http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012012215108462_uu.shtml
Kulttuuri rikastui jälleen.
Nuori nainen pahoinpideltiin törkeästi
23
402
Vastaukset
- 12424
tämähän parantaa futiksen tasoa suomessa, hyvä juttu!
- abcd...24
Lainataan koko uutinen tänne, koska kuitenkin tuota uutista sensuroidaan jossain vaiheessa:
Poliisi tutkii Vaasassa tapahtunutta törkeää pahoinpitelyä.
Poliisi löysi sunnuntain vastaisena yönä vuonna 1991 syntyneen mustasaarelaisen naisen makaamasta jalkakäytävällä Vaasassa.
Kävi ilmi, että mies ja nainen olivat pahoinpidelleet naista potkien. Uhrilla oli hengitysvaikeuksia, ja hänet kiidätettiin ambulanssilla sairaalahoitoon.
Poliisipartio löysi myöhemmin tuntomerkkeihin sopivat epäillyt tekijät. Epäillyt, vuonna 1973 syntynyt ulkomaalainen mies ja vuonna 1981 syntynyt ulkomaalainen nainen, tuotiin Pohjanmaan poliisilaitokselle. Heitä epäillään törkeästä pahoinpitelystä ja pahoinpitelystä.
Uhrin vammojen vakavuudesta ei ole toistaiseksi tarkempia tietoja.
IL- ....
"Meillä on hurskaasti kuviteltu, että maahanmuuttajat tulevat hoitamaan vanhuksia, tekemään muita pienipalkkaisia töitä ja palvelemaan kulutusyhteiskuntaa itse pahemmin kuluttamatta, Vihavainen sanoo Helsingin Sanomille."
"Poliittinen turvapaikka on vanhastaan vainottujen ihmisten oikeus. Samoin kuin tietysti heidän velvollisuutensa on lähteä takaisin, kun turvapaikkaa ei enää tarvita."
Lähde: http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/73099-professori-maahanmuutosta-”meilla-hurskaasti-kuvitellaan”
- Kyllä se tästä.
Yksittäis tapaus, tehty täydessä ymmäryksessä.
Toisaalta, kyllä me tämän ymmärrämme.
Suvaitsevaisuutta, se on päivän sana.
Vaasa mukana hyvässä arjessa.- Äänestämällä oikein
voi vaikuttaa. numero 3.
- Eikös tuo ole
Rasistinen vihateko ???
Missäs rasismikortin heiluttajat nyt luuraa???
Vai onko rasismia vain toisinpäin tapahtuva viha ??- Eikös nyt lähetä
Marssimaan rasistista väkivalta tekoa vastaan.
- ihme ja kumma
"kumma" juttu kun pohjalainen ei sanallakaan mainitse että tekijät on ulkomaalaisia..
- pohjalainen on
poliittinen pjaska lehti joka ei kirjoita monista muistakaan asioista kuin sensuroiden ja salaillen.
- P.aska mikä p.aska:.
pohjalainen on kirjoitti:
poliittinen pjaska lehti joka ei kirjoita monista muistakaan asioista kuin sensuroiden ja salaillen.
.
Todella hävettää se läpyskä
.
- Ymmärrystä riittää.
Pohjallinen omalta osaltaan kotouttaa pohjalaisia tulevaan valtaväestöön.
- Ei pidä tilata
Tuollaista "sytykettä", ilman tulee toimeen hyvin, oikeastaan paremmin kun pysyy verenpaine kurissa ilman pohjallisen venkoilua..
- Ihme rasisteja
nuo maahanmuuttajat, kivasti kiittävät uutta kotimaata kaikesta saamastaan.
- Ylimielisiä
asenteeltaan, sen osoittaa raiskaus ja pahoinpitelytilastot mamujen osalta.
Kiittämätöntä sakkia, vaikka kaikki kannetaan hopeatarjottimella suomessa eteen. - Maahanmuuttajien
Harjoittamasta rasismista vaietaan täysin !! MIKSI ??!!??
- Oikea asenne
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/73099-professori-maahanmuutosta-”meilla-hurskaasti-kuvitellaan”
- ihan oikein
Veikkaan että pikkupissis itse kerjäsi verta nenästään, todennäköisesti siiderihumaloissaan. Sitä saa mitä tilaa!
- Syyllinen löytyi.
Ja sekö oikeuttaa mielestäsi potkimaa. Taidat olla potkija itse.
- Niin, mamuthan
Eivät pysty muutakuin turvautumaan väkivaltaan, eläimiltähän puuttuu kyky kommunikoida verbaalisesti.
- jepa
Niin, mamuthan kirjoitti:
Eivät pysty muutakuin turvautumaan väkivaltaan, eläimiltähän puuttuu kyky kommunikoida verbaalisesti.
Aivan oikein!
- On ne röyhkeitä
perkeleet..
- Notta noin
lehti on sopiva vain laskiämpärin pohjapaperiksi.
- Pois maasta
tuollaiset rikolliset.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911107
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa110891- 125886
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten278675- 76648
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait74609Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64572Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54546Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist38510- 72483