Päätin kirjoittaa tänne tälläisen koska, näen paljon tällä palstalla kysymyksiä: "Mistä tietää on tyttö ihastunut?" "Mitä ihastunut tyttö tekee?" yms.
Huom! Kyseiset kohdat pätevät enemmänkin UJOIHIN tyttöihin, sillä rohkeammat uskaltavat ottaa suorempaa kontaktia.
→ Lisäksi, tämä kirjoitus ei takaa että tyttö pitäisi sinusta vaikka kaikki kohdat kävisivät, selville asian saa ainostaan tytöltä kysymällä.←
Aloitetaan:
Katseet:Useimmiten tytöt katsovat paljon ihastustaan ja koittavat olla niin että näkevät ihastuksena jatkuvasti. Kuitenkin ujoilla tytöillä tämä saattaa olla enemmänkin päinvastoin, sillä he saattavat vältellä katsettasi, varsinkin jos tietävät että katsot takaisin. Yleensä jos yllätät tytön katsomasta sinua hän kääntää katseensa nopeasti pois.
Puhe: Useimmat ujot tytöt muuttavat puhetyyliään ihastuksen ollessa lähellä. Vaihtoehtoja on karkeasti sanottuna kaksi: a) tyttö muuttuu todella hiljaiseksi, sillä pelkää sanovansa jotain tyhmää yms. b) tyttö muuttuu todella puheliaaksi (rohkeammat tytöt).
Jotkut tytöt myös takertelevat sanoissa jos puhuvat ihastuksensa kanssa ja nauravat "kaikelle" mitä ihastus sanoo, vaikka esim. vitsit olisivat erittäin huonoja.
Käytös:
-Punastuminen
-Hymyileminen
-Lähellä ihastusta tyttö yleensä tekee asioita joita ei edes tiedosta, näitä voi olla esim. hiusten nyplääminen, asennon vaihtaminen jatkuvasti, korujen kuten sormusten koskettelu yms.
-Yleisesti hermostunut käytös tai sen lisääntyminen
-Lisäksi tyttö voi myös vältellä sinua ( ei katso silmiin yms.) mutta kuitenkin pysyy samassa tilassa kanssasi.
Tuossa joitakin kohtia, kysymyksiä ja lisäyksiä saa toki esittää:)
Asioita joista voit päätellä pitääkö tyttö sinusta.
14
2999
Vastaukset
- boomkah♥♥
EVVK...........................................-.- -.- -.- boomkah ♥♥♥♥
Nosto.
- tyttö:D
jep:D --oon siis tyttö ja nämä pätevät minuun ihastukseni ollessa lähettyvillä:D
- lifemocker
noista eleistä/ilmeistä nyt voi paljoakaan päätellä mitään.
varmin merkki on se, että kyseinen ihminen hakeutuu sinun seuraasi!- YouWannaGetUrÄsKikd?
mistä tommone lapsia ahdisteleva rasvaletti hevari muka tietää ihastumisen merkeistä naisilla?
Kuka on käynyt tarkkailee mua kun ihastus paikalla.
Kuulostaa niin tutulta- moikkeliskoikkelism
Oon myös tyttö, ja ainakin muhun pätee toi hiusten näpertelemininen :D
- 11jokupoika
Oon siis 11v poika ja olen yhden 12v tytön kanssa samalla luokalla (yhdysluokalla) se tyttö vaan vilkuilee ja hymyilee koko ajan mulle on yleensä samassa paikassa kuin minä sitten kun olin ylittänyt 105 senttiä korkeudessa sitten 5min päästä olin menossa sanomaan opelle yhtä asiaa niin se tulikin mun perässä ja sanoi "sä taidat voittaa poikien korkeushypyssä" ja viime vuonna se vaan tiuski mulle ja nyt se puhuu 5x ystävällisemmin onkohan ihastunut?
- xxxokjoihhug
eikö nuo nyt ole jo aika selviä merkkejä :D
- Poika8lk
Oon ihastunut yhteen tyttöön ja en ole varma tunteeko hän samoin itseäni kohtaan. Oon monesti huomannut sivusilmällä, että hän on katsellut minua ja kun katson takaisin hän kääntää päätään äkisti pois päin. Tyttö on normaalisti erittäin sosiaallinen, mutta kun istuu vieressäni tai takanani niin on todella ujo ja ei sano yleensä mitään, näprää puhelintaan ja hiuksiaan koko ajan. En tiedä yrittääkö avata keskustelua vai mitä, mutta pari kertaa kysynyt esim. läksyistä tai kokeista. (Pahoittelut mahdollisista kirjoitusvirheistä.) :)
- Poika8lk
Jos on niin en tiedä miten lähestyä kunnolla pitäisi varmaan sanoa suoraan mitä ajattelee ja katsoa sitten miten käy, mutta oon niin vitun ujo ettei vaan pysty! D:
- Anonyymi
Poika8lk kirjoitti:
Jos on niin en tiedä miten lähestyä kunnolla pitäisi varmaan sanoa suoraan mitä ajattelee ja katsoa sitten miten käy, mutta oon niin vitun ujo ettei vaan pysty! D:
Bro mul on sama 12v
Respect boys
- Anonyymi
joo muhun on ihastunu tyttö ennen kun sain tietää siit nii se käytäyty seuraavasti:se vältteli mua hermostu jos olin lähellä ei puhunu mulle ja kuulin sen äänen vaan pari kertaa kun kuulin kun se puhu sen kavereille
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 427085
- 323968
- 493406
- 412978
- 172746
- 372238
- 162206
- 412173
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons472137- 412090