Tuksu on nyt huolestuttavan hiljaa... Tyyntä myrskyn edellä?

Kultttuuuuri

Johanna on pitänyt pari päivää suorastaan huolestuttavan matalaa profiilia. Ehkä tyyntä näin myrskyn edellä? Rahat totaalisen loppu itärajan keikan jälkeen? Pelottaako romaniporukan mahdollinen kosto? Johannahan heitti sellaista legendaa sen rattijuoppouskäryn jälkeen että oksat pois..

Sielläkö Takilatiellä nyt piilotellaan uutta nelijalkaista perheenjäsentä ja mietitään sopivaa piilopaikkaa? Vai ovatko vanhemmat puuttuneet aikuisten tyttäriensä touhuihin?
Ehkä omassa lyhyessä tukanketaleessa ei ole paljoa päivittämistä...? Eiköhän taas kohta saada lukea, miten upean feikkitukan joku uusimmista homo"ystävistä" on näillä näppäimillä luomassa..

49

2479

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sdfwer345566

      Vasnhemmat on täysin kykenemättömiä tai liian välinpitämättömiä puuttuakseen yhtään mihinkään. Herra kuulemma pitääkin noista naisista huolen.

      Glamourska on kai ryypännyt rahansa maakuntakeikalla mutta kun saa lisää niin alkaa ruskapullo taas laulaa ja syytää solvauksia joka puolelle. Kohtahan sillä on se keissi arton kanssa ja saattaakin häkki heilahtaa sen jälkeen, sen verran on ehdottoman tuomion alla rötöstelty koko kesä. Paras olis pitää raittiutta nyt ettei kylmä kalkkuna iske vankilassa. Näin vankeinhuoltokin suosittelee.

      • 988h

        Miks vitussa vanhempien pitäisi huolehtia keski-ikäisistä ämmistä???


      • lässynlässynnn
        988h kirjoitti:

        Miks vitussa vanhempien pitäisi huolehtia keski-ikäisistä ämmistä???

        Samaa ihmettelen! Vanhempien tehtävä ei ole huolehtia kuin ala-ikäisistä! Ihme idiootteja täällä....


      • opiskelemaan
        988h kirjoitti:

        Miks vitussa vanhempien pitäisi huolehtia keski-ikäisistä ämmistä???

        Samaa ihmettelen?Jos tuohon ikään ehtineet prinsessat osaa huolehtia itsestään niin ei koskaan mutta se ei ole vanhempien vika!Muutama linna reissu niin tuhnukin huomaa että ei helvata en olekkaan se joka uhkailee kaikille ja täytyy sanoa että ne ollin oppivuodet täytyy käydä läpi kun on niin mahtava tuo ego.


    • Emänäätä

      Eikö se mee BB-taloon tiistaina? Ehkä se yrittää keksiä, miten välttäisi lihottavat kamerat?

    • BB on siististi Cool

      Tuksu BB-taloon....epäilen ettei tuotanto uskalla ottaa moista riskiä. On kävelevä aikapommi koko yksilö.

      Toisaalta kyllä toivoisin Tuksun menevän taloon. On ihmisenä niiiiiin ärsyttävä, että aiheuttaisi varmaan inhonväristyksiä sekä katsojissa että muissa asukkaissa. Mutta miten Tuksu pystyisi nukkumaan ilman vierellään kuorsaavaa koiraa?

      • villukka

        Eihän sitä voi ottaa BB-taloon, miten sen saisi sieltä ulos.


    • oikea pyörremyrsky

      Tuksu on keskittymässä Hovirinnan Rantaravintolan syyskauden avajaisbileisiin.Hovirinnan "lauteilla" luvassa todellista maailmanluokan glamourtykitystä. Paikalla Suomen tämän hetken viihdetaivaan kovimmat nimet.

      Kaikki esiintyjät ovat selvin päin, lupaa juhlien promoottori Tauski joka nähdään myös esiintymässä.

    • voi naurettavat

      Ei Tuksun tarvi tehdä yhtikäs mitään.Te kyllä täällä keksitte mitä tapahtuu.

      • Chanel4

        Ihmettelen aloitusta?! Mitä odotat alkoholistin päivästään raportoivan.


      • ll0+9mm,,.+0´´
        Chanel4 kirjoitti:

        Ihmettelen aloitusta?! Mitä odotat alkoholistin päivästään raportoivan.

