Kokoomus vie rahaa Kreikkaan EU:seen ja tuo maahan somaleja. Tuloksena kymmenien miljaardien velkasitoumukset. Säästöinä Suomessa lakkautetaan kunnat ja kasarmit. Kyllä kokoomus on järkipolitiikkaa. Ja on helppo ymmärtä että Kokoomuksen kannatus senkun kasvaa. Nyt Suomella menee hyvin, kunhan vain muistatte jatkossakin taata saman kehityksen äänestämällä porvari-puolueita.
Kokoomus vie rahaa Kreikkaan+ EU:seen ja tuo maahan somaleja. Tu
9
134
Vastaukset
- Vale,isovale, GALLUP
Gallupit ilmoittaa että mitä pahempaan jamaan Suomi menee, sitä isompi on hallitus-pääministeripuolue Kokoomuksen kannatus. Eikö tässä ole ristiriita?Hirvittää katsella tätä menoa kun media-alaan tutustuneena tietää miten ihmisten mielipiteitä hallitaan nykyisessä mediassa- TV, internet, lehdet- eli hallitaan tunteisiinvetoavalla medialla, ilman järkeen tai ajatteluun perustuvaa tiedotusta. Jopa poliitikkojen lausunnot on tätä tasoa, ja se mene läpi kansaan. Tuloksena että katastrofiin maan ajaneet Kepu, Kokoomus, SDP nousevat gallupeissa ja kierre Suomen ongelmiin jatkuu. PS:n gallup-suosio laskettiin aina alas 2 viikkoa enen vaaleja, ja Kokoomus avoimesti tunnusti että oli käyttänyt erityistä kannatuksenlasku-kerrointa ps-ehdokkaille.
Rahaa, valtaa, valvontaa, väkivaltaa, jopa pahuutta ihannoivat mediatuotteet pyörivät illasta iltaan TV:ssä, mediassa- ja lähes kaikkien ohjelmien väriskaalatkin on rajoitettu musta-vihreä tai musta-sininen sävyihin, erityisellä väriobjektiivilla, josta ei voi tietää millainen vaikutus silläkin on katsojiin.
Ongelmat ohitetaan 'EU vaatii', 'maailmantalous vaatii näin' tai 'Ruotsissakin on näin' (vaikka Ruotsi ei edes kuulu euroon), usein ilman muuta selitystä, vaikka asioillahan voi aina olla monia ratkaisuvaihtoehtoja. Ja politiikan tehtävä on harkita ja valita parhaimmat ratkaisut, ja tiedottaa kansaa asioista.- Kok Import Export
Ne tv-sarjat ja elokuvat on 'värisuodatettu' - eli niiden värimaailma on epätodellinen, kuin aurinkolasien läpi filmattua. Vaikutus katsojiin ei ole julkisesti tutkittua tietoa. Hallituksen ja poliitikkojen lausunnot on julkisesti luettavissa.
- Oho, tuli totuus.
KOKOOMUKSE3N JOHDOSSA ON TÄLLÄ HETKELLÄ VIRKALAISET. Puolue on muuttunut loisten puolueeksi, koska kunnon oikeistolaiset ovat jättäneet politiikan kokonaan.
- Hymyily Kannattaa..
Ei meinaa mitään, mulla on 2 autoa, kesämökki, perustyö vaimoki töissä, mummi hyvät eläkkeet, lapset koulussa, lomamatka kotimaahan 2 x vuodessa. Ei ongelmia. Pahin kohu "raaka-aineiden" suhteen taas ohi, ihmiset lyhytmuistisia.
- mutta tsemppiä silti
Hymyily Kannattaa.. kirjoitti:
Ei meinaa mitään, mulla on 2 autoa, kesämökki, perustyö vaimoki töissä, mummi hyvät eläkkeet, lapset koulussa, lomamatka kotimaahan 2 x vuodessa. Ei ongelmia. Pahin kohu "raaka-aineiden" suhteen taas ohi, ihmiset lyhytmuistisia.
Vaikutat vähän köyhältä..
- paavo katainen
8% suomalaisista haluaa Suomen irti EU:sta, joten hallitus toimii sen mukaan.
- PS:lle menee ääni
Tämä oli niin hyvä aloitus, että saisi olla esillä sillä Kokoomusta galluppien ja vaalitulosten mukaan kannattaa ihme kyllä isompi osa kuin mitään muuta puoluetta.
- käteen.
Maalla kun alkaa mennä tosihuonosti, ei kokoomuskaan voi aina vaan kasvaa, pää tulee vetävän
- kansan petturit
Suomi kuuluu kovaan kolmen AAA ryhmään. Sitähän tuo Katainen muistaa hehkuttaa. Nuo epämääräiset luottoluokituslaitokset pitävät ryhmityksen tasan niin kaun kuin Katainen kantaa rahaa ulos.(ei voi kieltäytyä,kun menee hyvin)
Tilastollisesti väkilukuun suhteutettuna Suomi on yhtä kurjassa jamassa kuin Kreikka.
Kaikesta tingitään,supistetaan,vähennetään ja maksut nousee epänormaalia vauhtia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p545666Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "732782Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella182000No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol401885Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1601815- 181771
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5152881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome191161Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy811141Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah66965