Kakkavaippojen vallankumous

Piti oikein YLE Areenasta käydä katsomassa, kun Uutisvuoto-ohjelman nuorten tekijöiden nuorekkaat tuulahdukset nostivat lehdistössä metelin.
Meillähän on käytössä tämä eliluovutus-juttu, muistaakseni se toimii enää vain niin, että jos ei erityisesti kiellä, niin sairaala korjaa satoa ja yli-kansoitus lisääntyy.
Mites on? Pitäskös Suomeen luoda yksityisyydenluovutus-juttu?
Annettais lupa kaikille jotka haluaa, kuvata meitä sairaalassa, siinä vähän ennen luovutus-vaihettamme, kaikessa vauva-alastomuudessamme ja antaa myös lupa laittaa filmi, tuotoksineen Youtubeen.
Alkaisivatkohan määrärahat kasvaa, Sairaanhoitajien liksat nousta ja saisimme paljon parempaa ja ravitsevampaa ruokaa. Tiedä vaikka Suomalaistenkin hoitsujen keski-ikäkin laskisi katseltavammalle tasolle. Suomenkielellä kun olis mukavempaa lirkutellakin, kun hallitsee sen kaikki vivahteet ja vihjailut.

H.

5

87

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyl on jännää

      Nyt odotellaan kuka fiksuista lempinaisistasi ehtii ensimmäisenä vastaamaan ja kokeilemaan onneaan.

      • "kyl on jännää"

        Kiitos, ei sun olis tarvinnu, tähän ikään olen muutenkin jo oppinut, että tyhmemmilläkin on pylly.
        H.


      • :::::::::::::
        hunksz kirjoitti:

        "kyl on jännää"

        Kiitos, ei sun olis tarvinnu, tähän ikään olen muutenkin jo oppinut, että tyhmemmilläkin on pylly.
        H.

        Tuskin kukaan viisas sulle pyllyään tarjoaisikaan.


      • Dunks.
        ::::::::::::: kirjoitti:

        Tuskin kukaan viisas sulle pyllyään tarjoaisikaan.

        paitsi gay baarin pojat :D


    • en sun lyylis

      tuonoinniin, asiahan voi olla niinniin, että oli hyvinkin ajankohtainen pätkä parisuhdeonglmaisille sedille jotka häiriköivät itseään huomattavasti nuorempia naisia, kunneivät tule toimeen oman ikäistensä kanssa.

      Voihan sen sannoo näinniin: tenapatu luuli olevas kauheen vetävä ja nuorekas, mut oikkiast se laskelmoi tulevan omasihoitajan itselleen. Mut itsekästä se kuitenniin on aina.

      Tämmössi nousi mieleen vanhoista setistä jotka huutelevat kuinka seksittömii oman ikäiset naiset ovat. Ei ne aina kestä kuulla totuutta itsestään.

      Hyvä hyvä nuorempien naisten pitäis useammin sanoa totuus narsisteista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      81
      1039
    2. Teköäly löytää teidät

      Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani
      Sinkut
      185
      726
    3. Miesten vs naisten älykkyys

      Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br
      Sinkut
      200
      651
    4. Mikä on kaivattusi ikä?

      🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      35
      638
    5. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      160
      625
    6. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      100
      595
    7. Oletko kaivattusi tyyppiä

      Ulkoisesti tai henkisesti? Mitä veikkaat?
      Ikävä
      40
      507
    8. Pidin siitä miten

      Rauhallinen olit. Et menetä hermojasi kovin herkästi
      Ikävä
      24
      488
    9. Kaipaako eräs nainen J-miestä

      Salaisuutta voisi hieman raottaa.
      Ikävä
      27
      485
    10. Rohkeasti mies viestiä vaan

      Yllätä mut ja ota yhteyttä, vaikka luulet että en enää toivo sitä.
      Ikävä
      31
      429
    Aihe