löytyy tietoa mikä uudemmista kirjoista on poistettu.
onko joku taho täälläkin kontroloimassa tietoa? tämä 3 kertaa poistettu
on se tietty vaarallista, tästä voi jopa vetää johtopäätöksen chemtrailien todellisuudesta kun jo 60 vuotta sitten...
pilvibongarin oppaasta
-Tutkimustensa jälkeen tiedemiehet havaitsivat, että -40 astetta on kriittinen piste, jossa alijäähtyneet pisarat jäätyvät ilman jäätymisytimiäkin
Hopeajodidi osoittautui ytimeksi, jonka ympärille alijäähtyneet pisarat jäätyivät niinkin lämpimässä kuin -4 asteessa
13. marraskuuta 1946 Schaefer lensi alijäähtyneen sumuseinämän yllä Pittsfieldissä Massachusetssissa ja sumutti pilveen reilun kilon hienoksi jauhettua hiilihappojäätä. Viidessä minuutissa lumihiutaleita alkoi muodostua siihen pilvenosaan, johon ainetta oli sumutettu. Hiutaleet putosivat kilometrin ennen kuin haihtuivat pilven alla olevaan lämpimään ilmaan. Alijäähtyneiden pisaroiden jäätymi- ja putoamiskohtaan jäi vain reikä. Myöhemmissä kokeissa todistettiin, ettei reikä ollut syntynyt pilveen luonnollisesti, ja ylöeisön seuratessa aljiäähtyneeseen sumupilveen leikattiin hiilihappojäällä General Electricin logo.
Nämä varhaiset koelennot aiheuttivat valtaisan julkisuusmylläkän. Taito muuttaa pilvien käyttäytymistä näytti olevan härnäävän lähellä. Langmuir puhui innoissaan sivu suunsa. Hän ylisti lehdistölle, mitä kaikkea heidän keksintönsä toisi mukanaan: olisi vain ajan kysymys, koska he osaisivat lisätä sateen määrää ja nujertaa kuivuuden. Jos he oppisivat kiihdyttämään ukkospilvien pisaroiden jäätymistä, he voisivat vaikuttaa pilvien dynamiikkaan ja vähentää raemyrskyjä, jotka tuhosivat arvokkaita viljasatoja. Hän jopa väläytti mahdollisuutta rukata hurrikaanien pyörrekurimusta niin, että hurrikaani voitaisiin ohjata asumattomille seuduille.
vanhoista kirjoista
8
224
Vastaukset
- ihme yhteensattumia
Luin viestin aiemmin ja alkaa ihmetyttämään millä perusteella täällä viestejä poistetaan tai ei julkaista ollenkaan...
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11988326 Naurettavan surkea yritys vääristellä propagandaa. Menepä takaisin peräkammariin paskaa ahmimaan. Mihinkään muuhun et sovellu.
- 4evolution
juu
jotain on naurettavaa... - Millään väliä
4evolution kirjoitti:
juu
jotain on naurettavaa...SATTUMIA JUUH
Yritä poistaa tuollainen lukin jätös niin ei onnistu, asialliset kirjoitukset kyllä poistetaan.
Mistä se kertoo?
Olen myös katsellut lukkiurpon oksennuksia tässä kun muutakaan tekemistä ei ole ollut. Olen ihmetellyt sitä että hän omaa kaiken tiedon ja tietää sellaisetkin asiat mitkä muille ovat arvoituksia.
Kerrohan minulle ja muillekin kiinnostuneille muutamalla sanalla Pumapunkun kivirakennelmat. Löytyy ihan googlesta. Sinulla on varmasti selitykset kaikkeen.
Odotan kiinnostuneena järkeenkäypiä kansantajuisia selityksiä näistä kohteista. Kun Lukki on ne selittänyt niin minulla on Sinulle uusia kysymyksiä.....- 4evolution
lukin mieliksi
propagandaa
uskoisin tällä pätkällä hautun aikanaan rahoitusta raharikkailta,tuskin pankinjohtaja olisi tämän perusteella lainaa myöntään.
http://www.youtube.com/watch?v=2D5s2FlA_5k - 13+12
Kannattaisikohan ehkä ottaa selvää ajamansa teorian peruskäsitteistä???
Ei kai kukaan ole koskaan väittänyt että yllemme ruiskutetaan keinolunta???
Noita sadepalveluja on voinut ostaa vaikka kuinka kauan. Hieman niitä aivoja käyttämällä voi keksiä miksi emme kuule lumisateiden teosta.- kysyn vaan
Loppuiko ajatuksenvirtasi vuoteen 1947?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1862733- 1642539
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182247Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612084Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31739"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591454Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2051440Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2261183Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää931148Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3701083