mittasin tossa iltasella verensokerit ja ne oli 8.1, seuraavana aamuna 6.8. sitten söin päivän salaattia ja seuraavana aamuna oli 4.8 ja kun söin yhden näkkileivän heilahti 7.4:n . onkohan nämä normaaleja vai pitäiskö mennä tutkimuksiin.
verensokeriarvot
jepjep
1
802
Vastaukset
- Joskus mittaillaan
Aika lähellä normaaleja ja riippuu paljon siitä mitä on syönyt kuten olet itsekin havainnut. Tuollaiset arvot ei osoita että sinulla olisi diabetes. Voi olla että glukoosinsieto on vähän heikentynyt ja verensokeriarvoja pitänee seurata kerran tai pari vuodessa ettei diabetes pääse puhkeamaan varkain.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh892138Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1361786- 1771329
- 231803
- 67742
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10721- 60720
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako210616- 49577
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </342532