Asia selviää parhaiten katsomalla hetken aikaa maikkarin ohjelmia, kuten salkkareita, putousta, selviytyjiä, läskejä, amerikkalaisia "perhekomedioita" ja ruumisviihdettä.
TV on aivojen etälamautin!!
13
255
Vastaukset
- Mossad teki sen
Alex Jonestein is turning us all into useful idiots
- Huomaaja
Tuostahan poistettiin välistä viesti, jossa oli tämä linkki:
http://www.infowars.com/the-idiot-box-how-tv-is-turning-us-all-into-zombies/
Taitaa tuo olla aika vahvaa tietoa, kun artikkeli poistetaan täältä.. Miettikääpä ihmiset, miksi tuollainen pitää muka poistaa, kaikenlaisen palstalla pysyvän sijaan.- julki vs. sala
Tältä palstalta on poistettu kaikki ne viestit, jotka ovat "liian ajankohtaisia". Täällä tulee julki paljon tietoa, josta yhteiskunta ei halua puhua. Mieluummin he salaavat salaliitot, jotka me tiedämme, kuten tuo infowarsin llinkki.
- DUMBED DOWN
".......Asia selviää parhaiten katsomalla hetken aikaa maikkarin ohjelmia, kuten salkkareita, putousta, selviytyjiä, läskejä, amerikkalaisia "perhekomedioita" ja ruumisviihdettä........."
Toisien sanojen mukaan se on "dumbing down the society", tsekka netti vaan..
https://en.wikipedia.org/wiki/Dumbing_down
Toinen ldi00tti ilmiö josta olen törmänyt on, kun on tullut isketty nainen yö-elämässä, kaikki sujui hyvin kunnes hän kysyi onko feispuuki????
Arvaps kuink kävi mulle... tämä on tapahtunut muutamia kertoja ja mulle ihan uusi ilmiö vain viimeiset vuodet.- Mediamuokatut
Somesukupolvi jakaa kaiken, anonymitteetti on tuntematon käsite.
- Lanka palaa
Se on jytinää kun ton dumbing downin eli tyhmentämisen tajuaa.
- 90/10 x
minulle kävi kerran niin että juttelin erään naisen kanssa ja hän sitten kysyi että olenko facebookissa. Vastasin että en ole. Se jäi sitten siihen.
Mitä tulee telkkariin, televisio on Talmudvision, joka kodin rabbi joka "opettaa" sieltä olohuoneen nurkasta pahoja asioita.
Alex Jonestein on valeopposition agentti. - USA 500 vee päästä
- Upeat kanavat!!
"MTV MEDIAlla on upeat kanavat ja hienot sisällöt, jotka ovat suomalaisten kestosuosikkeja". Näin väittää Kristiina Werner-Autio, MTV MEDIAn tuore ohjelmajohtaja.
http://www.mtv.fi/yritys/medialle/ajankohtaista/index.shtml/125247 TV:n turmelevasta vaikutuksesta elävimpänä esimerkkinä ovat Aarteenetsijät-ohjelman tyhmyrikaksikko joka innoissaan kaivelee rautanauloja ihmisten takapihoilta metallinpaljastinta hyödyntäen.
- tvulostuu
Kerran kärtsäs telkka ja oli mukavaa aikaa elämässä. Nykyinen akka ei suostu ilman olemaan, mutta kohta tulee valinta telkka tai minä ja aloitan jo kämpän etsimisen.
- tuossa on tv mutta m
Aivoni lamautui TV:n johdosta (ei substantiivi) niin pahoin, että en pysty enää laittamaan sitä päälle. Mikä neuvoksi?
- Ruutukasvo
Televisio on protomatriisi.
Nykyiset älypuhelimet yms. on jo huimasti paljon kehittyneempi kehitysversio.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi474097Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal623753- 703288
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak963190Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no892154- 352108
- 241959
- 381939
- 311921
Olisitpa se hellä
Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k231844