Toreilla turuilla on niin iloinen meno eikä kukaan mökötä kuten Suomessa.
http://www.friatider.se/nya-sydafrika-har-stenas-somaliern-till-dods-pa-oppen-gata
Afrikka on niin jännittävä ja ihana paikka.
9
124
Vastaukset
- Vaimitä seon?
Mitä pahaa Somali oli tuolla tehnyt, että islamilaisittain kivitettiin? Yleensähän tämä on raiskatun naisen ja lapsen kohtalo. Onko nyt ensimmäinen mies raiskattu Afrikassa vai mitä tämä on?
- Toi on toi
Kivitys, se on Raamatun vanhasta testamentista, se yleensä määrättiin melkein mistä vaan.
- Mari-Peppi Nyström
Ihanaa! Tätä me tahdomme! Ja valtavaa väkimeisseliä puskissa!
- pahin luopio koskaan
Sillä oli kauppa ja se teki töitä.
- Tai sitten ei kerro
Meinaan kun että somalin musta laatikko oli peitetty kuvassa, niin kyllä se nyt jotain kertoo.
- Yhteistyössä voimaa
Kuvan perusteella jotkut kykenevät nk, yhteistyöhön.
- päivettynyt
Laitappas tuonne kehitysapupalstan ihmisille tuo, kun ne kehuvat kuinka afrikassa on niin iloisia ja hymyileviä kaikki, että meidän tulisi ottaa oikein opia heistä.
- pispalalaisista
sanottiin että syntyivät kivi kädessä. vielä 60 luvun alkupuolilla pispalassa kivitettiin vieras.
että se siittä ja kivityksistä.
satavuotta sitten telotettiin avionrikkojakin homoista puhumattakaan.
että semmonen sivistysmaa tämä suomikin on.
40 ja 50 luvuilla haettiin poliisivoimin tehdastyöntekijä joka ei tullut töihin. ja silloin oli 12 vuotiaasta alkaen väki tehtaassa.
turha suomen mussuttaa jostain lapsityövoimankäytöstä.
jne............että sellasta...... - Ecce Homo
Britannia ottanut 100000 somalia. Tästä kiitollisina Somaliassa tapettiin Brittiläinen homoseksuaali mies maaliskuussa 2013 ja imaami kiitteli kovasti tapahtunutta. Lähde: Ranneliike.net
Onkohan tämä kuvan poika myös homoseksuaali?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.587857Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675941Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,725446Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515323Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1094657Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1102379Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41261Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol51213Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa401067Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471042