mitähän kanstis 40 naisen alkaa käyttää kasvoilleen kun iho huutaa kosteutta ja rasvaa, silmänaluset on täynnä juovia ja tummat?
Vastaukset 2
- .N42.
Mun ihoni tykkää Garnierin rasvoista. Löytyy tavan marketeista, sekä päivä- että yövoide. Punaiset purkit - älä sekoita L'orealin tuotteisiin, niiden purkit saman näköiset mutta sisus eri eikä sopinut ainakaan mun iholleni.
Eikä kannata löträtä, iho tottuu pikkuhiljaa uuteen voiteeseen. Liika rasva tukkii vaan huokoset, jolloin alkaa tulla näppyjä.
Silmänympärysvoiteitakin on joka lähtöön. Itse käytän apteekista saatavaa Vichyä (kallis), sillä useissa markettien tuotteissa on metallihippusia ties miksi ja ne saattavat ärsyttää ihoa.
Suomalaisen kandee napata teelusikallinen kalanmaksaöljyä kerran päivässä vuoden ympäri, sillä D-vitamiini on hyväksi iholle. Päälle hörppy appelsiinimehua, niin ei maistu pahalle :)
Joo, ja säännöllinen ulkoilu on tärkeää ihonkin hapensaannille! - glitterikoukku
Käynti hyvällä kosmetologilla kasvohoidossa. Hän on ammattilainen, joka osaa kertoa ihollesi parhaiten sopivat tuotteet. Olen jo monta vuotta keskittänyt kaikki palveluni Heavenlynailsiin. Kasvojeni ihoa hoidan säännöllisten kosmetologikäyntien lisäksi säännöllisesti myös kotona, minulle sopivin tuottein.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1202512Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401782Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7021189- 1081042
- 721008
- 98956
- 48895
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk87828- 97816
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik34771