Kiitos Urpo, kun jaoit rahojamme sinne kauas Kreikkaan! Ai niin, mutta sinähän junailit ne vakuudet meille!? Eihän me menetetäkkään mitään, jee !!! Ei muuta kuin jatketaan samaan vanhaan malliin ja heitetään suomen ovet seljälleen, että uudet maahanmuuttajat pääsevät loisimaan tänne maidon ja hunajan maahan missä ei ole kuin 300 000 työtöntä, ja lisää tulee koko ajan!
Urpilainen tekaisi 300 000 000 laskun suomalaisille!
21
137
Vastaukset
- rahat meni
Mitäs tekisitte Urpilainen ja Katainen, jos olisi parisen miljardia ns. ylimääräistä rahaa ?
Rahat olisikin, jos ette olisi niitä hupuloineet maailmalle ja nyt on aloitettava oman kansan kusettaminen.
EI SITÄ JÄÄTELÖLLÄ HYVITETÄ ! - venatkaa..
Ne on leikattava suomalaisilta!
- pst! nuorijäseneluet
Älkää nythäiritkö. Urpu on luultvasti kuumeisesti näppäilemässä nimiä demarien nuorisojärjestöihin - meinaan kohta tulee tarkistus, että kuinka paljon on valtionapua saatu jäsenluetteloiden jäsenmäärän mukaan ja ... köh ... tuota .. olisko joku nimi tullut "vahingossa" liikaa.
Niin ovat korruptoituneita nämä hallistuspuolueet. Arhinmäellekin oli "pikkasen" vaikeata!- ito tarkistus?
Tämä jäsenluetteloiden ”puhtaaksikirjoitus” on Arhimmäen koplan paperijäsenille niin suuri ongelma, että demarit tulee pääsemään kuin koira veräjästä.
Huhun mukaa arhinmäkiläisissä nuorisojärjestöissä on 90 % paperijäseniä.
Paperijäsenyys on pakko suhmuroida tietosuojan perusteella salaiseksi. - Ne on meidän rahoja
ito tarkistus? kirjoitti:
Tämä jäsenluetteloiden ”puhtaaksikirjoitus” on Arhimmäen koplan paperijäsenille niin suuri ongelma, että demarit tulee pääsemään kuin koira veräjästä.
Huhun mukaa arhinmäkiläisissä nuorisojärjestöissä on 90 % paperijäseniä.
Paperijäsenyys on pakko suhmuroida tietosuojan perusteella salaiseksi.Uutisissa ei ole kuulunut vielä, että poliisia olisi asia kiinnostanut.
Poliisihallitus on varmasti RAY:n Lapin kestitysten myötä leivottu samaan peliin sisälle, joten tuskin kannattaa edes tutkia. Viivyttelyllä saadaan varmistettua, että rikokset joidenkin avaintekijöiden osalta saadaan vanhenemaan.
Kuitenkin tällaisia pykäliä on olemassa kirjoissa, jos ei käytännössä:
"
5§
Avustuspetos
Joka
1) antaa avustuksesta päättävälle väärän tiedon, joka on omiaan olennaisesti vaikuttamaan avustuksen saantiin, määrään tai ehtoihin, tai
2) jättää ilmoittamatta sellaisesta avustuksen saantiin, määrään tai ehtoihin olennaisesti vaikuttavasta olosuhteiden muutoksesta, josta myöntämispäätöksen yhteydessä tai muuten on erityisesti velvoitettu ilmoittamaan,
ja siten hankkii tai yrittää hankkia itselleen tai toiselle taloudellista hyötyä, on tuomittava avustuspetoksesta sakkoon tai vankeuteen enintään kahdeksi vuodeksi.
6§
Törkeä avustuspetos
Jos avustuspetoksessa tavoitellaan huomattavaa hyötyä ja avustuspetos on myös kokonaisuutena arvostellen törkeä, rikoksentekijä on tuomittava törkeästä avustuspetoksesta vankeuteen vähintään neljäksi kuukaudeksi ja enintään neljäksi vuodeksi.
8§
Avustusrikkomus
Jos avustuspetos tai avustuksen väärinkäyttö, huomioon ottaen tavoitellun hyödyn määrä tai muut rikokseen liittyvät seikat, on kokonaisuutena arvostellen vähäinen, rikoksentekijä on tuomittava avustusrikkomuksesta sakkoon.
Avustusrikkomuksesta voidaan jättää ilmoitus tekemättä, syyte ajamatta tai rangaistus tuomitsematta, jos avustuksen takaisinperinnän harkitaan riittävän.
"
- h.....!
Kyllä se tuntuu ihan siltä että on naiselle (valtionvaraniministeri) rahapussi annettu. Meni ja humputteli rahat ja varat eu:n shoppailuparatiiseihin mitä jäi käteen pelkää velkaa.
Että sellainen lahtja on tullut meille Kokkolasta. - vahinko kietämään
Urpalainen pannaan ensi talvena kerjäämään takaisin menetettyjämme rahoja yhdessä pääministerin kanssa.
http://yle.fi/uutiset/kerjalaisperheet_tuovat_nyt_myos_lapsensa_suomeen/3384153- Vakuus
Jutallapa on vakuukset !! Ei mitään hätää !
