mitähän kanstis 40 naisen alkaa käyttää kasvoilleen kun iho huutaa kosteutta ja rasvaa, silmänaluset on täynnä juovia ja tummat?
apua elottomalle+ kuivalle kasvojen iholle?
2
229
Vastaukset
- .N42.
Mun ihoni tykkää Garnierin rasvoista. Löytyy tavan marketeista, sekä päivä- että yövoide. Punaiset purkit - älä sekoita L'orealin tuotteisiin, niiden purkit saman näköiset mutta sisus eri eikä sopinut ainakaan mun iholleni.
Eikä kannata löträtä, iho tottuu pikkuhiljaa uuteen voiteeseen. Liika rasva tukkii vaan huokoset, jolloin alkaa tulla näppyjä.
Silmänympärysvoiteitakin on joka lähtöön. Itse käytän apteekista saatavaa Vichyä (kallis), sillä useissa markettien tuotteissa on metallihippusia ties miksi ja ne saattavat ärsyttää ihoa.
Suomalaisen kandee napata teelusikallinen kalanmaksaöljyä kerran päivässä vuoden ympäri, sillä D-vitamiini on hyväksi iholle. Päälle hörppy appelsiinimehua, niin ei maistu pahalle :)
Joo, ja säännöllinen ulkoilu on tärkeää ihonkin hapensaannille! - glitterikoukku
Käynti hyvällä kosmetologilla kasvohoidossa. Hän on ammattilainen, joka osaa kertoa ihollesi parhaiten sopivat tuotteet. Olen jo monta vuotta keskittänyt kaikki palveluni Heavenlynailsiin. Kasvojeni ihoa hoidan säännöllisten kosmetologikäyntien lisäksi säännöllisesti myös kotona, minulle sopivin tuottein.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1134873Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss1071952- 1381383
- 1021208
- 911188
Priden osallistujamäärä suuri pettymys!
Ei lähellekään sataatuhatta, vaikka mukaan on värvätty kaikki aktivistit jopa homot katolta heittelevä islamistinen aate1821032Joku kysyy
Missä on syy? Jossainhan se syy täytyy olla persujen kannatuksen alenemiseen. Kannatuksen alneminen ei näy pelkästään g651000Huono grilli kokemus
Menimme grillille ostamaan ruokaa. Myyjät nauroivat meille, ja saimme todella asiatonta palvelua. Odotimme ruokaa innoll27959- 44949
IS Viikonloppu 28.-29.6.2025
3- merkitty Kovis Erkki Vuokilalta. Oikean reunan (kuvituksellinen) pääkuva on hauska, mutta siitä johdetun sanan merkit57851