VTT haluaa lisää MAAHANMUUTTAJIA

Sekopäiden sorinaa

12

142

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • se on hullu

      Juhana Vartiainen SDP

    • Täysi typerys

      "Pudasjärven kaltaiset maahanmuuttoa edistävät
      kunnat tulevat olemaan voittajia, "

      Eikä Vartiaiselta tietenkään sanallakaan perustelua että mihin tuo perustuu. Miten nuo Pudasjärvelle tulleet, osin lukutaidottomat noin 120 Kongon asukasta muka tuovat sen "suuren voitollisuuden" Pudasjärvelle.

      Pudasjärvellä on alkuperäisasukkaillakin 17% työttömyys. Ei ole mikään ihme että nämä työttömät alkuperäisasukkaat itsekin kyselevät erilaisissa kaupungin kokouksissa: ”Mistä me annetaan niille työtä?”
      http://suomenkuvalehti.fi/jutut/kotimaa/ihmemaa-pudasjarvi-haluaa-maahanmuuttajia

      Vartiaisen suuri tyhmä pää sisältää tiedon kuinka lukutaidoton ja ammattitaidoton Kongon asukas nousee työjonossa ohi koulutetun, ja ulkotöitä ja pakkasia kestävän Pudasjärven asukkaan.

      Tällä mystisellä Kongon osaamisella tehty mystinen jonon ohittaminen jollakin Vartiaisen logiikalla tuo Pudasjärvelle sen suuren "voitollisen tulevaisuuden".

      Hoh-hoijaa. Kuinkahan hel-vetin paljon ihmisen täytyy vetää jotain aineita ja punaisia nappeja päähänsä, että tulee yhtä hulluksi kuin Vartiainen on ollut jo pitkään?

      • Tulee mieleen;

        Vartiainen syö ssri-myrkkyjä ja paljon, koska aivot ovat noin hajonneet...

        Hullu mikä hullu.


      • menolippu vain

        Minusta tuntuu, että Svekot karkoittivat hänet takaisin sinne mistä tulikin.


    • WAKEUP!

      Pyramidipeliä koko helvetin mamutus!

    • mikä pelle...

      "Maahanmuuttajakaupungit voittajia"

      Ei heIvetti mikä lahopää, ruotsikin on hänen mielestään VOITTAJA. Minä en tahdo kuulua niihin "voittajiin"...

    • niukat resut viedään

      Poikkeuksellisen hyvä Vierakynäpääkijoitus Hesarissa tänään:
      http://www.hs.fi/paakirjoitukset/Pelko ruokkii vihaa kilpailuyhteiskunnassa/a1370412342647

      Otteita yllä olevasta linkistä:

      "Vihan kohteiksi valikoituu ryhmiä ja yksilöitä, joiden katsotaan uhkaavan omaa identiteettiä.

      Maahanmuuttajat ovat tässä joukossa erityinen ryhmä, sillä he voivat näyttäytyä uhkana sekä kansalliselle identiteetille että yksilöille – joko halpatyövoimana tai kilpailijoina yhteiskunnan niukoista tukiresursseista.

      Kilpailuyhteiskuntaan kietoutuvat epävarmuuden ja uhan kokemukset on otettava vakavasti, jos nyky-Suomen ilmapiiriä halutaan muuttaa."

    • Samurai 69

      Japanilaisia vois ottaa jos on pakko jotain ottaa.

      Ne on kovasti ahkeria ja siellä säteilee niin paljon että moni tulisi jos pääsisi.

      Ekologisia pakolaisia siis, koulutettuja ovat myös.

      • Business is business

        Ei mamubisnes toimisi jos tänne otettaisiin älykkäitä ja koulutettuja maahanmuuttajia.. Apinan tasolla olevat murjaanit sen sijaan pitävät bisnekset pyörimässä.


      • veis vartia zen työn
        Business is business kirjoitti:

        Ei mamubisnes toimisi jos tänne otettaisiin älykkäitä ja koulutettuja maahanmuuttajia.. Apinan tasolla olevat murjaanit sen sijaan pitävät bisnekset pyörimässä.

        Japanista vois tulla joku pätevä joka veisi Vartiaisen työpaikan ja se alkaisi nillittämään.


    • dfmnµ

      Vartiaisen työpanoksen voisi korvata kuiva koirankikkare ja laatu nousisi 100%.

    • Indiana Jouni

      Hölmöläismäistä ja pähkähullumaista on tuollainen, joka toteaa, ettei ole työtarjontaa, mutta tarvitaan maahanmuuttoa ! Ja varmaan vielä sitä kouluttamatonta. Mielenvikaista lääpändeerusta sanon moisesta minä. Tolla pallomaisella tyypillä on varmaan iso pankkitili, kun on varaa möläytellä moisia. Kustantakoot itse mamunsa saaaaatana !!!.

      Tuollaisille ie pitäisi antaa riväkää tilaa lehtiin, mutta minkäs teet, kun ääriliberalismi sitäkin alaa hallitsee.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2284
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      26
      1127
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      84
      1007
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      55
      922
    5. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      883
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      127
      867
    8. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      793
    9. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      783
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      769
    Aihe