        Kyllä se raportoi facessa yleensä tiuhaankin, mutta tähän aikaan se vielä koisaa. Rähinä alkaa illansuussa ja jatkuu pikkutunneille asti.

        kaarinan bileet voikin olla mielenkiintoiset tapahtumiltaan sen jälkeen kun se tajuu ettei ole mikään pääesiintyjä ja ettei esiinny ollenkaan.


      • Poika nimeltä Päivi
        ll0+9mm,,.+0´´ kirjoitti:

        Kyllä se raportoi facessa yleensä tiuhaankin, mutta tähän aikaan se vielä koisaa. Rähinä alkaa illansuussa ja jatkuu pikkutunneille asti.

        kaarinan bileet voikin olla mielenkiintoiset tapahtumiltaan sen jälkeen kun se tajuu ettei ole mikään pääesiintyjä ja ettei esiinny ollenkaan.

        Aivan. Yleensähän Tuksu kertoo glam-elämänsä viimeisimmät käänteet tukanlaitosta aina ihaniin merkkituotteisiin. Välillä ruoditaan entisia "ystäviä", välillä haukutaan hamraita näätiä, välillä haukutaan suomalaista yhteiskuntaa ja oikeusjärjestelmää...

        Nyt on oltu oudon hiljaa jo pari päivää... Toki Tuksendaali todnäk. vasta heräilee näin iltapäivästä ja käynnistymiseen menee tunnetusti tovi jos toinenkin.
        Olisiko Tuksu muuten tosiaan niin rahapulassa, että olisi suostunut BB-tuotannon tarjoamaan talokeikkaan?


      • Yökukkuja
        Chanel4 kirjoitti:

        Ihmettelen aloitusta?! Mitä odotat alkoholistin päivästään raportoivan.

        "Ihmettelen aloitusta?! Mitä odotat alkoholistin päivästään raportoivan."
        Totta puhut. Alkoholistithan nukkuu päivisin. Paha se on tyhjästä nyhjästä.


    • Härmäkkä

      Rikas mielikuvitus on valtava pääoma ja sitähän meillä näädillä piisaa vaikka muille jakaa.. Vaikka kyllä sitä Tuhnuttimella itselläänkin on. Herranjestas ne sen jutut. Oma juristi ,tai kaksi, vai oliko niitä kolme, hoitaa hänen asioitaan ja oikeasti olikin valtion kustannuksella toimiva sille määrätty juristi heh hah hii hii....Entäs tämä että olen kaunis ja seksikäs ja pantava peppyinen ja ties mitä...HAH AH HAHHAAA eikö se ressukka nää peilistä mitään??Sieltä kun pitäisi näkyä semmoinen muatiais eukon näköinen pullero jolla on koinsyömä muovitukka ja turvonneet huulet... Pakko on välillä käydä nauramassa tuolla nurkan takana joten heippa seuraavaan kertaan...

    • jswisgsuvvuvvvvsvvsv

      Tuhnu miettii loukossaan että mitähän keksisi seuraavaksi..Masennus, itsemurha,äidin itkettäminen,uhriksi joutuminen rattijuoppo jupakassa ja säälin anelu koirajutuissa on käytetty.. Kavereita voisi taas syytellä ja rikosilmoituksia väsätä. Tai voisihan sitä kehuskella vaihteeksi että nämä rikkaat ja arvovaltaiset ystävät on soitelleet ja antaneet kullan arvoisia vinkkejään.. Miksikäs ei joku vanha hyvin arvovaltainen kamu olisi mukamas soittanut ja ihan itkien kehunut tuhnutinta, se voisi tepsiä. Tai ei nyt taida jaksaa jos vaikka vaan repisi pään täyteen noita Kooman tuomia juomia ja pamauttaisi sitten joltain silmän mustaksi tai pureskelisi jonkun poskilihaksia ihan huvikseen.. Voisi vaikka keksiä jonkun koston niille manneille ja Jarnan paskallekkin voisi jotain kehitellä..Kyllä se tästä pikkuhiljaa....

      • Vividvideo

        "Tuhnu miettii loukossaan että mitähän keksisi seuraavaksi..Masennus, itsemurha,äidin itkettäminen,uhriksi joutuminen rattijuoppo jupakassa ja säälin anelu koirajutuissa on käytetty.."
        Glamourinen seksivideo hyvällä maulla! Lothar!


    • totta vieköön

      Halvat on huvit palstalaisilla.

      • omaa elämää

        Jep, eletään jonkun Tukiaisen kautta....


    • Putkassako?

      Ettei vaan olisi kiinniotettuna putkassa?

