Tukholmassa mellakoidaan rajusti
Tukholmassa Husbyn lähiössä on puhjennut levottomuuksia toista iltaa peräkkäin.
Paikallisten medioiden mukaan autoja on sytytetty tuleen ja viranomaisia heitetty kivillä.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2013052017042727_ul.shtml
----------------
Tukholmassa Husbyn lähiössä on puhjennut levottomuuksia toista iltaa peräkkäin.
Paikallisten medioiden mukaan autoja on sytytetty tuleen ja viranomaisia heitetty kivillä.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2013052017042727_ul.shtml
----------------
Vastaukset 5
Vanhimmat
LIVE-TV: Följ Primetime direkt
http://www.expressen.se/nyheter/live/primetime/fokus-pa-husby-i-kvallens-primetime/
Muslimit ovat maailmanvalloitustaan tekemässä! Muslimien tapaista on heitellä kiviä ja vahingittaa ihmisiä, näin ne tekevät nytkin myös juutalaisien kohdalla!!! Autojen tuulilasiin muslimipojat tähtäävät ja useita on kuollut jo kun auto suistuu ojaan yrittäessään kiertää kivisateen. Isä ja vuoden ikäinen poikavauva kuolivat jonkin aikaa sitten kun muslimit kivittivät auton tuuulilasiin Israelissa!
Jutalaisia on asunut Euroopassa jo satoja vuosia, mutta eivät ole koskaan tehneet mitää vastaavaa! Omien kättensä töillä ovat itsensä elättäneet ja hyödyttäneet ja kehittäneet yhteiskunia missä ovat olleet!
No onneksi tulin tänne lentokoneella.
Tukholman lähiössä kaaos päällä: Autoja tulessa, poliiseja heitelty kivillä
Tukholmassa Husbyn lähiössä on puhjennut levottomuuksia jo toisena iltana peräkkäin.
Paikallisten medioiden mukaan useita autoja on sytytetty tuleen ja mellakkapoliisia on heitelty kivillä.
Aftonbladetille myöhään maananatina illalla puhuneen Tukholman poliisin mukaan paikalla on kaaos. Poliisi pelkää, että tilanne kehittyy yön aikana huonoon suuntaan.
Levottomuudet Husbyn kaupunginosassa alkoivat sunnuntaina. Lähiö sijaitsee noin 15 kilometriä Tukholman keskustasta pohjoiseen.
Sunnuntaina levottomuuksissa loukkaantui neljä poliisia lievästi. Tiistain vastaiselle yölle poliisi on varautunut lisäämällä mellakkapoliisien määrää.
Lähiön asukkaat ovat olleet järkyttyneitä tapahtumista, kun heidän autojaan ja lähikauppojaan on tuhottu. Maanantaina vastaisena yönä noin 50 ihmistä joutui jättämään kotinsa mellakoiden takia.
Tilanteen kärjistymsien syyksi arvellaan ruotsalaismedioissa viikko sitten sattunutta välikohtausta, jossa poliisi ampui kuoliaaksi lähiössä asuneen 68-vuotiaan miehen.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288567018828.html
...
Hyysärien vika, niiden ansiosta tätä paskasakkia ei voida potkia sinne mistä tulivatkin.