Kokoomus poistatti KANSALAISPALKKA-keskustelun

Köyhät alas-Kok

Oli liikaa että suomlaaiset saisi edes puhua asiasta. Vain RKP-johtoisella eliitillä saa olla raha Suomessa. Alempikansa eläköön köyhyydessä?

9

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Köyhät alas-Kok

      Toivotaan myös lapsilsien postoa, sakkoja 40838093408923480403892402398e jokaisesta lapsesta. Mukaan naru ja viinapullo, jos ei veron maksu onnistu ahahah


      tällöin komuumuksin kusipäät saavat pertintöveroina rahaa..

      lapsilisille 40000% lahjavero!

    • sika syö leipäsi

      Kansalaispalkka tulisi lopulta huomattavasti halvemmaksi ja yksinkertaisemmaksi kuin tämä nykyinen byrokratiahelvetti, mutta sittenhän jäisi kokkaresiat ilman joka käänteessä tapahtuvaa välistävetoa ja ilmaista orjatyövoimaa, ja sehän ei sitten käy millään päinsä...

      • Valtio saa takaisin

        Kansalaispalkka palaa aina valtiolle takaisin, kun syntyperäisille suomalaisille maksettu raha ostojen jälkeen tulee veroina takaisin valtion kassaan, eli tässä on vain säästöä.

        Tarkemmin sanottuna eriarvoisuus poistuisi, ja olisimme jälleen pohjoismainen hyvinvointivaltio tämän porvarien ajaman EU-eriarvoisuuspolitiikan seikkailun jälkeen. Kaikki voittaisivat, paitsi ne jotka haluavat pitää tavalliset kansalaiset köyhyydessä ja ahdingossa.


    • köyhälle valintaa

      Hienoja ideoita. Verot pois ja kaikki ilmaispalvelut maksullisiksi. Jokainen ostakoon sitä, mitä tarvitsee. Ei muuta.

    • Kaikki tuet pois

      loispummeilta.

      • Hyi kakkaa.

        Kyllä, ensimmäisenä Wahlroosilta ja muilta possuilta.


    • Menkää töihin

      saatte palkkaa.

    • Ja jälleen

      kerran täytyy toistaa se vanha totuus, että Suomessa juuri Kokoomus on aina akanut kansalaispalkkaa (samoin kuin osa Vihreistä ja jopa Björn Wahlroos).

      SDP on aina vastustanut sitä henkeen ja vereen, koska se veisi ay-liikkeeltä vallan.

      Kuinka monta kertaa nämä asiat on kerrattava että menee teidän kovaan kalloon?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      399
      8616
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      168
      2951
    3. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      14
      1321
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      1018
    5. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      66
      974
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      25
      936
    7. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      61
      923
    8. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      913
    9. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      64
      862
    10. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      73
      844
    Aihe