Harry Callahan ja kaksi miljardia aivosolua..

Googletin Harry C...

On aika hauska kannanotto hormoneita vastaan, ja korruptiotakin tuossa vähän
sivutaan. Lähde: http://www.kivijalka.palvelee.fi/
Asiat voi onneksi sanoa hauskasti eikä aina pelkän vihan voimalla.
Toivottavasti kyseinen juttu saa hyvän vastaanoton myös poliisien keskuudessa.

"24.05.2012

Harry Callahan ja kaksi miljardia aivosolua.. (osa 2)

Nyt kun lahjomaton Harry Callahan on myös valjastettu tähän antidoping-työhön niin heitetään nyt vähän lisää löylyä kiukaalle, vaikka kaikki aivosolujen tuhoamisesta palkkansa saavat tahot maksetut "virkamiehet" eivät tästä blogista pidäkään. Me emme vihaa heitä mutta emme voi sietää asioita ja arvoja joita heidän toimintansa edustaa.

Daavid vs. Goljat – blogissa ei pelkkien huhujen mukaan kirjoitella, joten alla olevasta linkistä kukin voi tarkastaa onko kirjoituksissa perää.

http://www.thl.fi/fi_FI/web/neuvoa-antavat-fi/anaboliset-steroidit-aiheuttavat-pitkaaikaisia-muutoksia-aivoissa

(Ja linkkejä löytyy varsinkin englanninkielisenä vaikka kuinka paljon jos viitsii etsiä)

Tämä blogi kunnioittaa Elämää ja terveitä elintapoja ja vastustaa henkeen ja vereen anabolisia steroideja ym. myrkkyjä.

Joten jos kunnioitat itseäsi, ainutlaatuisia aivojasi, ajatuksiasi ja ideoitasi sekä lähimmäisiäsi, niin älä sorru koviin myrkkyihin! Jos lihakset ja ulkonäkösi ovat se kaikkein tärkein asia elämässäsi, niin olet hyvää matkaa menossa kohti Seiska päivää-lööppejä!

Daavid vs. Goljat – blogi antaakin nyt ilmaisen vihjeen kaikille kehoaan jumaloiville ja kuuluisuudesta haaveileville, se kuuluu näin: Tavoittele elämässäsi onnea ja terveyttä, älä pelkästään julkisuutta, sillä jossain vaiheessa julkisuus repii sielusi ja lihaksesi luita myöten.

Laitetaan tähän loppuun vielä yksi linkki mistä saa hieman käsitystä ihmisen aivojen ainutlaatuisuudesta sekä muutamia julkisuuteen liittyviä ja tosielämässä punnittuja mietelauseita..

http://fi.wikipedia.org/wiki/Aivot

Ihmiset ovat valmiita uimaan paskassa, jos siihen heitetään muutama kolikko.

Peter Sellers

Ne jotka julkisuus on luonut, ne se myös lopulta tuhoaa.

Bernard Levin

Useimmat ihmiset ovat murhaajia: tappavat yhden ihmisen. Itsessään.

Stanislaw Jerzy Lec

Joka ahnehtii, on aina puutteessa.

Claudius

Pahin kiirastuli, mihin voi joutua on omistaa elämässään kaikkea maallista, mutta ei mitään minkä vuoksi elää.

Harry E. Fosdick

Rottien juoksukilpailussa on se paha puoli, että vaikka voittaa on silti Rotta.

Lily Tomlin

Ihmiset eivät enää niinkään tiedä, miten elää. Mutta he tietävät miltä elämän tulee näyttää. He rakentavat arkielämässään julkisivua ja näyttävät todellisen olemuksensa yhä harvemmille.

Jeja-Pekka Roos



22.05.2012

Harry Callahan ja kaksi miljardia aivosolua..

Arvoisa nuori urheilija – lue tämä ennen kuin teet mitään peruuttamatonta(anaboliset steroidit).

Useiden eri tutkimusten mukaan ihmisen aivoissa on n.200 miljardia aivosolua.

Kuvittele jos ne anaboliset myrkyt mitä itseesi iskisit(neulalla tai pillerinä) muokkaisivat vain yhtä (1) prosenttia aivosoluistasi negatiivisesti, niin siinäkin tapauksessa kaksi miljardia aivosoluasi muuttuisi pysyvästi ja et olisi enää se sama ihminen kuin nyt olet!

Ja tämä 2 miljardia vain tuon yhden prosentin kaavalla..

Joten ennen kuin isket neulan itseesi niin esitä itsellesi tämä legendaarinen kysymys: ”Do I feel lucky??” jonka Harry Callahan (Clint Eastwood) käski erään älypään kysyä itseltään elokuvassa Dirty Harry(1971).

Ja jos tunnet itsesi aineiden kanssa onnekkaaksi niin toivo ja rukoile, että se lukema jäisi kohdallasi alle kahden miljardin..

Sinun parastasi ajatellen,

Tampereen ”Harry Callahan”

Tony Lindroos / PuhdasUrheilu.fi "

3

240

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mieto olut

      No nyt kun toi Juha Mieto kohu tuli pintaan niin google nappasi tämän jutun näytille.
      Taitaa siinä tosiaan aivot olla aika kovilla kun myrkkyä takapuoleen isketään.

    • 1971

      Hyvä Harry!

    • Hyvä kirjoitus!

      Aarniolaiset eivät tykkää jos niiden busineksia rajoitetaan. ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      420
      1694
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      808
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      38
      767
    4. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      29
      714
    5. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      55
      691
    6. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      44
      645
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      417
      644
    8. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      553
    9. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      88
      537
    10. Nainen, olet ihanin maan päällä

      Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa
      Ikävä
      30
      502
    Aihe