    • kakskytäkuus

      Jos se kuumeisesti suunnittelee kaason ominaisuudessa glamour-häitä bestikselleen Jarnalle?
      Pinkkiä kuoharia, sydämenmuotoisia vaahtokarkkeja, helmiä ja timantteja...
      Ehkä kuitenkin piilottelee uuden koiransa kanssa julkisuudelta?

      • Talouskatasrofi

        Joo, voihan sitä suunnitella, mutta mistä rahat?


      • Viljo-vainaa

        Mä en kyllä sitä jarnahommaa ymmärrä ollenkaan. Sanokaa Tuksusta mitä sanotte, mutta _periaattees_ se ja Julle on kuitenkin hyvästä perheestä ja jopa vielä, kaiken viinan ja muun vetämisen jälkeenkin suht terveen näkösiä, ruskeita ja hyvässä lihassa. Se jarna narkki ei sovi kuvioon ollenkaan, siitä puuttuu nyt se klamouri-komponentti, nyt ehkä ymmärrätte mitä se Tuksun klamouri on kun vertaatte.


    • Syy hiljausuuteen.
      • TALONMIES JULMEMPI

        Kyllä tämä talkkari on totisesti ylivoimaisen älykäs blogisti.
        Leikkii miestä, vaikka munat puuttu ja pysyy puutteessa.
        ( On muuten rumempi kuin Tuksu )


      • Jepulis jee . . .
        TALONMIES JULMEMPI kirjoitti:

        Kyllä tämä talkkari on totisesti ylivoimaisen älykäs blogisti.
        Leikkii miestä, vaikka munat puuttu ja pysyy puutteessa.
        ( On muuten rumempi kuin Tuksu )

        Toki varmaan olet Talkkarin tavannut ? ? ? Okein henkilökontaisesti ja vielä tarkistanut munien puuttumisen . . .


    • Että silleen...

      Immosen se on pahoinpidellyt..putkassa siis varmaan on, siksi hiljaisuus. Jarnan kera.

      • Windsor-kahakka

        Joe Pasko raportoi uusimmasta kahakasta tuoreeltaan 30.8.illalla:

        ”Alkuilta ravintola Windsorissa

        Tunkki, Jarna ja Ville vs. Immonen, eräs Salolainen nuori mies ja eräs huulten huoltoon erikoistunut nainen. Tässä onnistuneen alkuillan resepti.

        En tiedä missä järjestyksessä baariin on saavuttu. Tuliko Team Dolls paikalle ennen Team Immosta on siis epäselvää, mutta kähinät käynnistyi siitä huolimatta.

        Kiihottuneessa tilassa on mekastettu ja riehaannuttu. Saldona poliisit paikalle, henkilövahingoilta käsittääkseni vältyttiin, koska Tukiaiset (Tunkki kolmas sisko Jarna) ja Ville jäi Windsoriin jatkamaan iltaa. Tuoppeja mennyt rikki, mikä nyt ei Helsingin yössä ylitä yhtään mitään uutiskynnystä. Itse asiassa yhtään sen enempää kuin tämä kirjoituskaan. Hupsuna yksityiskohtana mainittakoon kuitenkin se, että Ville yritti huonolla menestyksellä päästä poliisia karkuun.

        Hymyn keskustelupalstalla spekuloitiin, että Immonen olisi lähtenyt Meilahteen paikattavaksi.

        On ihan mahdollista, että on oma-aloitteisesti tilanteen jälkeen päättänyt lähteä sairaalaan, mutta suoraan tilanteesta ketään ei ole lähetetty yhtään minnekään vammojaan paikkaamaan. Nyt on joku sankari saanut läheisen Hotelli Pasilan tienoolla naamansa kipeäksi, epäselvää liittyykö tilanteeseen mitenkään.

        Enteilee silti hyvää perusperjantaita, kun kahdeksaan mennessä on jo virkavaltaa tarvittu. Peukut pystyssä, Tunkin edellisestä putkareissusta on kuitenkin jo viikkoja.”

        http://joepasko.blogspot.fi/2013/08/alkuilta-ravintola-windsorissa.html


      • vtctch
        Windsor-kahakka kirjoitti:

        Joe Pasko raportoi uusimmasta kahakasta tuoreeltaan 30.8.illalla:

        ”Alkuilta ravintola Windsorissa

        Tunkki, Jarna ja Ville vs. Immonen, eräs Salolainen nuori mies ja eräs huulten huoltoon erikoistunut nainen. Tässä onnistuneen alkuillan resepti.

