Koulujen uusi seksuaalivalistusvideo on

suoraa puhetta

Etenkin pidin kohdista jossa valkoinen oppilas riisui värillisiä oppilita ja hyväili heitä rakkaudesta ! Kerrankin video jossa jossa ei värillinen poika hyväksikäyttänyt valkoisia koululaisia. Nämä islamioppilaiden reilut homoilutkin kuvattii raadollisiksi.

http://www.hs.fi/kotimaa/Nelonen Koulujen uusi seksuaalivalistusvideo on suoraa puhetta/a1305560118307

Videon tuottanut RFSU (Riksförbund För Sexuell Upplysning) haluaa uudistaa Kartalla seksistä -videolla koulujen seksuaalivalistuksen.

Koskettava tarina oli se jossa somalitytön äiti kehoitti lastaan osoittamaan rakkauttaan toiselle somali tytölle ja kertomaan avoimesti rakkaudestaan häneen.

Paras kohta olika kait kun kaksi ruotsalais poikaa esiintyy kartalla ja toinen imeen posketlommolla toisen paskasta munaa.

15

890

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nyt ulkoistetaan SEX

      Traileri videosta.

      http://www.rfsu.se/Bildbank/Finland unika/Kartalla seksistä/Kartalla seksistä trailer.mpg

      RFSU (Riksförbundet för Sexuell Upplysning) on Ruotsissa vuonna 1933 perustettu organisaatio, joka toimii kaupallisena, seksiin ja hyvinvointiin liittyvien tuotteiden markkinointi- ja myyntiyhtiönä. RFSU Ab:n liikevaihto on noin 14 miljoonaa ja yrityksellä on 45 työntekijää. Suomen RFSU Oy vastaa ruotsalaisen RFSU Ab:n valmistuttamien tuotteiden maahantuonnista ja markkinoinnista. RFSU on markkinajohtaja kondomikaupassa sekä Suomessa että muissa Pohjoismaissa ja sen tuotemerkkeihin kuuluvat mm. Magic, Näkki ja Sultan.

    • sdfghjkliuytrewcvbn

      http://www.prothink.tv/?p=767 Diversity or Deception

      Liian aikaiset seksipuheet ja tiedot yliseksuaalisoivat lapset, aikuisena heistä tule markkinavoimien vähäpukeisia huoria.

    • ei hätää

      Kunhan eivät vaan päästä lahkolaisten saarnaajia tai muita evankelistoja kouluihin.

      • Elä kunnolla ihmisik

        Niin ja suomalainen maalaisjärki !


    • voevoe

      Pitääkö tuota svenskien monikulttuurisuutta väkisin tuputtaa viattomille suomalaislapsille? Niin kuin rotujen välinen seksi olisi jotenkin hyväksyttävää?

      • Mutaatio lapsi tässä

        Se kuulema vahvistaa geeniperimää.


    • Seromexzonbie

      Aika vähän kuitenkin Suomessa syntyy mulatteja, vaikka monikulttuuriseksiä harrastetaankin, asiaolla on kuitenkin hedelmällisen iän ylittäneet siiderivalaat enimmäkseen.

    • Vanhempainliitto

      Ruotsalaiset uudistavat koulujemme seksuaalikasvatuksen, nej tack

      Suomen Vanhempainliitto vastustaa ruotsalaisen RFSU:n (Riksförbund För Sexuell Upplysning) tavoitetta uudistaa maamme koulujen seksuaalikasvatus.

      - Kyseessä on toimija, joka pyrkii tekemään näyttävän maihinnousun suomalaisiin kouluihin tarjoten opetusmateriaalia seksuaalikasvatukseen. Lapsia on suojeltava tällaisilta kaupustelijoilta, joiden ote on enemmän pinnallinen kuin lasten ja nuorten kasvua tukeva. Seksuaalikasvatuksen merkitys korostuu ajassamme, siksikin siihen on suhtauduttava erityisellä ammattitaidolla, vakavuudella ja luottamuksella. Suomessa seksuaalikasvatus on kouluissa laadukkaampaa kuin Ruotsissa, toteaa toiminnanjohtaja Tuomas Kurttila.

      Vanhempainliitto toivoo opetushallituksen luovan pelisäännöt, joilla yritykset tuovat opetusmateriaalia kouluihin.

      - Yksi vaihtoehto on, että kaupallisten toimijoiden valmistamat opetusmateriaalit esitarkastetaan ennen niiden ottamista opetuskäyttöön, esittää Kurttila.

      Vanhempainliitto korostaa, että Ruotsi saa ottaa oppia Suomen seksuaalikasvatuksesta. Ruotsissa aborttien ja klamydiatartuntojen määrä on väestöön suhteutettuna kaksinkertainen Suomeen verrattuna.

