2000-luku on jesuiittojen erikoisen mielenkiinnon kohteena, jolloin heidän päämäärien ja suunnitelmien pitäisi toteutua. Jesuiittojen päämäärä on saada kaikki uskonnot, kirkot, herätysliikkeet sekä tietyt yhteiskunnan tahot tulemaan yhdeksi uudeksi maailmaksi, uudeksi maailman järjestykseksi ekumenian, politiikan, talouden, yhteiskunnan, kulttuurin ja uskontojen kautta. Jesuiitat ovat soluttautuneet kaikkialle maailmaan, toteuttaakseen päämääränsä uudesta maailmanjärjestyksestä.
Vatikaani pyrkii soluttautumaan jokaiseen yhteiskunnan elämänalueeseen ja soluttautumisten avulla vatikaani pyrkii pääsemään yhden maailman hallituksen hallitsijaksi. Tämä suunnitelma on ollut voimassa jesuiittaveljeskunnan perustamisesta asti. Jesuiitat pyrkivät ottamaan maailman valtansa alle poliittisesti, taloudellisesti ja uskonnollisesti. Vatikaani opettaa "apostolista" järjestystä, jossa paavilla on täydellinen valta. Vatikaanin oppi maallisesta vallasta tarkoittaa paavin vallan oleva maallisen hallituksen yläpuolella. Paavi sanoo olevansa kirkon pää ja valtion pää. Jesuiittojen päämäärä on alistaa koko maa paavin maallisen ja uskonnollisen vallan alaisuuteen.
Lue artikkeli joka paljastaa jesuiittojen karmean suunnitelman;
http://koti.phnet.fi/petripaavola/jesuiitat.html
Vatikaani pyrkii soluttautumaan jokaiseen yhteiskunnan elämänalueeseen ja soluttautumisten avulla vatikaani pyrkii pääsemään yhden maailman hallituksen hallitsijaksi. Tämä suunnitelma on ollut voimassa jesuiittaveljeskunnan perustamisesta asti. Jesuiitat pyrkivät ottamaan maailman valtansa alle poliittisesti, taloudellisesti ja uskonnollisesti. Vatikaani opettaa "apostolista" järjestystä, jossa paavilla on täydellinen valta. Vatikaanin oppi maallisesta vallasta tarkoittaa paavin vallan oleva maallisen hallituksen yläpuolella. Paavi sanoo olevansa kirkon pää ja valtion pää. Jesuiittojen päämäärä on alistaa koko maa paavin maallisen ja uskonnollisen vallan alaisuuteen.
Lue artikkeli joka paljastaa jesuiittojen karmean suunnitelman;
http://koti.phnet.fi/petripaavola/jesuiitat.html
Vastaukset 33
Vanhimmat
Karmeeta juttua. Vatikaani tuhoaa maailman!
Karmeeta touhua.
Paavin ja jesuiittojen touhut on pimeyden juttuja. Ovat vielä olevinaan muka uskossa!
Paavinkin käskyttäjä on Dragon.
Liskon luonteeseen kuuluu hengissäpysyminen eikä muille mitään.
Mutta nämä ET:t ovat postuneet maanpäältä, koska ne eivät kestä Rakkautta joka kasvaa maanpäällä.
Jesuiitoilla on monia menetelmiä asettaakseen yhden maailman uskonnon voimaan vatikaanin johdolla. Yksi näistä menetelmistä on nimeltään jesuiitta henkisyys, jonka kanssa ihmiset ympäri maailman ovat olleet kosketuksissa. Jesuiittajärjestön alusta asti jesuiitat ovat olleet mystisen rukouksen harjoittamisen kannattajia. Ignatius Loyola kehitti henkiset harjoitukset, joka sisälsi mystiikkaa. Nykyään monet ihmiset ympäri maailman harjoittavat jesuiittojen henkisiä harjoituksia. Jesuiitat omien sanojensa mukaan käyttävät idän uskontojen mystiikkaa "rikastuttaakseen" kristinuskoa.
