Jätkät, mikä saa teidät syttymään?

Otsikossa se jo tulikin, mikä on teistä seksikästä näin yleisesti, joku vaate, ele, ruumiinrakenne, yksityiskohta, lävistys, tyyli, lause...?
22908
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Se kun tytöllä on päällään vain pikkuhousut ja liian iso t-paita, lisäksi tytöllä pitää olla pesussa levinnyttä kajaalia... kuumempaa en keksi.

Äänestä

Hoikka ruumiinrakenne, toppi/paita joka korostaa povia, tiukat farkut. Esim. Nuo sytyttää.

Äänestä

Sytkäri ja E10-bensa niin eiköhän sillä onnistu

Äänestä

Hyvä perse,mukava luonne,kivat tissit ja märkä t-paita tai toppi!

Äänestä

Vaatetus on aika iso osa seksikkyyttä ja se voi saada pojat syttymään. Vaatteet jotka korostavat oikeita muotoja ja paljastavat hiukan mutta ei liian paljon ovat seksikkäitä.

Hiukset. Noh jotkut pitävät hiuksia tärkeimpänä osana ulkonäköä joten kaipa sekin voi olal joillekkin seksikästä. Esim aamulla jos herää ja löytää vierestään söpön tytön jolla hiukset ihanasti sekaisin ja pieni unenpöpperöinen hymy voivat todella saada miehen (ainakin minut) syttymään heti aamusta.

Siitä päästäänkin kasvoihin. Suu on tärkeä osa. Hymyily rohkaisee jatkamaan tai yrittämään kesksutelua. Hymyllä voi vietellä. Suu hieman raollaan nautinnosta ja silmät kiinni ja taivuttaa päätä taaksepäin hieman tehoaisi varmaan minuun (Tykkään ihailla naisen kauneutta). Huulipuna ei liian räikeää mutta jos joku todella punainen ja saman värinen puku niin sopii varmaan.
Silmät. Ei liikaa maalia mutta jonkin verran. Hiukan normaalia isommat silmät voivat tehdä hyvän vaikutuksen. Katseella voi sitten viestittää mitä tahtoo. Katsekontakti on tärkeää myös.

Liikehdintä. Hieman pyllyn keinuttamista kävelyssä. Ei liikaa tätäkään vaan sopivasti. Pojan kosketus joistan tietyistä paikoista kuten vaikka kaulan tai niskan sively (en ole varma tästä).
Jos tahtoo kovin "huorahtavaa" käytöstä noudattaa niin voithan harrastaa "vahinkoja" eli vaikka 'vahingossa' osut kädelläsi kriittisille alueille pojan vartaloa ja kun 'huomaat virheesi' niin päätät mennä pidemmälle etkä otakkaa kättä pois. Tai 'vahingossa' painat takapuolesi tai ne kaksi muuta viettelijätärtä asiaa rinnassasi poikaa vasten.

Puheet. Ei mitään huutonaurua jokaisesta paskasta vitsistä vaan ehkä vain hymy ja pieni nauruntyrähdys. Ei kuitenkaan pitäisi vaikuttaa että poika olisi ihan tylsä.
Pientä vihjailua ja vilkuilua jos isommalla porukalla olette etkä voi suoria viettelykeinoja käyttää.
Oikeista asioista kehuminen. Ei saa kuitenkaan ihan tyhmältä vaikuttaa jos kaikessa kehut poikaa.
Kahdestaan jos olette niin pervot puheet toimivat melkeimpä kaikkiin poikiin. Ei kuitenkaan mitään liian pervoa kuten jotain BDSM.
Ja sitten oma paheeni miten tykkäisin tytön puhuvan... Tuntea itsensä vahvaksi osapuoleksi joten tyttö vaikuttaisi pieneltä ja viattomalta puheittensa perusteella. Voihkii nautinnosta kun tuntee voimani sängyssä tai muuallakin.

Älykkään oloinen yleisillä paikoilla ja villikissa kotona/sängyssä.

Tuoksu. Jos tyttö tuoksuu esim vaikka omenalle niin siitähän herää ajatus että hän on syötävän suloinen (ehkä). Joku houkutteleva hajuvesi yleensä on kirsikka kakun päällä.

Lävistyksinä mielestäni korkeintaan korvakoru.

Ruumiinmuodot? Kiinteä mutta lihaisa pylly. Kiinteät mutta täyteläiset rinnat ( mielellään ei liian isot). Normaalin pyöreät rinnat, ei sellaisia raketteja tai kolmiolta näyttäviä. kiinteä urheilijamainen vatsa tai hiukan lihaa luitten välissä. Pitkät urheilijamaisen kiinteät reidet, pitkät jalat. Sirot kädet.

Riittääkö?

Äänestä
  • Kylläpä pitkän eepoksen mr frasier vuodatti

    Äänestä

  • 1;€75 kirjoitti:

    Kylläpä pitkän eepoksen mr frasier vuodatti

    Mutta korvaako määrä laadun?

    Äänestä

  • BDSM?

    Äänestä

  • Ruumiinmuodot?

    Äänestä


  • ? kirjoitti:

    Ruumiinmuodot?

    Enkös niistä jo kirjoittanut? Vai vastasinko niihin väärin?

    Äänestä

puhdas, kaunis iho ja blondit hiukset...farkut...hoikka.

Äänestä

Luulenpa,että näitä palstoja pyörittää se yksi ja sama henkilö.Aika näppärät sormet hänellä.Höyry,vain nousee,kun hän näpyttelee konettaan.

Äänestä
  • sytkä, myrsky sytytin, tulitikut ja kerosiini jos ei onnistu nii liekinheitin

    Äänestä

Mut saa syttyyn vaan sytkärillä ja 98 bensalla. Tuluksetki käy, kuhan polttopuita ja sytykkeitä löytyy. Ja jos ei noilla lähe niin pistä sytytysnestettä sekaan. Ja liekinheitinkin tosiaan käy tohon sytyttämiseen.

Äänestä
  • jätkä puhuu asiaa

    Äänestä

Vaatteet pois, tekee voileipää

Äänestä

Se on aika paljon tilanteesta kiinni, itse syttynen parhaiten kun oma tyttöystävä on pukeutunut valkoiseen ihan perus t-paitaan ja pikkuhousuihin jos asustuksesta puhutaan. Hiukset aukinaisena laittelematta sen kummemmin, silmät kevyesti mustalla rajattuna. Jos puhetta ajatellaan niin ehkä se hallitseva tapa, se että puhutaan kuin koiralle tms (ja tuhmien puhuminen).

Äänestä

Naiselliset eleet, ja et näyttää silt et on hyvä terveys (:

Toki seki et näyttää tissei yms. mitä tääl kaikki yleensäkki hokee :DD

Äänestä
  • mahollisimma tiukat vaatteet

    Äänestä

Tiukat vaatteet, hillityt muodot ja nätit kasvot

Äänestä

Kommentoi aloitusta


inanen kirjoitti:

Otsikossa se jo tulikin, mikä on teistä seksikästä näin yleisesti, joku vaate, ele, ruumiinrakenne, yksityiskohta, lävistys, tyyli, lause...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu