Geenit kertoo kohtalomme...

Krema I II III

Newtownissa Yhdysvaltain Connecticutissa 27 ihmistä ampuneen Adam Lanzan DNA tutkitaan perinpohjin.

ABC Newsin haastattelemien geneetikkojen mukaan Lanzan DNA:sta etsitään todennäköisesti mutaatioita tai poikkeavuuksia, jotka saattavat lisätä aggressiivisuutta tai väkivaltaista käytöstä. Hänen koko genominsa pystytään selvittämään mutaatioiden löytämiseksi.

Kyseessä on ensimmäinen kerta, kun tällaista tutkimusta tehdään rikostutkinnan yhteydessä, ABC News kertoo. Jotkut geneetikot pelkäävät, että mikäli mahdollisia geneettisiä poikkeavuuksia löytyy, niillä saatetaan leimata muita ihmisiä.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2012122716493769_ul.shtml

Tämä on loistava alku ihmisten totaaliselle kontrollille. Myöhemmin jokaiselta kansalaiselta jokaisessa länsimaassa tullaan ottamaan DNA-näyte, ja jos perimä osoittaa tappajageenin läsnäoloa, henkilö internoidaan leirille yhteiskunnalle vaaralliseksi leimattuna. Jos vielä onnistutaan löytämään myös kapinallisuutta ja auktoriteettien vastaisuutta aiheuttava geeni... sama juttu.

7

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihan tosi

      Pahuusgeeni? Ja lampaat uskoo kaiken mitä niille syötetään. Haistakaa nyt jo vittu.

      • Nyt,

        jos et ymmärtänyt, mistä aloituksessa puhuttiin... IME SIITINTÄ! ISOA! MUSTAA!


    • asiakirjaväärentäjä

      Genomiin liittyvä tieto voidaan väärentää tai värittää kulloinkin tilanteen ja tarpeen mukaan...

    • katiskasta

      Geeneihin tuijottaminen on oma harhansa. Niillä voi tyydyttää tiettyä mielenkiintoa, mutta äärimmästen johtopäätösten teossa mennään railakkaasti metsään.

      Ruumis on sielun instrumentti. Tarvitaan tietty geeniperimä, fyysinen tuotekuten esim. hyvä sävelkorva, jotta voi olla hyvä säveltäjä, mutta yleistykseen se ei oikeuta.

      On raakaa materialismia, kun otaksutaan, että sielu, joka saa heikonpuoleiset geenit olisi aina kelvoton. On yksinkertaisuutta olettaa, että neron lapsi olisi nero, hän voi olla yhtä hyvin myös melko kyvytön ja vieläpä rikollinen. On ajattelemattomuutta olettaa., että tietyn geeniperimän omaava olisi valittuun kansaan kuuluvana moraalinen nero.

      Mitenkään kieltämättä geenitutkimuksen mielenkiintoisia piirteitä, täytyy todeta, että liian suuren painoarvon asettaminen sille, on pöljää ylsinkertaistamista elämän sisällölle.

      • Vuodelta 2002

        Itse asiassa asiaa on tutkittu jenkkilässä. Väkivaltaisten rikollisten geenitutkimuksissa ja sukuselvityksissä ilmeni, että näiden rikollisten suku on yleensä ollut porvarillisia kauppiaita ja muuta hyvin menestynyttä yhteiskunnan kermaa (myös monien heidän esi-vanhempien joukossa on ollut melko brutaalia mutta menestynyttä väkeä). Nämä heidän rikolliseksi tekevät geeninsä ovat sitä kautta sitten olleet vaikuttamassa väkivaltarikollisen nykymaailmaan sopimattoman käytöksen syntyyn.

        Työväestöllä näitä väkivaltageenejä oli huomattavasti vähemmän. Tämä vahingossa löytynyt yhteys porvariston ja väkivallan välillä antaa varsin mielenkiintoisen kuvan yhteiskuntamme "eliitistä".


    • fsgsagasdfdasf

      niin no jotain käyttöähän niille kalliille FEMA-leireille tarvitaan..

    • 8th passenger

      Alien-elokuvissa oli keksitty ihmisen tutkimiseen näppärä kudos-skanneri, joka joskus ilmoittikin : "maapallolla tuntematon proteiinirakenne,...." ...ja pian SEN pää purskahti tuli vatsanahan läpi esiin...................

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      5070
    2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      113
      1604
    3. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      48
      1269
    4. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      10
      1189
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      13
      1133
    6. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1017
    7. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      76
      979
    8. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      3
      895
    9. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      57
      779
    10. Junan alle

      Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?
      Kajaani
      27
      763
    Aihe