Harry Callahan ja kaksi miljardia aivosolua..

Googletin Harry C...

On aika hauska kannanotto hormoneita vastaan, ja korruptiotakin tuossa vähän
sivutaan. Lähde: http://www.kivijalka.palvelee.fi/
Asiat voi onneksi sanoa hauskasti eikä aina pelkän vihan voimalla.
Toivottavasti kyseinen juttu saa hyvän vastaanoton myös poliisien keskuudessa.

"24.05.2012

Harry Callahan ja kaksi miljardia aivosolua.. (osa 2)

Nyt kun lahjomaton Harry Callahan on myös valjastettu tähän antidoping-työhön niin heitetään nyt vähän lisää löylyä kiukaalle, vaikka kaikki aivosolujen tuhoamisesta palkkansa saavat tahot maksetut "virkamiehet" eivät tästä blogista pidäkään. Me emme vihaa heitä mutta emme voi sietää asioita ja arvoja joita heidän toimintansa edustaa.

Daavid vs. Goljat – blogissa ei pelkkien huhujen mukaan kirjoitella, joten alla olevasta linkistä kukin voi tarkastaa onko kirjoituksissa perää.

http://www.thl.fi/fi_FI/web/neuvoa-antavat-fi/anaboliset-steroidit-aiheuttavat-pitkaaikaisia-muutoksia-aivoissa

(Ja linkkejä löytyy varsinkin englanninkielisenä vaikka kuinka paljon jos viitsii etsiä)

Tämä blogi kunnioittaa Elämää ja terveitä elintapoja ja vastustaa henkeen ja vereen anabolisia steroideja ym. myrkkyjä.

Joten jos kunnioitat itseäsi, ainutlaatuisia aivojasi, ajatuksiasi ja ideoitasi sekä lähimmäisiäsi, niin älä sorru koviin myrkkyihin! Jos lihakset ja ulkonäkösi ovat se kaikkein tärkein asia elämässäsi, niin olet hyvää matkaa menossa kohti Seiska päivää-lööppejä!

Daavid vs. Goljat – blogi antaakin nyt ilmaisen vihjeen kaikille kehoaan jumaloiville ja kuuluisuudesta haaveileville, se kuuluu näin: Tavoittele elämässäsi onnea ja terveyttä, älä pelkästään julkisuutta, sillä jossain vaiheessa julkisuus repii sielusi ja lihaksesi luita myöten.

Laitetaan tähän loppuun vielä yksi linkki mistä saa hieman käsitystä ihmisen aivojen ainutlaatuisuudesta sekä muutamia julkisuuteen liittyviä ja tosielämässä punnittuja mietelauseita..

http://fi.wikipedia.org/wiki/Aivot

Ihmiset ovat valmiita uimaan paskassa, jos siihen heitetään muutama kolikko.

Peter Sellers

Ne jotka julkisuus on luonut, ne se myös lopulta tuhoaa.

Bernard Levin

Useimmat ihmiset ovat murhaajia: tappavat yhden ihmisen. Itsessään.

Stanislaw Jerzy Lec

Joka ahnehtii, on aina puutteessa.

Claudius

Pahin kiirastuli, mihin voi joutua on omistaa elämässään kaikkea maallista, mutta ei mitään minkä vuoksi elää.

Harry E. Fosdick

Rottien juoksukilpailussa on se paha puoli, että vaikka voittaa on silti Rotta.

Lily Tomlin

Ihmiset eivät enää niinkään tiedä, miten elää. Mutta he tietävät miltä elämän tulee näyttää. He rakentavat arkielämässään julkisivua ja näyttävät todellisen olemuksensa yhä harvemmille.

Jeja-Pekka Roos



22.05.2012

Harry Callahan ja kaksi miljardia aivosolua..

Arvoisa nuori urheilija – lue tämä ennen kuin teet mitään peruuttamatonta(anaboliset steroidit).

Useiden eri tutkimusten mukaan ihmisen aivoissa on n.200 miljardia aivosolua.

Kuvittele jos ne anaboliset myrkyt mitä itseesi iskisit(neulalla tai pillerinä) muokkaisivat vain yhtä (1) prosenttia aivosoluistasi negatiivisesti, niin siinäkin tapauksessa kaksi miljardia aivosoluasi muuttuisi pysyvästi ja et olisi enää se sama ihminen kuin nyt olet!

Ja tämä 2 miljardia vain tuon yhden prosentin kaavalla..

Joten ennen kuin isket neulan itseesi niin esitä itsellesi tämä legendaarinen kysymys: ”Do I feel lucky??” jonka Harry Callahan (Clint Eastwood) käski erään älypään kysyä itseltään elokuvassa Dirty Harry(1971).

Ja jos tunnet itsesi aineiden kanssa onnekkaaksi niin toivo ja rukoile, että se lukema jäisi kohdallasi alle kahden miljardin..

Sinun parastasi ajatellen,

Tampereen ”Harry Callahan”

Tony Lindroos / PuhdasUrheilu.fi "

3

179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mieto olut

      No nyt kun toi Juha Mieto kohu tuli pintaan niin google nappasi tämän jutun näytille.
      Taitaa siinä tosiaan aivot olla aika kovilla kun myrkkyä takapuoleen isketään.

    • 1971

      Hyvä Harry!

    • Hyvä kirjoitus!

      Aarniolaiset eivät tykkää jos niiden busineksia rajoitetaan. ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      61
      11615
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      96
      8801
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      10
      4383
    4. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      21
      3934
    5. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      5
      3851
    6. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      7
      3626
    7. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      89
      3580
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      13
      3429
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      34
      3212
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      45
      2385
    Aihe