Harry Callahan ja kaksi miljardia aivosolua..

Googletin Harry C...

On aika hauska kannanotto hormoneita vastaan, ja korruptiotakin tuossa vähän
sivutaan. Lähde: http://www.kivijalka.palvelee.fi/
Asiat voi onneksi sanoa hauskasti eikä aina pelkän vihan voimalla.
Toivottavasti kyseinen juttu saa hyvän vastaanoton myös poliisien keskuudessa.

"24.05.2012

Harry Callahan ja kaksi miljardia aivosolua.. (osa 2)

Nyt kun lahjomaton Harry Callahan on myös valjastettu tähän antidoping-työhön niin heitetään nyt vähän lisää löylyä kiukaalle, vaikka kaikki aivosolujen tuhoamisesta palkkansa saavat tahot maksetut "virkamiehet" eivät tästä blogista pidäkään. Me emme vihaa heitä mutta emme voi sietää asioita ja arvoja joita heidän toimintansa edustaa.

Daavid vs. Goljat – blogissa ei pelkkien huhujen mukaan kirjoitella, joten alla olevasta linkistä kukin voi tarkastaa onko kirjoituksissa perää.

http://www.thl.fi/fi_FI/web/neuvoa-antavat-fi/anaboliset-steroidit-aiheuttavat-pitkaaikaisia-muutoksia-aivoissa

(Ja linkkejä löytyy varsinkin englanninkielisenä vaikka kuinka paljon jos viitsii etsiä)

Tämä blogi kunnioittaa Elämää ja terveitä elintapoja ja vastustaa henkeen ja vereen anabolisia steroideja ym. myrkkyjä.

Joten jos kunnioitat itseäsi, ainutlaatuisia aivojasi, ajatuksiasi ja ideoitasi sekä lähimmäisiäsi, niin älä sorru koviin myrkkyihin! Jos lihakset ja ulkonäkösi ovat se kaikkein tärkein asia elämässäsi, niin olet hyvää matkaa menossa kohti Seiska päivää-lööppejä!

Daavid vs. Goljat – blogi antaakin nyt ilmaisen vihjeen kaikille kehoaan jumaloiville ja kuuluisuudesta haaveileville, se kuuluu näin: Tavoittele elämässäsi onnea ja terveyttä, älä pelkästään julkisuutta, sillä jossain vaiheessa julkisuus repii sielusi ja lihaksesi luita myöten.

Laitetaan tähän loppuun vielä yksi linkki mistä saa hieman käsitystä ihmisen aivojen ainutlaatuisuudesta sekä muutamia julkisuuteen liittyviä ja tosielämässä punnittuja mietelauseita..

http://fi.wikipedia.org/wiki/Aivot

Ihmiset ovat valmiita uimaan paskassa, jos siihen heitetään muutama kolikko.

Peter Sellers

Ne jotka julkisuus on luonut, ne se myös lopulta tuhoaa.

Bernard Levin

Useimmat ihmiset ovat murhaajia: tappavat yhden ihmisen. Itsessään.

Stanislaw Jerzy Lec

Joka ahnehtii, on aina puutteessa.

Claudius

Pahin kiirastuli, mihin voi joutua on omistaa elämässään kaikkea maallista, mutta ei mitään minkä vuoksi elää.

Harry E. Fosdick

Rottien juoksukilpailussa on se paha puoli, että vaikka voittaa on silti Rotta.

Lily Tomlin

Ihmiset eivät enää niinkään tiedä, miten elää. Mutta he tietävät miltä elämän tulee näyttää. He rakentavat arkielämässään julkisivua ja näyttävät todellisen olemuksensa yhä harvemmille.

Jeja-Pekka Roos



22.05.2012

Harry Callahan ja kaksi miljardia aivosolua..

Arvoisa nuori urheilija – lue tämä ennen kuin teet mitään peruuttamatonta(anaboliset steroidit).

Useiden eri tutkimusten mukaan ihmisen aivoissa on n.200 miljardia aivosolua.

Kuvittele jos ne anaboliset myrkyt mitä itseesi iskisit(neulalla tai pillerinä) muokkaisivat vain yhtä (1) prosenttia aivosoluistasi negatiivisesti, niin siinäkin tapauksessa kaksi miljardia aivosoluasi muuttuisi pysyvästi ja et olisi enää se sama ihminen kuin nyt olet!

Ja tämä 2 miljardia vain tuon yhden prosentin kaavalla..

Joten ennen kuin isket neulan itseesi niin esitä itsellesi tämä legendaarinen kysymys: ”Do I feel lucky??” jonka Harry Callahan (Clint Eastwood) käski erään älypään kysyä itseltään elokuvassa Dirty Harry(1971).

Ja jos tunnet itsesi aineiden kanssa onnekkaaksi niin toivo ja rukoile, että se lukema jäisi kohdallasi alle kahden miljardin..

Sinun parastasi ajatellen,

Tampereen ”Harry Callahan”

Tony Lindroos / PuhdasUrheilu.fi "

3

238

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mieto olut

      No nyt kun toi Juha Mieto kohu tuli pintaan niin google nappasi tämän jutun näytille.
      Taitaa siinä tosiaan aivot olla aika kovilla kun myrkkyä takapuoleen isketään.

    • 1971

      Hyvä Harry!

    • Hyvä kirjoitus!

      Aarniolaiset eivät tykkää jos niiden busineksia rajoitetaan. ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      179
      1742
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      109
      913
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      745
    4. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      107
      734
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      207
      664
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      628
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      51
      585
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      51
      562
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      19
      558
    10. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      546
    Aihe