Jesuiittapappi Anthony De Mello harjoitti mystistä henkisyyttä. De Mello on sanonut: Mielen hiljentäminen on vaikea tehtävä. On vaikeaa estää mieltä ajattelemasta. Hindu mestarimme Intiassa ovat sanoneet, että yksi piikki poistaa toisen piikin. Tällä he tarkoittivat että on viisasta käyttää yhtä ajatusta poistamaan kaikki muut ajatukset, jotka täyttävät mielesi. Yksi ajatus, yksi kuva, yksi lause, yksi sanonta, yksi lause tai sana, johon mielesi voi kiinnittyä.
kohtahan tässä juhlitaan katolista juhlaa eli joulua, ite en juhli koska tajusin petoksen. Petosjytky haisee, Jeesus syntyi lehtimajanjuhlan aikaan, eikä Raamatussa kehoteta Jeesuksen synttäreitä juhlimaan
Hyvä just näin toi asia on.
Kauheita juttuja noi hommelit.
Entinen Guatemalan katolinen piispa Gerard Bouffard sanoo, että jesuiitat kontrolloivat vatikaania ja ovat uuden maailmanjärjestyksen todellisia ohjaajia. Bouffardin mukaan jesuiittakenraali (musta paavi) antaa paaville ohjeita ja käskyjä. Bouffard vahvistaa ex-jesuiitta Alberto Riveran paljastukset koskien vatikaania ja jesuiittoja (jesuiitat myrkyttivät Riveran).
Gerard Bouffard toimi kuusi vuotta pappina vatikaanissa, ollen mukana päivittäisessä arkaluontoisessa kirjeenvaihdossa paavin ja jesuiittajohtajien kanssa.
Bouffard sanoo mustan paavin kontrolloivan kaikkia tärkeitä päätöksiä, joita paavi tekee, musta paavi kontrolloi myös illuminaattia.
Bouffard sanoi, että hän tietää asioiden olevan totta, koska hän työskenteli vuosia vatikaanissa matkustaen paavi Johannes Paavali toisen kanssa. Paavi ottaa ohjeita ja käskyjä vastaan mustalta paavilta, sillä jesuiitat ovat myös uuden maailmanjärjestyksen johtajia, tehtävänään soluttautua muihin uskontoihin ja maiden hallituksiin perustaakseen yhden maailman hallituksen ja yhden maailman uskonnon, joka perustuu satanismiin ja lusiferianismiin.
Bouffard sanoi, että ihmiset eivät pysty käsittämään kuinka paljon jesuiitat ovat aiheuttaneet pahuutta sekä tuhoa ja tulevat vielä aiheuttamaan lisää. Jesuiitat teeskentelevät olevansa Jumalan miehiä.
Bill Hughes joka kirjoitti kirjat The Enemy Unmasked ja The Secret Terrorists sekä jesuiittajärjestön tutkija Eric Jon Phelps vahvistavat Gerard Bouffardin paljastukset jesuiitoista.
Bouffard sanoi jesuiittojen pahuuden voimien vaikuttavan mm. USA:n hallituksessa ja monissa uskonnollisissa organisaatioissa. Bouffardin mukaan jesuiitat ovat kuin täydellisiä kameleontteja, omaten niin protestantin, mormonin, baptistin kuin juutalaisen identiteetin, tarkoituksenaan romahduttaa Amerikka sekä tuoda se yhden maailman uskonnon alaisuuteen, jonka tukikohta on Jerusalemissa. Bouffard sanoi jesuiittojen pyrkivän johdattamaan maailma heidän johtajansa luciferin alaisuuteen.
Bouffardin mukaan vatikaani kontrolloi ja tarkkailee kaikkea Israelissa aikomuksenaan tuhota juutalaiset. Jesuiitat pyrkivät kontrolloimaan kaikkia maailman johtajia aiheuttaakseen ison maailmanlaajuisen konfliktin, joka tuhoaisi Amerikan, Lähi-idän ja Israelin. Jesuiitat ovat valmiita, jopa tuottamaan tuhoa katoliselle kirkolle pystyttääkseen yhden maailman uskonnon, joka perustuu satanismiin. Tämä näkyy myös pappien messussa, jossa he itse asiassa palvovat kuolleita. Satanismin merkit voidaan nähdä kirkossa myös monissa symboleissa, tavoissa ja esillä olevissa messupuvuissa.