        En tiedä missä järjestyksessä baariin on saavuttu. Tuliko Team Dolls paikalle ennen Team Immosta on siis epäselvää, mutta kähinät käynnistyi siitä huolimatta.

        Kiihottuneessa tilassa on mekastettu ja riehaannuttu. Saldona poliisit paikalle, henkilövahingoilta käsittääkseni vältyttiin, koska Tukiaiset (Tunkki kolmas sisko Jarna) ja Ville jäi Windsoriin jatkamaan iltaa. Tuoppeja mennyt rikki, mikä nyt ei Helsingin yössä ylitä yhtään mitään uutiskynnystä. Itse asiassa yhtään sen enempää kuin tämä kirjoituskaan. Hupsuna yksityiskohtana mainittakoon kuitenkin se, että Ville yritti huonolla menestyksellä päästä poliisia karkuun.

        Hymyn keskustelupalstalla spekuloitiin, että Immonen olisi lähtenyt Meilahteen paikattavaksi.

        On ihan mahdollista, että on oma-aloitteisesti tilanteen jälkeen päättänyt lähteä sairaalaan, mutta suoraan tilanteesta ketään ei ole lähetetty yhtään minnekään vammojaan paikkaamaan. Nyt on joku sankari saanut läheisen Hotelli Pasilan tienoolla naamansa kipeäksi, epäselvää liittyykö tilanteeseen mitenkään.

        Enteilee silti hyvää perusperjantaita, kun kahdeksaan mennessä on jo virkavaltaa tarvittu. Peukut pystyssä, Tunkin edellisestä putkareissusta on kuitenkin jo viikkoja.”

        http://joepasko.blogspot.fi/2013/08/alkuilta-ravintola-windsorissa.html

        Kuka on Ville?


    • bbBBbbBBbb

      Se on katkolla, sillä Julkkis-BB vaati sitä ennen shoun alkua.

      • älykkyystesti

        Eipä ole helppoa olla johannatukiaisena, kuka se nyt vuorollaan onkin.
        Itsensä häpäisevää esiintyjää mennään katsomaan keikalle, siitä maksetaan vapaaehtoisesti pääsylipun hinta.
        Kun katsojien pää on selvinnyt aamuun mennessä, siunaillaan tällä palstalla miten huono, lihava, ruma, lihava, tyhmä, suttuinen, lihava ja känninen se esiintyjä oli.( Vaikka kaikki olivat jo toissa päivänä katsoneet edellisen yleisön ottamia kännykamera kuvia netistä, joista jo todettiin miten lihava ruma känninen kaatuileva.. jne.se esiintyjä oli)
        Pitikö mennä katsomaan?
        Keljuttavan tuntuu sekin kun mokaileva julkkis saa esiintymispalkkioita joilla rahoittaa päihde-arkeaan.
        Olisiko maksavalla ja jälkeen päin kauhistelevalla yleisöllä mitään osuutta asiaan.
        Ja jos törttöily-julkkis ei anna mitään tietojaan pariin päivään, sekin on pahasta.
        "Miksei se ääliö mene vaikka pissille torille, että saataisin valokuva. Tai miksei se mene esiintymään jonnekin, jotta voisimme maksaa pääsyliput, jotta voisimme yökötellä ja kirjoittaa nettiin ja katsoa youtubea ja mennä katsomaan keikkaa ja ottaa valokuvia ja kirjoittaa nettiin, jotta toiset voisivat siunailla, ja että mentäis katsomaan sitä esitystä....jne jne.
        Onkohan KENELLEKÄÄN tullut mieleen,että julkkiksia ei ole, jos ei ole yleisöä?
        Jos joku julkkis ei kaipaa mielestänne julkisuutta, niin....?
        Mikähän se mahtaisi olla ratkaisu? Nyt aivonystyröitä hieromaan!


      • ettämitä että
        älykkyystesti kirjoitti:

