Ei voi ymmärtää miten Niinistö kehtaa olla edes ehdokkaana tuollaisen kirjallisuuden ystävänä ja vielä oikein suosittelijana kaikelle kansalle. Linnaanhan tuo joutaisi, mutta ei todellakaan presidentinlinnaan. Lukekaahan tuosta linkistä. Huh huh !
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011...72919_uu.shtml (Sivua ei löytynyt)
"Sauli on seurannut vaimonsa kehitystä lapsesta asti ollen vaimon vanhempien ystäväperhe."
"Niinistö ollut vaimonsa vanhempien "ystäväperhe" ja seurannut vaimonsa kehitystä lapsesta...???!!! Pervoa pervoa pervoa."
"No eikös seuran artikkelista saanut sen juuri kuvan, että suhde on kuin isällä ja tyttärellä, tietenkin sitä pientä lisämaustetta lukuunottamatta..."
"Tuo monen kymmenen vuoden ikäero nuoren vaimonsa kanssa ja se että on tuntenut vaimonsa jo kun tämä on ollut lapsi (Niinistöhän on itse ollut silloin jo kolmekymppinen), ja vielä se, että hän harrastaa kirjallisuutta jossa kerrotaan, siis todellakin fantasioidaan pienten tyttöjen (8v) seksileikeistä, on jo liikaa!
Ei ikimaailmassa pedofiliaan taipuvaista presidenttiä, kammottava irvokas ajatuskin!!!"
http://portti.iltalehti.fi/keskustel...=1#post9272921
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011...72919_uu.shtml (Sivua ei löytynyt)
"Sauli on seurannut vaimonsa kehitystä lapsesta asti ollen vaimon vanhempien ystäväperhe."
"Niinistö ollut vaimonsa vanhempien "ystäväperhe" ja seurannut vaimonsa kehitystä lapsesta...???!!! Pervoa pervoa pervoa."
"No eikös seuran artikkelista saanut sen juuri kuvan, että suhde on kuin isällä ja tyttärellä, tietenkin sitä pientä lisämaustetta lukuunottamatta..."
"Tuo monen kymmenen vuoden ikäero nuoren vaimonsa kanssa ja se että on tuntenut vaimonsa jo kun tämä on ollut lapsi (Niinistöhän on itse ollut silloin jo kolmekymppinen), ja vielä se, että hän harrastaa kirjallisuutta jossa kerrotaan, siis todellakin fantasioidaan pienten tyttöjen (8v) seksileikeistä, on jo liikaa!
Ei ikimaailmassa pedofiliaan taipuvaista presidenttiä, kammottava irvokas ajatuskin!!!"
http://portti.iltalehti.fi/keskustel...=1#post9272921
Vastaukset 23
Vanhimmat
höpö höpö - lopeta tyhmät höpinäsi
Ei ole tyhmää höpinää, vaan ihan faktaa.
Minäkin olen lukenut noista asioista tuolta Iltalehden keskustelupalstalta ja nuo linkit ovat todellakin alunperin lähtöisin Iltalehden haastattelusta.
Ei savua ilman tulta!
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?t=614966&page=2
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10376890#comment-53110430
http://www.youtube.com/watch?v=0JYsrQQDM00&feature=related
Tarkempi tutkinta. On jotenkin niinkuin juoru saisi oikean tunnun sanomalla EI SAVUA ILMAN TULTA.Jorut on hikisukkien ja lika kalsareiden tekemää soopaa, naurattaa vieläkin tuo EI SAVUA ILMAN TULTA. Nykyään nämä höpönpöppöt ei tajua että juoruissa käytetään savukonetta.Ei siis ole tulta tai totuutta juoruissa, vaan valhetta.
sittenkin kun jossain luki noin!
Tuo vain ei sivua anna aukaista enää netissä!
Karmeeta eli seurannut lapsen kasvua ja kehitystä ja kiehnäillyt ja sitten lopuksi iskenyt/saanut tulevan lapsen itselleen!
Näinkö mennyt asiat???
Eli ajatuksissaan kasvattanut tytöstä itsellen nykyvaimon!
Vaikka ennen ollut itsellä vaimo ja pojat?
Siis miten kieroa on ollut ajatustenkulku aikanaan? Oon kyllä ihmettelystä poikki, kuin vanhoissa elokuvissa menee juoni jo!
Kieroilujen tulosta!
täällä on kertoa tuollaisia, kun ei vanhoilla Saulin äänestäjillä ole nettiä, ei ne tiedä asioista mitään!
Äänestävät kun se on niin pieni ja ihanan näköinen mies, varsinkin naiset luulee niin!
Ja kun se tykkää Jennistä nyt niin!
Mitäs väliä oliko Tanjan kans kihloissa tms. vanha takaelämä!
Sauli on rikas ja äänestäjät kanssa eli naiset jotka on perineet rikkaat miehensä antavat änensä hänelle!
Missä on käännyttäjät heille ja asioiden oikeat selvittäjät?
Tein kovasti töitä, mutta löysinpäs tuon linkin teille, olkaa hyvä (jos se nyt toimii)
Tässä tämä Niinistön suosittelema outo Dostojevskin seksikirja 8-vuotiaista tytöistä:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011110114672919_uu.shtml
Tässä tämä juttu avattuna:
OUTOA EROTIIKKAA Dostojevskin kirjassa kuvataan yksityiskohtaisesti kahdeksanvuotiaiden tyttöjen romanttista suhdetta, joka saa eroottisia sävyjä. (AAMULEHTI / ARKISTO)
Sauli Niinistön (kok) Dostojevski-suositus herättää kirjallisuuden harrastajien keskuudessa huomiota.