Bouffard sanoi että katolisen kirkon uskonnollinen valta on ihan samanlaista kuin vapaamuurariudessa, jota muka Rooman kirkko on hyljeksivinään. Kirkon kanonisen lain mukaan vapaamuurariusjäsenyys tuo välittömästi kirkon kirouksen.
Bouffardin mukaan kirkko käyttää myös vapaamuurariutta suorittamaan salaisia suunnitelmiaan, sillä monet korkean tason papit, piispat, kardinaalit ja jopa paavit ovat liittyneet salaisiin järjestöihin sekä monet ovat yhteistyössä illuminaattien kanssa.
Bouffardin mukaan 1980-luvulla paljastui tapaus, jossa yli 150 korkean tason katolista pappia paljastui vapaamuurareiksi sekä kirkon jäseniä on ollut jäseninä muissa salaisissa järjestöissä.
Bouffard sanoi, että lopulta hän tuli uskoon ja uudestisyntyi ja irtisanoutui katolisesta kirkosta. Bouffardin mukaan uskovien tulee avoimesti paljastaa pahuus sekä mitä jesuiitat todella edustavat.
Jesuiittojen paja jytky = paha maailmanjärjestys!
Juuri valittu paavi kuuluu jesuiittajärjestöön.
Jesuiittapirulainen.. tarkoitus pyhittää keinot... näinkö käyvät profetiat toteen...
Jesuiitat on se todellinen salaseura. Illuminati, vapaamuurarit ym. on vain niiden kehittämiä valheita, joilla saadaan ihmisten mielet keskittymään muuhun kuin jesuiittoihin.
Jesuiittojen salaseura on jo 500 vuotta vanha, paljon vanhempi kuin ns. Illuminati. 1800-luvulla jesuiitat tajusivat että itsensä piilossa pitämiseksi heidän oli kehitettävä valhe liian uteliaita ihmisiä varten. Niin syntyi myytti pahasta Illuminatista. Jos tutkii niitä jotka ensimmäisinä alkoivat levittää Illuminati-salaseurateoriaa, niin on lähes kaikilla heistä yhteyksiä Katoliseen Kirkkoon ja Jesuiittajärjetöön.
Nykyään jesuiittojen propagandaa ja valheita levittävät etenkin jesuiittojen palveluksessa olevat Alex Jones, Jesse Ventura ja David Icke. Heidän tehtävänsä on saattaa ihmiset uskomaan vapaamuurarien ja Illuminatin salaliittoon, mitä ei oikeasti ole olemassa. Samaan aikaan kun ihmiset alkavat taistella näitä aaveita vastaan, lujittavat jesuiitat valtaansa. Paavinistuimen valtaaminen on yksi keskeinen merkki tästä "uudesta maailmanjärjestyksestä".
Jesuiitat eivät suinkaan toimi vain katolisessa kirkossa, vaan heillä on jäseniä myös muissa kirkoissa. Osa jesuiitoista väittää jopa olevansa ateisteja. Jesuiitat ovat myös soluttautuneet muihin uskontokuntiin ympäri maailmaa aina 1600-luvulta lähtien.
Jesuiittojen tarkoitus on saada kaikki maailman kansat palvomaan juutalaisten jumalaa eli Jahvea ja alistumaan katolisen kirkon valtaan. Taistelu tästä on jatkunut jo 500 vuotta.
ykseyden ja henkisen yhteyden piilottaminen on paljon vanhempaa perua, juontaa juurensa jo aikaan ennen kristinuskoa.
"Flammas eius lucifer matutinus inveniat ille inquarn lucifer qui nescit occasum Christus Filius tuus - Liekehtivä lucifer löytää ihmiskunnan. Minä sanon, oi lucifer sinua ei koskaan voiteta, Kristus on sinun poikasi."