        Eipä ole helppoa olla johannatukiaisena, kuka se nyt vuorollaan onkin.
        Itsensä häpäisevää esiintyjää mennään katsomaan keikalle, siitä maksetaan vapaaehtoisesti pääsylipun hinta.
        Kun katsojien pää on selvinnyt aamuun mennessä, siunaillaan tällä palstalla miten huono, lihava, ruma, lihava, tyhmä, suttuinen, lihava ja känninen se esiintyjä oli.( Vaikka kaikki olivat jo toissa päivänä katsoneet edellisen yleisön ottamia kännykamera kuvia netistä, joista jo todettiin miten lihava ruma känninen kaatuileva.. jne.se esiintyjä oli)
        Pitikö mennä katsomaan?
        Keljuttavan tuntuu sekin kun mokaileva julkkis saa esiintymispalkkioita joilla rahoittaa päihde-arkeaan.
        Olisiko maksavalla ja jälkeen päin kauhistelevalla yleisöllä mitään osuutta asiaan.
        Ja jos törttöily-julkkis ei anna mitään tietojaan pariin päivään, sekin on pahasta.
        "Miksei se ääliö mene vaikka pissille torille, että saataisin valokuva. Tai miksei se mene esiintymään jonnekin, jotta voisimme maksaa pääsyliput, jotta voisimme yökötellä ja kirjoittaa nettiin ja katsoa youtubea ja mennä katsomaan keikkaa ja ottaa valokuvia ja kirjoittaa nettiin, jotta toiset voisivat siunailla, ja että mentäis katsomaan sitä esitystä....jne jne.
        Onkohan KENELLEKÄÄN tullut mieleen,että julkkiksia ei ole, jos ei ole yleisöä?
        Jos joku julkkis ei kaipaa mielestänne julkisuutta, niin....?
        Mikähän se mahtaisi olla ratkaisu? Nyt aivonystyröitä hieromaan!

        Nimimerkki älykkyystesti kirjoitti niin vaikean viestin, että tämän palstan harrastajat eivät osanneet vastata.
        kertoohan se jotakin palstalaisista.


      • älykkyyttä ei ole
        ettämitä että kirjoitti:

        Nimimerkki älykkyystesti kirjoitti niin vaikean viestin, että tämän palstan harrastajat eivät osanneet vastata.
        kertoohan se jotakin palstalaisista.

        Näinhän se on! Samanmoiset käyvät kännissä katsomassa samanlaisen esitystä! Seuraavana päivänä on sitten muka fiksua ilkkua tätä alkoholiongelmaista, vaikka itseasiassa ollaan itse siinä samassa jamassa!


    • Kas tässä yksi syy

      Ehkä Tuksu miettii, miten saisi Emmy Richin haastettua oikeuteen, kun Emmy pölli hänen biisinsä. Kyllä alkoholistille riittää tässä pähkäiltävää pariksi päiväksi. JuristiNI kanssa.

      http://www.youtube.com/watch?v=3-juJ-fXneA

    • Windsor-kahakka

      Joni Virtanen 31.8.

      ”Dramaattinen kohtaaminen: Linkki uutiseen

      Osasin odottaa tätä, jos joskus törmään kyseiseen possuun… Pamahti samaan ravintolaan kanssani, jossa olin seurueeni kanssa rauhallisissa merkeissä terassilla viiniä juoden. Paikalle jysähti todellakin atomipommi tai oliko seksipommi? Pommi joka tapauksessa.

      Kuluiko edes minuuttia kun alkoi v*ttuilu ja sen jälkeen uhkailu. Pyysimme ravintolahenkilökuntaa poistamaan nämä naiset miehen, mutta mitään ei tapahtunut, joten soitimme poliisit. Jarna alkoi huutamaan "toi homo potkasi mua p*lluun" tämän jälkeen hänen miehensä käski minua tarjoamaan hänelle oluen, en vastannut mitään vaan kävelin edemmäks polttaen tupakkaa...

      Yhtäkkiä kuulin huutoa ja katsoin, niin tämä Jarnan miesystävä juoksi tuoli kädessä minua päin yrittäen hakata, ja pääsin pois alta, mutta silmänräpäyksessä hän hakkasi naispuolista ystävääni tuolilla, ja menin hakemaan hänet pois. Joku väliin mennyt mies sai myös osansa.

      Vasta kun oli jo tapahtunut, niin poliisit tulivat pällistelemään vain paikalle, eivätkä tehneet mitään. Tosin tämä tekijä oli paennut rikospaikalta, mutta olisivat voineet poistaa tuon rikoskaksikon talteen, he usuttivat tuon miehen kimppuumme, ja kun lähdimme pois, niin peräämme lähti, sitten joku Johannan "fani" ilmeisesti keski-ikäinen juoppo mies, joka uhkasi myös lyödä... Väkivaltaa, väkivaltaa, väkivaltaa... Kuinka säälittävää? Muuhun tuo ryhmärämä ei pystykään kun käymään ihmisten kimppuun/ uhkailemaan. Kaatopaikka on seuraava pysäkki. Kiitos ja hei.

