tilasin fashion paradise nettikaupasta torstaina mekon ja maksoin idioottina tietenkin ennakkoon sen.kas kummaa tänään koko nettiputiikkia ei ollutkaan,verkkokauppa suljettu ja enään ei vastata viesteihin.onko tämä huijaus firma kerennyt muitakin huijaamaan? asiaa en todellakaan jätä tähän vaikka kyse onkin 32eurosta mutta periaate! LAITTAKAA VIESTIÄ ETEENPÄIN TÄSTÄ LIIKKEESTÄ ENNEN KUIN MUUT KERKEÄÄ RAHANSA SINNE LAITTAMAAN!
Nettikauppa fashion paradise one ON HUIJAUS!
5
515
Vastaukset
Minulla on myös todella huonoja kokemuksia kyseisestä kaupasta. Tein melkein 90 euron tilauksen keväällä. Maksoin ennakkoon. Noin 1kk meni ennen kuin paketti tuli ja vaatteet eivät sopineet eikä laatu ollut hyvä. Yritin ottaa yhteyttä nettisivujen kautta ja pariin eri sähköpostiin, mutten saanut vastausta. Lopulta kesäkuussa sain sähköpostin jossa oli palautusohjeet. Maksoin itse palautuksen postimaksun, mutta myyjä ei edes noutanut paketttia postista ja posti lähetti sen minulle takaisin. Yli 100 euroa oli mennyt hukkaan. Otin yhteyttä kuluttajasuojaviranomaisiin (onneksi mulla oli tallessa kaikki sähköpostit) ja he ottivat yhteyttä myyjään. Olin jo luopunut toivosta kun yhtäkkiä myyjä soitti ja sanoi palauttavansa rahani ja maksetut postimaksut. Eli sain rahani takaisin. Myyjälle ei ole missään netissä puhelinnumeroa, mutta jos sulla on vielä 32 euroa saamisia firmasta voin antaa sulle numeron, jolla saat myyjän kiinni jos laitat mulle privana sähköpostia anukatri (at) nic.fi. En viitsi tänne laittaa numeroa.
- kiukkuinen1
Joo! Ei ole hyvät kokemukset minullakaan. Tuotetta ei kuulunu, rahoja ei palautettu, viesteihin ei juurikaan vastattu tai jos vastattiin niin pitkän ajan päästä ja kaiken lisäksi tuli sellainen olo että asioista valehdellaan!!! Lopuksi viestit joissa laitoin tietoa asioiden oikeasta tolasta ja uhkaukset kuluttajaviranomaisella sekä soittoyritykset kukat77 kirjoittajalta saamaani puhelinnumeroon (siihen kuitenkaan vastaamatta) johti siihen että palautussumma tuli tililleni! Älkää siis ihmiset luottako moiseen firmaan...joutaisivat enemmän vastuuseen toiminnastaan!!!
- vaaranpaikka...
Kaikki yritysten ja yksityisten verkkosivujen omistajien yhteystiedot ovat julkisia.
Netistä löytyy kyseinen henkilö, joka omistaa "fashionparadise-one.fi" osoitteen ja löytyy osoitetiedot, nimi ja puhelinnumero. Viranomaiset kyllä tietävät kuka henkilö on vaikka itse yritystä ei olisikaan rekisteröity yritysrekisteriin, kuten me kaikki muutkin uteliaat sen löydämme.
Siis kun laitatte verkkosivut pystyy vaikka harrastus pohjalta päätyvät kaikki antamanne nimi, osoite ja puhelinnumeronne koko maapallon katsottaviksi.
Löytyy palveluntarjoajia (tai hankkikaa postilokero) joiden kautta voitte toimia verkossa anonyyminä ja silti omistatte verkkosoitteenne. Julkkikset toimivat näin (ja rikolliset), jolloin omistajatiedot eivät ole kaikkien saatavilla. Kuka julkkis tai tavis haluaa häirikön kotiovellensa, varsinkaan naiset. - huijattu4
SUOMEN KOTIROBOTTI ON HUIJAUS!
tilasin Kotirobotti.com nettikaupasta kaksi kuukauden sitten tarviket ja maksoin. Kauppa ei tullut ja asjakaspalvelu ei vastaa. Puhelinumerot ei ole käytössä. Se Verkkokauppa on ilmsesti huijaus. - vihainenhuijattu
Bazaar Beauty Shop - huijausta!!!
Bazaar Beauty Shop on myös huijausta. Olen tilannut sieltä yli kaksi viikkoa sitten, maksu mennyt mutta mitään en ole saanut. Sähköpostiosoite ei toimi, nyt eivät nettisivutkaan toimi. Puhelimeen ei vastata ja tekstareihin vastattiin aluksi "tilaus unohtunut lähettää, nyt lähetetty", mutta paskan marjat. Jos nettisivut alkavat toimimaan, niin älkää missään nimessä tilatko täältä!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod225164- 254348
- 272461
- 342254
- 371998
- 151918
En ole koskaan kokenut
Ennen mitään tällaista rakastumista. Tiedän että kaipaan sinua varmaan loppu elämän. Toivottavasti ei tarvitsisi vain ka191597- 121521
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons211247Kerranki asiat oikein
Ilkka ja muut pienpuolueeet...teitte hyvän työn kun valitsitte pätevän henkilön virkaan eikä kepulle passelia!! Jatkakaa101174