Tässä on ainakin viimeinen kulunut kuukausi aivan kusi sukassa näiden työurapuheiden eli tosiasiallisesti eläkeleikkaustavoitteiden kanssa.
Johtuuko kako-kepuli-"demarien" vaiteliaisuus nyt siitä, että Nokia lupasi heivata liki 4000 päätä pihalle tässä kevään kuhjeessa pelkästään suomessa. Näitä meikäläisiä "demari"-kusettajia on kyllä riittänyt jokaiselle päivälle kertomaan "työurien pidennystarpeista" ainakin vielä ennen nokian ilmoitusta, mutta nyt nuo kuisiaiset ovat olleet varsin hissukseen.
Vai vedetäänkö ensin vähän henkeä ja katsotaan, kuinka paljon pankkitukea "demari"-urpilainen joutuu keskusta-oikeistolaisen pankkikusetuksen peitteeksi ensin antamaan ja takaamaan. Sitten "demarit" alkavat jälleen laskemaan, paljonko teidän "työuria" on jatkettava - siis eläkkeitänne leikattava - että saataisiin "demari"-urpilaisen pankkitakaukset eteläeuroopassa joskus maksettua.
Kun "demarit" yhdessä kako-kepuleiden kanssa asiaan palaavat, niin muista pistää näille kusettajille luuta kurkkuun oikein kunnolla, vaadit vain ELÄKEKATTOA ja katsot kuinka kusettajan naamat venähtävät ja jutut loppuvat.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8796344
Toimii, sillä olen yhden lusmun kanssa päässyt jo kysymystä testaamaan.
Ne menevät hiljaisiksi, kun NIIDEN etuuksiin puututaan !
Minne katosivat "työuran pidennyspuheet" ?
3
163
Vastaukset 3
- loiselättäjä
Lisää "työuria", että saadaan keskusta-oikeistolaisten (mkl demarit) euroseikkailujen laskut maksettua. Siitähän "työurissa" vain on kysymys.
Mutta katsoitteko 13.7. aamuteeveen jälkiviisaat. Kun Kalle Isokallio on tilaisuudessa mukana, puhutaan silloin yleensä myös asiaa muun potaskan sekaan. Näin Isokallio eurotukiaisista:
Näet Isokallio jyrisi ASIAA oikeisto-ylen aamu-tv:ssä. Maksaminen loputtava !
Kalle Isokallio: Takauksissa ja vakuuksissa ei ole järjen häivääkään.
"Ei ole mitään järkeä siinä, että korkean verotuksen suomesta lähtetään rahaa ja takauksia matalan verotusten veroparatiiseihin. Nämä maksatukset on nyt kerralla vihellettävä poikki", jyrisi Isokallio oikeisto-ylen jälkiviisaissa.
Näihin Kallen sanoihin allekirjoittanutkin voi täysillä yhtyä. Isokallio näet totesi, että nyt valitussa pankkien pelastusoperaatiossa on loputon suo edessä. Viheltämällä peli poikki nyt, tilanne normalisoituu vuodessa. Kapitalistien on vain nuoltava haavansa.
Isokallio sanoi Kataisen lausumista, että "meillä ei ole vaihtoehtoa" jämäkästi. Miestä on vaihdettava. Täsmälleen näin. Haans jatkaa tähän vielä, että myös "demari"-petturinainen on pantava vaihtoon. Tälläinen peli ei kertakaikkiaan enää vetele.
Arvoisat suomipojat, olette nyt lähteneet kusettajien maksumiehiksi ja sillä tiellä ei totisesti ole loppua. Olette nyt nähneet, mitä euron alussa luvattu vaihtoehdottomuuden linja toi tullessaan, valtaisan velkasuon. Siinä velkakusetuksen sivussa Kokoomuksen taustajoukot (mkl eliitti-"demarit") osasivat kyllä rahastaa....:
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?t=390297
(miljonäärit luotiin teitä velka-....)
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?t=634475
(heinäluomalle palkkiovirka)
.... ja kun rahastus on suoritettu, tarjoavat teille verojen korotuksia ja irtisanomisia !!!- "demari"-hölmölä
Isokallio on sittemmin kertonut, että Espanjan pankkitukiaiset vain käväisevät sielä kiitääkseen välittömästi saksaan, ranskaan ja angloihin.
matin ja maijjan kannalta tilanne käykin nyt kriittiseksi, kaikilla rintamilla:
http://yle.fi/uutiset/ulkomaalaisten_maara_kasvaa_rajahdysmaisesti/6226479?origin=rss
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9390626
- nykyaika...
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8796344
Et vanhempaa juttua löytänyt ???
Työuranpidennys... se on nykyisin eläkeiänkorotus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1641693Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1541300Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset219936- 71867
- 55766
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus63737- 46725
- 89691
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt198637- 52592