Hei sählääjäinnokkaat!
Olen lukenut vanhan keskustelun aiheesta, mutta näköjään porukka ei ole enää koossa tai sitä ei koskaan ollutkaan?
Olisin itse myös kiinnostunut lähtemään ihan vain pelailemaan hyvällä porukalla kerran tai vaikka kaksikin kertaa viikossa. Hakaniemen Arena Center peluupaikkana toimisi mahdollisesti parhaiten. Hakaniemessä on vapaana tiistain vakiovuoro klo 18-19 (kentän hinta 50 € / h). Jos saisimme kasaan esimerkiksi 20 hlö:n porukan, kertamaksu olisi vain 2,5 € / hlö. Tarvitset mukaan vain omat varusteet (maila, sisäpelikengät ja mukavat treenivaatteet).
Löytyykö kiinnostuneita?
Naisten harrastesählyporukka (Helsinki)
15
699
Vastaukset
- saik
juu kiinnostunut olisin! parin kanssa laittelin joskus sähköpostia että olis myös kiinnostuneita... mutta lisää vaan porukkaa tarttis! :)
- Sähläri-Maria
Kuulemma toinen porukka on vielä kasassa ja täyttä on! Joten jos kiinnostuneita vielä löytyy, voimme perustaa toisen porukan.
Jos haluat mukaan, ota yhteyttä [email protected]. Täälläkin olisi yksi erittäin kiinnostunut! Joko tämä uusi porukka on saatu kasaan ja mahtuuko vielä mukaan?
[email protected]- saik
kannattaa varmaan laitella sähköpostia tuohon ekaan sähköpostiin, niin sitä kautta selviäis kuinka moni on kiinnostunut. Nyt kiinnostuneita on ilmottautunut varmaan aika eri paikoissa? :)
- Sähläri-Maria
Halukkaita jo 8! Mukaan vaan rohkeasti!
Ilmoittautumiset sähköpostiin [email protected].- säbä(n)
vieläku täällä haetaan pelaajia, itse tässä etin kanssa joukkuetta. olisin kiinnostunut pelaamaan iha jotain 4.divaria mutta muukin kelpaa tähän hätään, jotta ruosteessa oleva kunto ja taidot parantuisi taas :)
- saijasin
säbä(n) kirjoitti:
vieläku täällä haetaan pelaajia, itse tässä etin kanssa joukkuetta. olisin kiinnostunut pelaamaan iha jotain 4.divaria mutta muukin kelpaa tähän hätään, jotta ruosteessa oleva kunto ja taidot parantuisi taas :)
Vieläkö tää jengi on koossa? Olisin halukas tulemaan mukaan pelaamaan :)
- minhon
hengittävätkö nää salibandyporukat vielä? :) olis tällei syksyn tullen kiva palata vanhan lajin pariin lätkimään palloa!
jos on jossain joku porukka vailla pelaajia, niin olisin todella kiinnostunut tulemaan mukaan.
[email protected]- 8494168
Minuakin kiinnostaa, olen yhteydessä ylempänä mainittuun mariaan. Mulle voi myös laittaa infoa porukoista, tiedän yhden porukan Espoossa ja etsin itselleni säbää Helsingistä / Vantaalta. Meilini: sabaa(at)saunalahti.fi
- sählystä kiinnostunu
Hei! Vieläkö teillä on jengi koossa? Mahtuisko vielä mukaan? Ikää on sellaset 21-vuotta ja oisin kiinnostunut pelamaan ihan kuntoilumielessä sählyä. Kokemusta ei oo ku aikoinaan koulun liikuntatunneilta. :)
- säbää
Moikka! Harrastetason säbäjengi (sekaporukka) etsii lisää pelaajia. Keskiviikkoiltaisin myllypurossa.
Ota yhteyttä jos haluisit mukaan! [email protected] - Sähläri-Maria
Porukka on kasassa, toki innostuneita pelaajia otetaan mukaan vieläkin! Meidät löytää Nimenhuudosta sekä Facebookista nimellä "Naisten amatöörisähly". Pelailemme tällä hetkellä Kallion ala-asteella ja Alppilan kirkolla.
- Ninni
Moi,
ikää on jo 42, mutta sählyjalkaa vipattaisi. Onko missään sellaista porukkaa, johon tällainen ikänainenkin mahtuisi?
En ole pelannut kuin satunnaisesti aikaisemmin, mutta kuntoilen muuten. - sählyähakaniemessä
Pelaajia hakusessa!
Meidän säbäporukka pelaa rentoa ja aloittelijatasoista sählyä Hakaniemessä perjantai-iltaisin, ja etsimme nyt uusia pelaajia joukkoomme! Tärkeintä on hauskanpito ja liikunta, meillä ei pelata otsa kurtussa ja sääntökirja kädessä :) Järjestämme myös illanistujaisia ja muuta hauskaa kentän ulkopuolella. Hakusessa oli siis naispelaajat 18-35 -ikäluokassa, pelaajiemme kokemustaso sählystä on lähinnä koululiikunnan ajoilta, eli toivoisimme suht samaa tasoa sinulta :) laita viestiä mikäli haluat liittyä joukkoomme! ame_maya@ luukku.com (poista välilyönti!) - sählyähakaniemessä
Pelaajia hakusessa!
Meidän säbäporukka pelaa rentoa ja aloittelijatasoista sählyä Hakaniemessä perjantai-iltaisin, ja etsimme nyt 1-2 uutta pelaajaa joukkoomme! Tärkeintä on hauskanpito ja liikunta, meillä ei pelata otsa kurtussa ja sääntökirja kädessä :) Järjestämme myös illanistujaisia ja muuta hauskaa kentän ulkopuolella. Hakusessa oli siis naispelaajat 18-35 -ikäluokassa, pelaajiemme kokemustaso sählystä on lähinnä koululiikunnan ajoilta, eli toivoisimme suht samaa tasoa sinulta :) laita viestiä mikäli haluat liittyä joukkoomme! ame_maya@ luukku.com (poista välilyönti!)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?927200Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277129Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1216765Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t646285Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik975618Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t35564Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455434Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa655275Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus435148Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274656