      Tässä uutinen: http://www.metropoli.net/uutiset/viihde/juuri-nyt-poliisit-rauhoittamaan-tuksua/

      Linkki: http://www.seiska.fi/Kayttajien-sisaltoja/Dramaattinen-kohtaaminen-Linkki-uutiseen/1015623

    • Sekoan laskuissa

      Emmie tajjuu. Onko tässä nyt tapahtunut kaksi tappelua vai vain yksi?

      Toisessa jutussa vastapuolena kerrotaan olevan Immonen, salolainen mies ja joku huultenhuoltoon erikoistunut nainen. Toisessa jutussa taas Virtanen kertoo olleensa naisystävänsä kanssa terassilla.

      • Huhut tarkentuvat

        Ilmeisesti paikalla oli vaan Joni Virtanen ja tämän naistuttu... aluksi nämä uutiset ovat huhun asteella... ei kuitenkaan savua ilman tulta... ja kun aikaa hieman kuluu... yksityiskohdat tarkentuvat ja piirtyvät paremmin esiin... ihan normia sinänsä kaikennäköisissä katastrofeissa... ja viestinnän alalla.


    • persaukinen sika

      Tuksun hiljasuudesta..... Persaukisen on paha päivitellä prepaidista jossa ei oo lantinkaan edestä puheaikaa.

    • Suomen Tyson Tuksu

      Sltä vaan ihmettelen oikein toden teolla että kun tämä siiderivalas jatkuvasti riehuu ja tappelee , ettei joku sitä vie nurkan taakse ja anna oikein kunnolla suomalaisittain sanoen turpaan oikein olan takaa?
      Tuollaiset vittumai*et paskaajauhavat puliämmät kyllä yleensä ainakin se oma juopporemmi ylensä palauttaa maanpinnalle, mutta laardiläjä eikun porskuttaa,puree,kynsii ja hutkii vaan..
      Vai valitseeko aina uhrinsa niin että tietää jäävänsä voiton puolelle?

    • Tuksu repäise jo

      Kyllä Johanna taas kohtapuoliin repäisee.
      Jos nyt tulis se Johannan kotipornovideo. Kaikki muut julkisuuskikat on varmaan jo tehty.
      Nämä Tunkin idolithan isossa maailmassa vuotaa (joku mystinen rikollinen varastaa) medialle näit videoita.

    • höynäytettävät

      Älykkyystestin viestiin vastasi Älykkyyttä ei ole.
      Hän oli ainoa joka uskalsi vastata. Ja vastasi rehellisesti.
      Totta on kyllä, että näitä sekojulkkiksia elättävät heidän haukkujansa. Ehkä he eivät tajua sitä.
      Maksetaan ravintolaan pääsymaksu että saa nähdä jonkun esiintyjän alushoususillaan tai kaatumassa.
      Tottakai ravintola ottaa tällaisen esiintyjän mielellään, tulevathan hölmöt juomaan ja kuvaamaan. Ravintola ja esiintyuä korjaavat potin.
      Ketäpä on kiittäminen?
      Naurattaa tollaset hönötettävät hölmöt. En ole sentilläkään elättänyt hörhöjulkkkisia, enkä siten voi oikeastaan heitä moittiakkaan. Ei ole minulta euroakaan pois.

      • Verot kantoon

        Et siis ole koskaan maksanut veroja?


      • hih ja hej
        Verot kantoon kirjoitti:

        Et siis ole koskaan maksanut veroja?

        En ole,olen opiskelija.


    • Hän etsi asuntoa

      Tuksu on ollut hiljaa, koska hänellä on muuttokiireitä. Hymy 1.9.2013:

      ”Ala etsiä asuntoa!”

      ”Johanna Tukiaisen isä on huolissaan tyttärestään. Tämä käy ilmi hänen Facebookissa julkaisemastaan avoimesta kirjeestä. Isä kirjoittaa tyttärelleen tämän olevan jo 35-vuotias ja ajautuneen kauas uskosta. Isän mielestä tytär vahingoittaa käytöksellään paitsi lähimmäisiään myös itseään.

      - Siskosi Julian vakava sairaus ei ole leikin asia, etkä tunnu tätä ymmärtävän. Et, vaikka kerta toisensa jälkeen olet ollut osallisena tapahtumissa, joiden johdosta siskosi on joutunut sairaalaan ja median riepoteltavaksi, isä kirjoittaa Facebookissa.

      Isän mukaan kohublondin elämänhallinta on kateissa.

      - Nyt olisi jo korkea aika lopettaa menneessä eläminen ja unohtaa katkeruus, jota sisälläsi kannat. Et ole enää lapsi, vaan aikuinen nainen, ja sen olisi jo suotavaa alkaa näkyä käytöksessäsi. Et voi loputtomasti syyttää muita asioista, joista olet itse vastuussa, isä toteaa.

