Mikäli Suomeen tulisi homopressa pitää irtisanoutua sellaisen yhteisön ja maan jäsenyydestä. Ammattini vuoksi joudun olemaan tekemisissä normaaleiden ihmisten kanssa ja seuraavalla työmatkalla minut todennäköisesti tapettaisiin. Työmatkani kohdistuvat vain sivistysvaltioihin. Sellaista riskiä ei heteroperheeni halua.
Miten kansalaisuus irtisanotaan?
19
276
Vastaukset
- dwe vwr vwrt
Tuskinpa sinulla on kansalaisoikeuksia nytkään. Onko siellä parantolassa potilailla netti, vai oletko hoitsujen koneella?
- anteeksi kuinka?
En ole turvapaikan hakija.
- Onneksi ei tule
Samaa mieltä, jos homppelista tulisi pressa hakisin turvapaikkaa Ruotsista!
- ihana Börje
Ei millään pahalla, mutta maavalinta ei oo täys kymppi, jos homostelua haluat välttää.
- Tosimies.
Voiskohan hakea turvapaikkaa jostain sivistyneestä maasta jos maahamme tulee homo dicktaattori?
- Valitettavaa
Valtio kun on pakkoyhteisö josta ei voi irtisanoutua. Maailmassa voit vain muuttaa kansalaisuuttasi tietyin kriteerein;)
Kyllä pitää olla homofobian suuri, että on valmis lähtemään pakoon maahan, jossa homofobisten mukaan suurin osa miehistä on homoja.
- Käy myös sinulle
Ja päinvastoi. Palstalla moni heterofoobikko on ilmoittanut muuttavansa mm Ruotsiin mikäli Soinista tulee tasavaltamme presidentti.
- Tosimies.
Käy myös sinulle kirjoitti:
Ja päinvastoi. Palstalla moni heterofoobikko on ilmoittanut muuttavansa mm Ruotsiin mikäli Soinista tulee tasavaltamme presidentti.
Hhahah aika hyvä, ja heterofoobikothan ihmisyyttä, ovat tavallaan rikollisia ihmisyyttä vastaan.
- viksumaalta
Jos valittaan homperssa muuttaanuklomaille krijailiksa
- Suomi on linjaton
Alkaa olemaan epäselvää miksi kannattaisi olla enää suomalainen.
- Tosimies.
Suomi OLI hyvä maa mutta on todellakin hyvin epäselvää miksi enää itsekkin edes puolustaisin tätä maata.
- PerusPenttikö
Tosimies. kirjoitti:
Suomi OLI hyvä maa mutta on todellakin hyvin epäselvää miksi enää itsekkin edes puolustaisin tätä maata.
Emme me anna periksi !
- Tämä selvä
Tosimies. kirjoitti:
Suomi OLI hyvä maa mutta on todellakin hyvin epäselvää miksi enää itsekkin edes puolustaisin tätä maata.
Alkaa olemaan todellakin epäselvää mihin tarvitsemme yhdyskuntamme edustajia tai koko yhdyskuntaa, jos se ei palvele jäseniä. En tule koskaan kertomaan pakkojäsenyyksiä häpeällisissä yhteisöissä, jonka kukin voi luokitella omaksi mismikseen. Olen sellaisien ismien uhri, jos kaikki sairaat saavat mellastaa maassamme.
Tässä maassa annettiin periksi jo kauan aikaa sitten, itseasissa se tapahtui jo vuonna 1944. Sen jälkeen siitä tulikin perinne, josta ei ole vieläkään luovuttu.
- Tämä selvä
Niin kävi, ja nyt tärkeintä on itku ja valitus.
- opi lukemaan
Lue poika asiaa
http://www.halla-aho.com/scripta/on_rotumme_synkka_ja_siksi_jaa.html - Väärä (mies)
Hän aiheuttaisi Suomelle mittavia vaikeuksia ulkopolitiikassa. Hänen koulutus ja ammattitaito ei riitä tehtäviin. Lisäksi suljemme pois satoja valtioiden päämiehiä, jotka eivät hyväksy hänen poliittista ja seksuaalista suuntautumista. Hänen puolisonsa (http://fi.wikipedia.org/wiki/Mestitsit) on myös maasta, joka ei ole monenkaan valtion päämiehen mieleen.
Tasa-arvoa ja suvaitsevaisuutta kannattavat eivät hyväksi lapsivaimon hakemista vaikeuksissa olevasta maasta.
Koulutuksen ja mielipiteiden perusteella hänelle sopisi paremmin esim. Setan sihteerin työ. - 21
Olen joskus jossain muussa yhteydessä kysynyt miten kansalaisuutensa voi irtisanoa, mutta kuulemma ei ole mahdollista. Mikä on mielestäni ihmeellistä. Kyllähän senkin pitäisi olla mahdollista. Ihmeellinen tekorajoitus ihmiselämälle luotu.
Toisen maan kansalaisuuden voi saada, mutta ensimmäinen kansalaisuus säilyy mukana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p636141Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "813766Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242801- 232310
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol422221Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1621863Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v61689Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy85130281-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome201246- 301226