Paavi ja Vatikaani palvoo samaa kuin illuminaatit, eli Lusiferia.
1. Joh. 2:18-22 "Lapsukaiset, nyt on viimeinen aika. Ja niinkuin te olette kuulleet, että antikristus tulee, niin onkin nyt monta antikristusta ilmaantunut; siitä me tiedämme, että nyt on viimeinen aika. Meistä he ovat lähteneet, mutta he eivät olleet yhtä meidän kanssamme; sillä jos he olisivat olleet yhtä meidän kanssamme, niin he olisivat meidän kanssamme pysyneet; mutta heissä oli tuleva ilmi, että kaikki eivät ole yhtä meidän kanssamme. Teillä on voitelu Pyhältä, ja kaikilla teillä on tieto. En minä ole kirjoittanut teille sentähden, ettette totuutta tiedä, vaan sentähden, että te tiedätte sen ja ettei mikään valhe ole totuudesta. Kuka on valhettelija, ellei se, joka kieltää sen, että Jeesus on Kristus? Hän on antikristus, se, joka kieltää Isän ja Pojan."
Rooman kirkko on hyväksynyt heidän populisoimansa darwinismin eli kehitysopin, ja näin ollen ovat kieltäneet Isän ja Pojan. Jesuiittojen tehtävä on rakentaa näyttämö antikristukselle, se on Uusi maailmanjärjestys. Sitä he toteuttavatkin: Eurooppaneuvoston pj Herman van Rompuy on jesuiitta, samoin EKPn pääjohtaja Mario Draghi jne. Ne jotka tutkivat juutalaista salaliittoa tms tulevat pettymään. Vapaamuurarit ovat vain rekrytointikanava jesuiitoille. B'rnai B'rith on vastuussa juutalaissalaliittoteorioista.
Monet luulevat Raamatun mukaisesti antikristusta Messiaaksi, koska eivät tunne Sanaa. Jumala on omilleen ilmoittanut kaiken tarvittavan jotteivat eksy. Kannattaa viettää aikaa Raamatun kanssa mielummin kuin hukata sitä illuminaattien aivopesuviihteellä! Aika on kortilla..
Nyt tuli sitten jesuiittapaavi.
Miten luulette että käy? onko murhaava lastenryötäjä zionistien mieleen vai koklaavatko poloniumia poloiseen vai nopea headshot, joka olisi ehkä tyylikkäämpi zionistien mielestä?
Karmea jesuiittavala http://koti.phnet.fi/petripaavola/jesuiitat.html#2
Hah, ja joku typerys uskoo etta tuollainen on oikea Jesuiittojen vala.
Jesuiittapaavi nyt alkaa tapahtumaan.
Nyt on paavin virkaanastujaiset.
Sivuosa Oscarin saa..... http://www.wellaware1.com/pope.htm
sotapaavi pistää tuulemaan, kohta porukkaa lahdataan monissa paikoissa ja paavi vaan siunaa
Perkele on alkanut ärjyä.Ettekö muuten yhtään ole ihmetelleet miksi hallituksemme päättäjät kannattavat ja ajavat uuden maailmanjärjestyksen tuloa suomeen,ja valmistelut ovat olleet käynnissä vuosia.?Turha väittää ettei näin olisi,siitä on videomateriaalia eduskunnan istunnoilta.Perkeleeliset politiikkomme ovat pahin vitsauksemme joka johtaa suomen tuhoon..
JWO JWO JWO JWO
Jesuiitathan ovat varsin kunnioitettavaa porukkaa: korkeasti kouluttautuneita ja sivistyneitä, he ovat perustaneet ja tukeneet yliopistoja ja tieteellistä tutkimusta. Mitä jesuiittojen varallisuuteen ja kontakteihin tulee niin sitä voi vain selittää suomalaisten lutksujen primitiivisellä kammolla vaurautta kohtaan: onhan se Nalle Wahlrooskin tässä maassa varsin vihattu henkilö vaikkei hän olisi juuri mitään muuta pahaa tehnyt kuin vain menestynyt. Ja ei, Ignatius Loyolan perustama jesuiittakirkko ei ole missään tekemisissä salaseurojen kanssa, ei illuminatin eikä vapaamuurarien kanssa. Olette katsoneet liikaa 'Kolmea muskettisoturia' ja 'da Vinci- koodia'
Jesuiitat perusti juutalaiset ja ottivat haltuunsa siten vatikaanin
Ihanko totta?