- Minuun on tehnyt vaikutuksen Dostojevskin tapa mennä hyvin syvälle ihmiseen. Luin viimeksi sellaisen oikeastaan novellikokoelman kuin Valkeat yöt. Se on muuten teos, jota kannattaa lukea tämän viulistin kohdalla, Niinistö mainosti presidenttiehdokkaiden paneelissa Helsingin kirjamessuilla sunnuntaina.
Viulistin tarina on osa pienoisromaania Netotška Nezvanova, Nuoren naisen tarina. Kirjan päähenkilö on viulistin tytär ja Dostojevski kuvailee kirjassa pitkään ja yksityiskohtaisesti kahdeksanvuotiaiden tyttöjen romanttista suhdetta, joka saa eroottisia sävyjä.
Ja miksi kyseistä kirjaa ei saisi lukea tai suositella?
Jos hän olisi suositellut kirjaa joka käsittelee murhaa. Olisiko hän silloin itsekin potentiaalinen murhaaja?
Tää on taas tätä hihhuli-logiikkaa jossa ei ole päätä eikä häntää.
Järkyttävää valehtelua.
Eihän tuossa nyt ollut mitään järkyttävää.
- Minuun on tehnyt vaikutuksen Dostojevskin tapa työntyä hyvin syvälle ihmiseen.
Niinpä niin...
Minuun on tehnyt vaikutuksen Jeesuksen tapa työntyä hyvin syvälle aasiin.
Sivua ei löytynyt
Sivua ei VIELÄKÄÄN löytynyt
Olen nyt TODELLA järkyttynyt
"Dostojevskin seksikirja 8-vuotiaista tytöistä"
Joopa joo. Että oikein "seksikirjoja".
Lukisitte joskus muuten edes yhden oikean kirjan iltapäivälehtien sijaan. Tekisi varmaan ihan hyvää.
Aloittaja toteaa Niinistöstä että linnaanhan tuo joutaisi kun se lukee kirjoja.
Järkyttävää.
Aloittaja on pähkähullu.
Olen taas järkyttynyt.
8-vuotiaita tyttöjä, erotiikkaa, lapsen kehityksen seuraamista kirja kädessä, ties mitä miettinyt. Tällaisia asioita ketjussanne on, se on järkyttävää.
Miksihän iltalehden linkit ei aukene... Toissapäivänä kuuntelin itse Niinistön haastattelun ja hän on tietoinen Jammu-sedäksi nimittelystä, ei tykännyt.
Nyt olen todella järkyttynyt.
Onko tästä palstasta tullut hullujen kokoontumispaikka.
Järkyttävää.
Moneskohan pöpi sinäkin jo olet täällä järkyttämässä meitä muita.
Liian monta järkytystä tälle päivälle.
Lähden kävelylle kirkonkylälle.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Fjodor_Dostojevski
Fjodor Mihailovitš Dostojevski (ven. Фёдор Миха́йлович Достое́вский ( kuuntele ääntämys?), 11. marraskuuta (J: 30. lokakuuta) 1821 Moskova – 9. helmikuuta (J: 28. tammikuuta),[1] 1881 Pietari) oli venäläinen kirjailija. Dostojevskia pidetään yleisesti yhtenä romaanitaiteen suurista klassikkokirjailijoista.
http://www.sana.fi/ihmiset/haastattelut/dostojevski_kulkee_kellariloukosta_kirkkauteen/
"Dostojevskin tarve totuuden tunnistamisen ja tunnustamiseen on yhtä vimmainen kuin Tunnustuksistaan tutulla Augustinuksella ja Lutherilla."
satanisti-pankki-eliitin jäsen?
Alex Jonesin END GAME/ LOPPUPELITilaa palstan RSS-syöte
Tähän on tultu.
http://nwohavaintoja.blogspot.com/2009/11/alex-jonesin-end-game-dokumentti-loytyy.html
Kannattaa katsoa kaikki 14. jaksoa
Taitaa ketju lähteä kohta poistoon.
Aika on paha, veljeni / sisareni.
2. Tim. 4:
14 Aleksander, vaskiseppä, on tehnyt minulle paljon pahaa; Herra on maksava hänelle hänen tekojensa mukaan.
15 Kavahda sinäkin häntä, sillä hän on kovin vastustanut meidän sanojamme.
16 Ensi kertaa puolustautuessani ei kukaan tullut avukseni, vaan kaikki jättivät minut; älköön sitä heille syyksi luettako.
17 Mutta Herra auttoi minua ja vahvisti minua, että sanan julistaminen minun kauttani tulisi täydelleen suoritetuksi, ja kaikki pakanat sen kuulisivat; ja minä pelastuin jalopeuran kidasta.
18 Ja Herra on vapahtava minut kaikesta ilkivallasta ja pelastava minut taivaalliseen valtakuntaansa; hänelle kunnia aina ja iankaikkisesti! Amen.
Tyypillistä mieleltään epävakaiden kohu-uskovaisten höpinöitä.