Tällä palstalla liikkuu Linux-uskovaisia hihhuleita, hörhöjä, jotka mainostavat Linuxia, Firefox-selainta ja Firefoxin lisäosaa nimeltä Ad Block. Nyt on vain hörhöjen suut tukittu, sillä ei ole olemassa sellaista mainoksia blokkaavaa Firefoxin lisäosaa, joka kykenisi poistamaan näkyvistä Suomi24:n KIOSKI-mainoksen tuosta sivun oikeasta reunasta. AH AH AH! KIOSKI ja sen PORNOKAUPPAMAINOKSET ovat ja pysyvät paikoillaan - JA MITÄÄN ETTE VOI! :D :D :D OWN!
Vapiskaa, Ad Block-hörhöt!
25
212
Vastaukset
- .
Kiosked -tekstin päällä: Hiiren oikea painike ja Adblock Plus: Estä kuva...
Voilà!- MitäänEtteVoi!!!
Maailman parhaalla selaimella eli Flock versio Mozilla/5.0 (Macintosh; U; Intel Mac OS X 10.6; en-US; rv:1.9.0.19) Gecko/2011012618 Firefox/3.0.19 Flock/2.6.2 tuo ei toimi.
- omenamato,,,,
MitäänEtteVoi!!! kirjoitti:
Maailman parhaalla selaimella eli Flock versio Mozilla/5.0 (Macintosh; U; Intel Mac OS X 10.6; en-US; rv:1.9.0.19) Gecko/2011012618 Firefox/3.0.19 Flock/2.6.2 tuo ei toimi.
Taidat olla varsinainen wizard!
- MitäänEtteVoi!!!
omenamato,,,, kirjoitti:
Taidat olla varsinainen wizard!
Wizardi en ole, Olenpahan vain Macin käyttäjä. Yksi kymmenistä miljoonista.
- Vista on poikaa!
MitäänEtteVoi!!! kirjoitti:
Wizardi en ole, Olenpahan vain Macin käyttäjä. Yksi kymmenistä miljoonista.
Eli yksi pienestä vähemmistöstä!
- MitäänEtteVoi!!!
Vista on poikaa! kirjoitti:
Eli yksi pienestä vähemmistöstä!
Voittajan puolella on helppo olla. Liity sinäkin Mac fan boy-joukkoon! :D
- Seiska on poikaa
MitäänEtteVoi!!! kirjoitti:
Voittajan puolella on helppo olla. Liity sinäkin Mac fan boy-joukkoon! :D
No eipä juuri Mac gay-boy joukko kiinnosta...
- Linux on poikaa
Seiska on poikaa kirjoitti:
No eipä juuri Mac gay-boy joukko kiinnosta...
No eipä juuri Mac & Windows tumpelojoukko kiinnosta.
- hyvästi s24
Jo on menny persiilleen. Jos tuon kioskin yrittää estää, et näe enään koko sivua. Hienoa taas suoli24.
- MitäänEtVoi!
Näin se homma etenee. Mainostajat keksivät yhä uusia juonia kiertääkseen mainostenestohjelmat... Ja he ovat AINA ASKELEEN EDELLÄ! Ja mitään et voi!
- sdsdfsd
Et vain osaa. Ei ole kioskia näkynyt piiiiiiiitkäään aikaan.
- fuu fuu
sdsdfsd kirjoitti:
Et vain osaa. Ei ole kioskia näkynyt piiiiiiiitkäään aikaan.
No kerropa nyt fiksumpana, että mikä osoite siihen suodattimeen pitää laittaa..?
- ,...................
fuu fuu kirjoitti:
No kerropa nyt fiksumpana, että mikä osoite siihen suodattimeen pitää laittaa..?
- ....................
,................... kirjoitti:
- öhöhöh..
Oletko juonut liikaa viinaa, kun lanttu on noin pahasti lahonnut?
Käytössä Linux, Firefox ja Adblock Plus, ja mainostasi ei ole.
Sivistä itseäsi vaikka tällä:
http://www.utaj.fi/koulu/psykologia/saraste/neuropsykologia.htm- kyl jotain voi!
Linux, Opera ja NoAds Advanced ei Kioskia!
- Operanhan saa,
kyl jotain voi! kirjoitti:
Linux, Opera ja NoAds Advanced ei Kioskia!
ja Operan lisäosat, myös muihin käyttöjärjetelmiin kuin Linuxin passkaan.
- kyl jotain voi!
Operanhan saa, kirjoitti:
ja Operan lisäosat, myös muihin käyttöjärjetelmiin kuin Linuxin passkaan.
Niin saa, ei nyt ollut tarkoitus Linuxia mainostaakaan, mutta turha väittää
ettei tota kioskia pois saa. - no höpsistä
kyl jotain voi! kirjoitti:
Niin saa, ei nyt ollut tarkoitus Linuxia mainostaakaan, mutta turha väittää
ettei tota kioskia pois saa.
- kyl jotain voi!
Tyypillisiä kädettömien windows peruskäyttäjien kommentteja;
"hyvästi s24
Jo on menny persiilleen. Jos tuon kioskin yrittää estää, et näe enään koko sivua. Hienoa taas suoli24."
"MitäänEtVoi!
Näin se homma etenee. Mainostajat keksivät yhä uusia juonia kiertääkseen mainostenestohjelmat... Ja he ovat AINA ASKELEEN EDELLÄ! Ja mitään et voi!"
"Operanhan saa,
ja Operan lisäosat, myös muihin käyttöjärjetelmiin kuin Linuxin passkaan."
Kas kun et käytä sitä jos bodikorsetit häiritsee.- MIkä vi*un
maccimies tai linuxhullu SÄ SITTEN OOT?
- A. Laajalahti
"no höpsistä"; Kiitos. Näytit kaikille miten se tehdään. On vain niin että silti tällaiselle "kädettömälle windows peruskäyttäjälle" tuokin polku on niin monimutkainen noudattaa, etten uskalla lähteä edes yrittämään. Minulla on adblock ollut jo jonkin aikaa ja se perus blokkaus kyllä käy, ja käytän sitä aina kun mainos on häiritsevä. Itseäni ärsyttää todella paljon tuo "kioski", mutta yritän tulla sen kanssa toimeen, kun en erinomaisista ohjeistasi huolimatta taida kyetä polkua läpikäymään.
Mutta linkin video oli hyvin tehty, ja siitä on varmasti hyötyä vähän itseäni nuoremmille tietokoneen käyttäjille, joille kaikenmaailman koodaukset ym. ovat tuttua hommaa. - 1
Jaa mikä kioksi mainos? En ole nähnyt aikoihin sellaisia... Unohtunut aivan mainokset. Joskus surffasin tuttujen koneella tänne ja silmät oli hetken pyöreenä, kun mainokset vilisi. Miten sitä pystyy edes keskittymään, kun mainokset pursuaa silmille?
- saa pois
Mainokset saa pois päältä ottamalla mistä tahansa selaimesta JavaScriptin pois päältä mutta silloin et voi kirjoittaa mitään tänne. Esim. Firefox-selaimesta saa tuon pois asetuksista ja takaisin päälle kun haluat kirjoittaa tänne. Niin yksinkertaista se on.
- ????
Macista vaan ei saa niitä millään pois.
Onko vaihdettava käyttöjärjestelmä?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.167775- 244577
- 1003880
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi143289- 943156
- 553059
- 332767
- 462564
Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei132220Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa -kaudesta
Unelmia Italiassa -sarja on ollut supersuosittu ja uutta kautta on odotettu. Nyt on tullut se aika, että TV-katsojat pää92025