      Hänen mielestään Johannan tapa syytellä muita omista hairahduksistaan ei puhdista tämän mainetta. Lopuksi isä siteeraa useita Raamatun lauseita. Hän myös toteaa, ettei enää tule sallimaan Jollaksen-kodissaan toimintaa, jollaista siellä on harjoitettu.

      - Toivon, että alat vakavissasi etsimään toista asuntoa, siltä varalta, että emme pääse yhteisymmärrykseen jatkosta. Päihteiden käytön pitää loppua, samoin kuin lain rikkominen ja ihmisten herjaaminen ja syytteleminen.”

      Linkki: http://www.hymy.fi/uutiset/johanna-tukiaisen-isa-kirjoitti-avoimen-kirjeen-tyttarelleen-ala-etsia-asuntoa

      • Markun kirjoitus

        Markku Tukiaisen kiihkoton, asiallinen ja julkinen kirjoitus esikoistyttärelleen syyskuun alussa 2013:

        ”Rakas tyttäreni Johanna.

        Olet 35-vuotias ja ajautunut kauas uskosta. Käytökselläsi vahingoitat lähimmäisiäsi ja itseäsi. Siskosi Julian vakava sairaus ei ole leikin asia, etkä tunnu tätä ymmärtävän. Et, vaikka kerta toisensa jälkeen olet ollut osallisena tapahtumissa, joiden johdosta siskosi on joutunut sairaalaan ja median riepoteltavaksi.

        Viimeisien vuosien aikana elämänhallintasi on kadonnut kokonaan ja olet teoillasi tuonut häpeää koko perheellesi. Nyt olisi jo korkea aika lopettaa menneessä eläminen ja unohtaa katkeruus, jota sisälläsi kannat. Et ole enää lapsi, vaan aikuinen nainen, ja sen olisi jo suotavaa alkaa näkymään käytöksessäsi.

        Et voi loputtomasti syyttää muita asioista, joista olet itse vastuussa. Et voi jatkaa valheellista elämääsi loputtomasti, tämä sinun olisi hyvä ymmärtää. Muiden syytteleminen omista hairahduksistasi ei puhdista sinun mainettasi, eikä auta sinua löytämään nöyryyttä, kuten on ollut teemana lukuisissa vapahtajamme Jeesuksen Kristuksen opetuksissa. Jumala ei rakasta sitä, joka synnissä elää. Olen huolissani sinusta ja toivon, että saisit tehtyä täyskäännöksen elämässäsi, ettei sielusi joudu ikuiseen kadotukseen.

        Raamattu sanoo:

        "Kunnioita isääsi ja äitiäsi, niin kuin Herra, sinun Jumalasi, on sinua käskenyt, että saisit elää kauan ja menestyisit siinä maassa, jonka Herra, sinun Jumalasi, sinulle antaa", ja "Lapset, olkaa vanhemmillenne kuuliaisia Herraa totellen, sillä se on oikein."

        'Kunnioita isääsi ja äitiäsi' on ensimmäinen käsky, johon liittyy lupaus: 'jotta menestyisit ja eläisit kauan maan päällä'."

        Ala Johanna elämään omaa elämääsi ja yritä ymmärtää, että teoillasi olet satuttanut ihmisiä. Tie anteeksiantoon pitää lähteä sinusta itsestäsi, et voi vain olettaa, että tekosi unohtuu. Kun palaan Suomeen, keskustelen kanssasi jatkosta Jollaksen kodissamme, jota olet kerta toisensa jälkeen käyttänyt haureuden tyysijana. Viinin kyllästämänä olet vienyt mukanasi myös siskosi Julian pahoille teille ja nyt vuosien jälkeen Julian terveydentila on, mikä on. Toivon, että mietit näitä asioita vakavissasi ja ymmärrät, että elämä ei voi jatkua näin. En tule enää jatkossa sallimaan tuollaista toimintaa kodissani.

        Toivon, että alat vakavissasi etsimään toista asuntoa, siltä varalta, että emme pääse yhteisymmärrykseen jatkosta. Päihteiden käytön pitää loppua, samoin kuin lain rikkominen ja ihmisten herjaaminen ja syytteleminen.

        Kaikella rakkaudella isäsi. Ymmärrä, että olen huolissani sekä terveydestäsi ja sielustasi.”


    • JTK2

      Niin se on...mut oikeasti pitäkää oma elämä kunnossa...!