Vähän kireämmälle sitä katumusvyötä reiden ympärillä siellä...
Tuolla on faktoihin perustuva analyysi, joka kumoaa väitteet siitä, että jesuiittaveljeskunta on "juutalaisten salaliitto":
http://maallikkoapuri.blogspot.fi/2010/05/disinformaatio-jesuiittojen.html
Juudealaisten juonia koko pseudo tarina, maallinen ja saatanallinen sionismi yrittää tuhota vain moraalisia kristittyjä, joista parasta a- ryhmää on jesuiitat.
Kerrankin saatiin paavi joka välittää maanköyhistä ja eliitin ajama NWO, uusi maailman järjestys on saatanasta, koska siinä köyhät tapetaan sukupuuttoon.
Ihan kuin se olisi muka joku oma eläinlaji???
Oliko tämä niin kun.. vasemmistolaisen näkemys asiasta vai?. Eikös vasemmisto syytä maailman pahuudesta juutalaisia ja yleensä kristinuskoa.
Katollisen kirkkon uskon dokmat ovat hiukan toisenlaiset kuin esim. protestanteilla, eli kotoisasti ev.lut.
Rooman kirkko yritti saada maailman suojelukseen Jerusalemin, koska kaupunki on pyhä. Tämä suunnitelma ei käynyt juutalaisille. Roomalla on siitä saakka ollut hampaan kolossa juutalaisia kohtaan. Oikeastaan tästä lähti historiallinen antisemitismi, joka on vaivannut läntistä maiilmaa jo 1800 vuotta.
Ei tuo paavolan kirjoitus nyt ihan tuulesta temmattu ole. Rooman käsialaa ovat ritarikunnat, rapparit ja jesuiitat. Rooman kirkko on koko historiansa aikana vaatinut "ykseyttä", varsinkin kun keskiajalla heidän maailmankuvansa romahti, kun kirkko jakaantui. Heidän päätavoite on ollut kokoajan yhdistää kirkko, neki jotka tuolloin erosivat äiti kirkosta. Suomikin teki osittaisen paluun äiti kirkkoon vuonna 1995 Porvoon päätöksellä.
"Olen oppinut kaikkein eniten jesuiitoista. Tähän päivään asti maan päällä ei ole mitään niin kunnioitusta herättävää, kuin katollisen kirkon hierarkinen organisaatio. Olen tuonut siitä paljon omaan puolueeseeni. Katollinen kirkko pitää nostaa esimerkiksi. Himmlerissä näen meidän Ignatius Loyolan"
- Adolf Hitler- kirjassaan taisteluni.
Erään teorian mukaan Roomalaisten käsialaa olisi islam uskonto. Eivät vaan tienneet luonneensa hirviön. Muhammedin rikas vaimo "vanha akka" oli perimätiedon mukaan jopa katolilainen. Erikoista on, että muslimit käy pyhiinvaellus matkoillaan Fatimassa, jossa Neitsyt marian kerrotaan ilmestyneen kolmelle nuorelle.
Sama huuhaahuu kun tulee tohon rooman kirkkoa/vatikaani/jesuiita, vnhoja tarinoita menneisyydestä joopajoo.... ja Äntti-säm-tizmi... voivoi kun valtaosa maailmaan kansainväliset Jullut ovat Ash Ke Nazi, he konvertoi Jullu daismiin joskus 800 vuotta sitten, niin... semiitejä ei tässä enää ole... ja just niin, meinasin unoda sen, mutta juuri tämän takia Hålå Hoksi on suuri huijaus koska nuo Jullut ei ole semiittejä.
Oletko krypto-Jullu?
---> roammi
12.8.2014 21:26