!
Pilkun viilaaminen 0,5 ja 0,0 välissä on tärkeämpää, kuin puuttua oleellisesti tärkeämpiin asioihin.
- Euroopan vanhin ja turvattomin autokanta
- Turhauttavat nopeusrajoitukset
- Huonokuntoinen ja/tai huonosti järjestetty tiestö
- Liikennevalvonnan 99,9% keskittyminen ylinopeuden valvontaan.
Asiasta on väännetty kättä jo pitkään, vaikka tutkimuksissa on todettu 0,5 ajokunnon jopa parantavan ajosuoritusta. Tilastojen mukaan onnettomuuksia sattuu vähiten 0,5 promillen kunnossa. Yli 80% rattijuopon toilailuista tapahtuu törkeän juopumuksen ansiosta.
No tietenkin pääasia on, että ministeri pistää tuulemaan, vai mitä NYSVÄRIT?
Liikenteen "ammattilainen"
17
392
Vastaukset
- High techiä, hyvä
Hieno juttu tuo satelliittivalvonta. Kannatan.
- Anteroko tyhmä?!
Oletko idiootti laskenut kuinka monta kertaa tämän saman packan olet tänne postannut??? Vittu että yksii puupää jaksaa samaa **tanan packaa suoltaa foorumille vuodesta toiseen!! Et todellakaan ole mikään laatikon terävin veitsi.
Ja vielä sen verran että vaikka taas sitä kohta pyydätkin niin en tule IMEMÄÄN PERSETTÄSI!!!- ..Auto-Antero
Älä missään tapauksessa tulekaan V I T U N urpo, mutta IME P E R S E T T Ä mokomakin P A S KAKUULA!!!
- FunKlab 17844
..Auto-Antero kirjoitti:
Älä missään tapauksessa tulekaan V I T U N urpo, mutta IME P E R S E T T Ä mokomakin P A S KAKUULA!!!
Toi oli hyvin sanottu! Mä olisin sanonu kans
- ..Auto-Antero
FunKlab 17844 kirjoitti:
Toi oli hyvin sanottu! Mä olisin sanonu kans
Kas kas, johan meni viesti perille! Urpo on lutkuttanu P E R S E TTÄ kohta pari kuukautta. Mahtaa olla ällitälli pian paskasta turvoksissa?
- ..Auto-Antero
Ime P E R S E T T Ä V I T U N P E R S E E NREIKÄHOMO !!!
- miksi jäädä tähän..
Täältä nysvärit, tohelot ja kotipoliisit voivat lukea vähän mihin ollaan menossa:
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=3&id=1323
Saadaan seuranta päälle muutaman metrin tarkkuudella myös asutuskeskusten ulkopuolella. Loistava hanke!
Kansalaisiin voisi myös asentaa bioanturit joilla seurataan veri- ja muita arvoja. Näin saataisiin automaattisesti myös rattijuopot kuriin: jos alkoholia on ja bioanturi on koordinaattien mukaan liikkuvassa autossa niin lähetetään sakkolappu. Henkilö voi sitten välttää tuomion yksinkertaisesti todistamalla että oli matkustaja eikä kuski!
Kuinka helppoa ja kätevää. Eihän minulla ole mitään hätää jos vain noudatan lakeja. Viranomainen saa kyllä seurata minua missä ikinä kenen kanssa olenkin, ei siinä ole mitään ongelmaa.
Ehkä voisi myös ruveta toimimaan ennaltaehkäisevästi: kahden päivittäistavarakauppiaan monopolijäsenkorteilla seurattavat ostoksetkin voisivat laukaista viranomaisen toimenpiteitä: nyt on tällä viikolla jo toinen sixpäkki kaljaa menossa - alkoholistiksihan sen täytyy olla matkalla. Mätkäistään sille alkoholismia ennalta ehkäisevä henkilökohtainen alkoholivero. Otetaan siltä vielä varmuuden vuoksi autokin pois.
Kyllä saataisiin liikenteestä turvallinen paikka. Hyvään suuntaa ollaan menossa!- Hyvä suunta
Sie älä ota enää...
- ..Auto-Antero
Kyllä jokaisen tulisi ottaa seurantalaite perseeseen. Mitä paksumpi sen parempi!
- Enota
Hyvä suunta kirjoitti:
Sie älä ota enää...
Mitää en oo ottanu, enkä ota!
- ..Auto-Antero
Enota kirjoitti:
Mitää en oo ottanu, enkä ota!
Parit napanderit vain parantavat ajosuoritusta
- pomppas
..Auto-Antero kirjoitti:
Kyllä jokaisen tulisi ottaa seurantalaite perseeseen. Mitä paksumpi sen parempi!
Voi vittu, voiks tyhmempää tekstii enää kirjoittaa.
- Poraperä
Peräpora
- Kaunokainennen
Läskiperse ja lintta. VOIKO RUMEMPAA PERSETTÄ VALITA MINISTERIKSI???
- Eppäillä soppii
Kaunokainennen kirjoitti:
Läskiperse ja lintta. VOIKO RUMEMPAA PERSETTÄ VALITA MINISTERIKSI???
Miksei voisi, mutta onko sinulla kompetenssia siihen virkaan?
- Selvä asia
Eiköhän tuolla enemmän ammattitaitoa liikenteen saralla kuin Antsalla.
- ..Anto-Autero
Kannatan ilman muuta kyseisiä ehdotuksia ja tulenkin lähettämään kirjelmän presidentti Niinistölle, että ylittää valtuutensa sekä määrää kyseiset toimenpiteet pakollisiksi.
Lisäki ..Auto-Antero on verolle pantava AnuSaukon kera.....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää
jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole472498Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä
ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi742477Belfastissa käynnissä kunnon persuilu
Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä732372Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus
jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.572145Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään
Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl321867Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen
Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma841685Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista
Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko211143Riikka runnoo! sähkön hinta +25 %, bensan hina +16 %
Euron bensa! Tuo legendaarinen persujen vaalilupaus. Sannan hallitus pudotti sähköenergan alv:n 10 prosenttiin, Riikka r71024Rakastan sinua hiljaisuudessa
Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi411005Eläköön kuningas, kuningas on kuollut
Heikki Nivala kaatui kuin mies. Kavaltaja käveli juuri edelliseen toukokuun kokoukseen hankkimansa puku päällä. Eläköön56886