      RFSU on julkistamassa tiistaina 17.4. "Kartalla seksistä" -seksuaalikasvatuselokuvan, jolla se pyrkii omien sanojensa mukaisesti "uudistamaan koulujen seksuaalikasvatuksen". RFSU:n vuosittainen liikevaihto on noin 120 miljoonaa kruunua.

      Lisätietoja:
      Toiminnanjohtaja Tuomas Kurttila, 050 544 3757

      http://www.vanhempainliitto.fi/ajankohtaista/218/ruotsalaiset_uudistavat_koulujemme_seksuaalikasvatuksen_nej_tack

      • seksologi1

        Millä tavalla video oli pinnallinen? Kuka mielestänne on ammattitaitoinen seksuaalikasvatus videoiden tuottaja. RFSU:lla on käytössä seksologian ammattihenkilökuntaa. Video vastaa nuorten itsensä esittämiin kysymyksiin. Olisko enemmän kyse siitä että ei haluta näyttää hyväksyä sitä että seksuaalisuus on moninaista ja pelätään epäsiveellistä materiaalia. Tutkimukset osoittavat että kun nuoret saavat tietoa se myöhentää yhdyntyjen aloittamista. Kimmo Panula, erityistason seksuaaliterapeutti, Ek-seksuaalineuvonta.


    • seksologi1

      Mistä tiedät että toisen muna oli paskanen?Onhan se voinut käydä pesulla.

    • On perin tärkeää

      saada kaikenlaiset omaan anaaliinsa jumittuneet ääriuskovaiset tunnustamaan homoseksuaalisuuden luonnollisuus.

      Iranissa hirtetään säännöllisesti suuria määriä pikkulapsia. Vain siitä syystä, että leikkiensä vuoksi joku lapsia vahdannut perverssi risuparta on saanut likaisen ajatuksen siitä että nuo lapset saattavat olla homoja.

      Tämä pikkulasten järjestelmälliset hirttorituaalit kuvastavat sellaista seksuaalisesti tukahtunutta yhteiskuntaa, jota auttaa vain suorasukainen valistus.

      Jos nämä imaamit saataisiin hyväksymään oma seksuaalinen identiteettinsä, niin silloin he saattavat kyetä hyväksymään sen myös muiden suhteen.

    • antiseta

      ns.sateenkaariperheissä lapset kasvavat - KIEROON!

    • tfyvguhjkn

      Miten vanhoja te olette? Olette joko 12-vuotiaita tai sitten vajokkeja.

    • hyihelvetti

      Eipä oli ihme jos nuoret ahdistuvat kun moista törkyä syötetään
      luonnollisena asiana.

      • puspus-joo

        Miksi tyttö on vaaleaihoinen, mutta poika tummaihiunen? Miksi ei päinvastoin? vai onko niin, että tummat pojat nai vaaleita tyttöjä ennen avioliittoaan ja vaaleat tytöt antaa ennen naimisiin menoa. Tummaihoiset tytöt istuvat kotona, kunnes komennetaan avioon?
        Homosuhdekin esitettiin teinityttöjen pussauksena. Miksi ei poikien kesken suutelua?


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      23
      1565
    2. Viesti sinulle

      Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️
      Ikävä
      65
      1288
    3. Olen kironnut sinut alimpaan helvettiin

      Hyvää matkaa.
      Ikävä
      98
      1020
    4. Mitä sinulle on tapahtunut lapsena

      Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)
      Ikävä
      105
      954
    5. Persujen Puhoksen retki

      Perussuomalaiset olivat tehneet turistibussimatkan Puhokseen. Tosin raukat olivat niin peloissaan, etteivät uskaltaneet
      Perussuomalaiset
      314
      875
    6. Haluan purkaa vielä tuntemuksia

      Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei
      Ikävä
      21
      817
    7. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      120
      745
    8. Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.

      Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k
      Sinkut
      226
      745
    9. Kyllä tiedän sun

      Likaiset pelit selän takana
      Ikävä
      61
      685
    10. Onko tuo joku katkera nainen oikeasti

      Joka sinua syyttää?
      Ikävä
      103
      656
    11. Ketkä käy potkimassa ovia öisin?

      Enää ei naurata.
      Haapavesi
      13
      614
    12. Jopa poliisi nauraa paskaista pelkuripersuille

      Puhoksessa jäi "isänmaantoivot" bussiin vapisemaan :-D https://www.is.fi/politiikka/art-2000012319632.html
      Maailman menoa
      298
      613
    13. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      114
      576
    14. 38
      519
    15. Pilkettä sunnuntain silmässä

      😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto
      Sinkut
      73
      491
    16. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      40
      490
    17. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      47
      484
    18. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      82
      483
    19. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      81
      465
    20. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      59
      465
    Aihe