- sukkaa pukkaa
Vakuus kirjoitti:
Jutallapa on vakuukset !! Ei mitään hätää !
Joo, sil on ne verkkosukat
- Tarkista summa.
Kunpa mainitsemasi summa olisikin totta olisimme paljon vähemmän köyhiä. Oikeassa lukemassa on yksi nolla enemmän. Kuuden miljoonan henkilön väestöpohjalla tämä tarkoittaa että jokaiselta suomalaiselta vauvasta vaariin on mennyt 500 höpörahaa euroopan pankkiirien pönkittämiseen.
Oikeus ja kohtuus olisi summan takaisinperintä hallituspuolueiden puoluetuesta. Kohtahan se nähdään mitä vakuussopimuksessa seisoo ja paljonko sieltä takaisin saadaan.- yhtä tyhjän kanssa
Vakuudet on jumissa tilillä 30 vuotta!
Kreikka ei mene konkurssiin, koska demokraattiset työläiset muuttaa kesällä perustuslakia ja jättää ulkomaanvelat maksamatta. Hahha pikkuporvarillinen
Urpilainen ja kumppanit.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10505949
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10152794- Urpon eroksi
Joo eihän noita työttömiä vielä tarpeeksi ole. Ja jakaahan Jutta toki avokätisesti rahaa toimeentulotuen muodossa kaikille ulkomaalaisille, jotka keksii tulla pyytämään. Eikä mitään vastinetta edellytetä.
- Pläähh!!
Kaukana ovat ne ajat jolloin suomalainen työväenluokka oli lähinnä SDP:läisten sydämmiä. Toivotaan että ihmiset auttaisivat tätä puoluetta muistamaan ketkä tätä puoluetta oikein äänestävät. Itse äänestän jaloillani ja tulen valitsemaan ihan minkä tahansa muun kuin SDP:n seuraavissa vaaleissa, sillä tämä puolue on menettänyt uskottavuutensa!
- pall..
ihmiset muuttuu ja ajatusmaailma muuttuu, ei kaikki voi olla kuin ennen, mulla oli polkupyörä aikoinaan ja nyt pojalla on skootteri näin ajat muuttuu ja pallo pyörii..
- Nyt riittää
Kyse ei ole pelkästään Urpilaisesta vaan koko SDP:stä, josta on tullut herrojen luottamusmiespuolue! Työläiset, älkää erehtykö tuhlaamaan ääntänne näille rotanperseille ja Juudaksille!
- Ei riitäkään
Tukipakettihan ei tosiaan ole pelkästään Jutan ja Jykän jälkeläinen. Kyllä samoissa orgioissa on pyörineet kaikki hallituspuolueet. Isyyden kaikki kieltävät ja äitiyskin yritetään sysätä muille. Näinhän käy kun valtapöllyissä pyöritään ja tajunta laajennetaan puoluetukipillereillä. Äänestäjille näytellään fiksua tyttöä jotta pappa betalar lisäveroilla, eläkkeillä, säästää terveydenhoidosta ja vanhustenhuollosta. Puoluetukia saadaan kunhan äänestäjiä riittää ja nuorisojäsenmääriä nostetaan paperilla. Makasakoon mitä maksaa kunhan ollaan vallan ytimessä, kansan selkänahassa vielä riittää otettavaa kun vielä huutaa jaksavat. Vielä tässä rahaa kääritään ja näytetään kuinka valtaa käytetään.
- pask...
sama se kuka sitä rahaa antaa, muuten oltas kusessa kaulaamme myötä..
- hörö, ai
Maksaminen ei sinua kivistä, töppö?
- Lisää takuujuttui
Voisi olla toinen saldo laskurissa, jos SDP ja PS olisivat lähteneet maata ohjaamaan.
Nyt kun Espanja näyttää liittyvän kekkereihin, tarkoitus lienee pelata tuplaa ja kuittia? - Kiitos riittää
Viimeksi kun Kokoomus päästettiin suomessa valtaan, syntyi finanssikriisi josta ei ole toivuttu vieläkään. Ja jos oikein muistellaan niin eikö vain sos.demitkin olleet veistelemässä työmiehen selkänahkaa noissa peijaisissa.
Nyt on samat roistot ohjaimissa. Taas Kokoomus joka taluttaa SDP:tä kuin pässiä narussa. Tällä kertaa raha kierrätetään ystävien taskuihin ulkomaiden (kreikan) kautta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää
jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole192176Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä
ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi392065Belfastissa käynnissä kunnon persuilu
Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä271953Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen
Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma461367- 741316
Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?
Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?46873Kaunein nimi
Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?56792Farmi-Amski ja Jucci Hellström - Sydämiä satelee - Onko tässä jotain enemmän?
Amskidamski Anne-Mari Tarkkio ja Jucci Hellström olivat samaan aikaan Farmi Suomi -realityssä. Nyt somessa on nähty mat8721- 52713
Rakastan sinua hiljaisuudessa
Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi32698