    • Hymy 9.9.2013

      Raportti Tuksun karkottamisesta pois Jollashovista:

      ”Hymyn paparazzi paikalla: Johanna Tukiainen sai häädön poliisivoimin!

      Johanna Tukiaisen isä on ollut huolissaan tyttärensä rikoksentäyteisestä elämästä ja kirjoitti hänelle runsas viikko sitten kaksi avointa kirjettä. Nyt isä on toteuttanut uhkauksensa ja häätänyt Johannan omistamastaan Jollaksen-kodista.

      Isä-Tukiainen oli kirjoittamissaan kirjeissä huolissaan Johannan sekoilusta ja luisumisesta rikollisille teille. Hän myös antoi muutamia päiviä aikaa palauttaa asunnon avaimet ja muuttaa kodista. Tukiaisen residenssi Jollaksessa sijaitsee rauhallisella asuinalueella ja naapurit ovat jo pitkään olleet näreissään Tukiaisen menosta ja meiningistä.

      Hymyn paparazzi osui paikalle äsken, kun isä viimein toteutti uhkauksensa. Hän (Tukiainen) oli soittanut paikalle myös poliisit turvaamaan häätörauhaa.

      Poliisi soitti asunnon ovikelloa puolen päivän jälkeen, jolloin virkavallalle vastattiin oven läpi, ettei Johanna ole paikalla. Poliisi kuitenkin vaati päästä sisään ja viipyi siellä noin 20 minuuttia.

      Johanna oli kuin olikin sisällä.

      Paikalle soitettiin punainen farmaritaksi, joka vei kohukuningatten paikalta.

      Hymyn paparazzille Johannan isä totesi sarjoittavansa lukot nyt uudelleen.
      Hän myönsi olevansa helpottunut. Sinänsä ei voida puhua virallisesta häädöstä, sillä Johanna ei ole kirjoilla Jollaksen-kodissa ollutkaan, vaikka on siellä vuosikaudet asustellut.”

      Artikkeli pparazzin kuvat: http://www.hymy.fi/uutiset/hymyn-paparazzi-paikalla-johanna-tukiainen-sai-haadon-poliisivoimin

      • Kkkaaaa

        Paluuta jollakseen ei toivottavasti ole.....


      • Tuksu hakkasi isänsä

        Yritystä riittää: Johanna Tukiainen hakkasi Markku-isänsä 23.1.2014 illalla, ja Poliisi korjasi Tuksun talteen. Seuraavassa selvää tekstiä Markulta tapahtumien kulusta (apukirjoittajan avittamana laadittu kirjoitus):

        ”Elämä ei aina ole helppoa ja tuskin sitä niin vanhaksi ja viisaaksi koskaan tulee, että osaisi aavistaa mitä uusi päivä tuo tullessaan. Tästä asiasta sain hetki sitten muistutuksen.

        En enää tiedä mitä pitäisi ajatella, puhumattakaan, että osaisin arvioida mikä on järkevää. Perheemme asiat ovat joka tapauksessa niin julkisia, että Julian kuolema ja hautajaiset on pitänyt raportoida tarkasti kaikille, jotka korvansa kallistaa.

        Ei kai tässä enää mitään pyhää ole, koko perheen voimin rakennetaan uraa puolin ja toisin. En enää pysty ymmärtämään missä ne rajat menee. Julian kuolemasta jäi viimeisiä sanoja viljeltäväksi, muistetaan kertoa mitä Julia olisi milloinkin halunnut. Mihinkään Julian kuolema ei tunnu vaikuttavan. Viimeiset sanat muistuvat mieleen, kun niillä voi omaa asiaa ajaa, mutta Julian kohtalo ei tunnu koskettavan, eikä siitä ole mitään opittu...”

        Koko kertomus tapahtuneesta:

        https://www.facebook.com/markku.tukiainen.5/posts/10202700080171998


    • 18+15

      Tukiaisten satusetärinkiin on nyt liittynyt tämä PappaMuratin ikioma haamukirjoittajakin. Kaikki tietää kenestä kyse. Pääasia että juttua riittää. Ja sitähän riittää malliin: mitä usemapi kokki, sitä sekavampi soppa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      154
      3297
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      223
      3005
    3. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      79
      1976
    4. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      79
      1618
    5. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      239
      1447
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      48
      1158
    7. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      1051
    8. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      121
      1036
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      58
      978
    10. Onko Kuhmossa salapareja

      Eli varattuja joilla salasuhde tai suhteita
      Kuhmo
      12
      923
    Aihe