Kallis ihminen!
15
95
Vastaukset
- En avaa, sillä
tiedän, että kuuluisuudesta haaveileva hullu narsisti
" bräivik" haluaa, että hän olisi ykkösenä. Inhokki ja vihanne! - haukku=
juu, liian akallis!
Ei pitäs panna massia näin paljon pahantekijään.
Saakohan natsitervehdyksestä mitää rangaistusta? - aaarr
ABB on ilm. Natsi.
- KOLDEn"
POSKIEEN LEVEYDESTÄ PÄÄTELLEN PÄÄSSYT HYVIEN LIHAPATOJEN ÄÄREEN,
- 123123234
helvetti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- wiikrose
ei voi ymmärtää, miten tollasta ihmispetoa Lippestad puolustusasianajaja puolustaa, millä perustein voidaan puolustaa tollasta.
- Pirre*
Lakihan se velvoittaa, seon pakko olla puolustuskin vaikka minkälaisella rikollisella, ilm. Norjassakin.., vaikka sitä ei oikein ymmärräkään että miksi...
- harru.
Pirre* kirjoitti:
Lakihan se velvoittaa, seon pakko olla puolustuskin vaikka minkälaisella rikollisella, ilm. Norjassakin.., vaikka sitä ei oikein ymmärräkään että miksi...
onpa mielenkiintoinen juttu! Tuo pakollinen puolustaja.
- Pirre*
harru. kirjoitti:
onpa mielenkiintoinen juttu! Tuo pakollinen puolustaja.
Pakollinen oli ehkä väärä ilmaus, vaan jokaisella on oikeus puolustusasianajajaan.
- mannnne.L.
Ihmetteln vain että miten oikeus sallii natsitervehdyksen teon tuolla.
Ja yleensäkin, LIIKAA mediahuomiota saa tää sälli.- Pirre*
Ja mie ihmettelen jos Erosta ei potkasta virastaan.., ja seurattuani tätä oikeudekäyntiä, olen yhä vakuuttuneempi siitä ettei hänen sallittaisi jatkaa - muutenkin rasistiset ääriainekset tarkkaan seurantaan.
- jessssse,
Pirre* kirjoitti:
Ja mie ihmettelen jos Erosta ei potkasta virastaan.., ja seurattuani tätä oikeudekäyntiä, olen yhä vakuuttuneempi siitä ettei hänen sallittaisi jatkaa - muutenkin rasistiset ääriainekset tarkkaan seurantaan.
Ja Hirvisaarta saman tien, joka hyväksyy natsiviittaukset
- Pirre*
jessssse, kirjoitti:
Ja Hirvisaarta saman tien, joka hyväksyy natsiviittaukset
Kansanedustajia on aika vaikea erottaa kesken kauden, mutta toivottavasti seuraavissa vaaleissä näitä rasisteja ei nähdä valittujen joukossa.
Heevetti! Rauhoittukaa nyt.
Kirjoituksistanne paistaa toisinaan läpi suurempi verenhimo kuin monella Diktaattorilla on.
Verenhimolla tarkoitan tässä pyrkimystä laittaa viatonkin ihminen marssimaan samaa tahtia kuin suurin johtaja.
Kyllä Demokraattisen oikeusvaltion perusperiaate pitää olla sananvapaus, ei vain niiden sanojen vapaus joita isoinherra päästää suustaan.
Kunnon valtiossa on myös aina toimiva oikeuslaitos jota lainsäädäntö ohjaa.
Lainsäädännön ohjaukseen liittyy saumattomasti Poliisilaitokset ja vastaavat SUPO:t, heillä on kansainvälinen tietämys siitä missä alemman tason rikollisuus rehoittaa, se vaarallinen rikollisuus.
He pystyvät myöskin arvioimaan milloin puuttua siihen ja miten.
Poliitikko voi aina päästää suustaan mitä Sammakko tuo mutta Poliisi sitten päättää nauraako hänelle vienosti vai päästääkö ihan röhönaurun.
Yrittäkää muistaa että poliitikko ei koskaan ole asiantuntija vaan ihan pelkkä ihminen, ja siksi hän hyppii seinille pienistäkin asioista, kuten kansan napinasta, ja saattaa pakottaa virkamiehet laatimaan arvaamattomia lakeja normaalia yhteiskuntaa kohtaan, yhden idiootin vuoksi.
Ääriilikkeille, niin oikealla kuin vasemmallakin, natseille ja viherpipertäjille on parasta terapiaa jos yhteiskunta nauraa heille, se masentaa heidät parhaiten.
Satunnaisille häiriköijille emme kuitenkaan voi mitään, koska Psykologia on vielä vauva-asteella, viime uutisissakin kiihoitetaan ihmisiä kysymällä pitäisikö naapuriaan saada kytätä enemmän, jotta ei se tappaisi koko perhettään. Tuotamenoa joutuu Poliisi avaamaan tuhat uutta vasikkapuhelinta.
Ajatuksesta tulee pelottavasti ryssäfiilis.
H.- inhottavaaaaaa
HYIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIiiiiiii,,,,,,, en saata kattoa, inhottaa kaikki uutisointi siitä inhottavasta ihmis pedosta,,, hyiii kauheeta, ei saisi ollenkaan uutisoida sen touhuja,,, yööööökkkk
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475405Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612176Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181790Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1421742- 171525
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol301447Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5132881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171097Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771068Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se210926