Kolme kauhavalaista menettää WinCapita-tulojaan
7
151
Vastaukset
- Piti arvata
"99 prosenttia sijoitustoimintaan osallistuneista on oikeuden mukaan vilpittömästi uskonut sijoittaneensa lailliseen valuuttakauppaan ja maksanut myös tuotoistaan verot."
Valuuttakauppias siis viilasi linssiin.- Rahaa kassaan
Oikeudessa saa valehdella oikein luvan kanssa, jos on syytettynä.
Tosin vain 20 % porukasta valittaa hoviin, pyyhe on siis heitetty kehään.
99% - no tässäpä mielenkiintoinen väittämä.
1% on siis toiminut vilpillisessä mielessä. Minun laskelmani mukaan se tekee 100 koijaria, jotka pitäisi nyt roijata tuomiolle ja linnaan.
Tätä prosenttilaskua me opeteltiin yhdessä Tröllin kanssa. Sillä varmaankin on lisätä desimaaleja tuohon Komiat-lehden tietoon. ;)))- 456789087564332
"Maksetut verot palautetaan takaisin"
Rahhoo tullooooo... - Ö...
> 1% on siis toiminut vilpillisessä mielessä.
Onko sisälukutaito hukassa?
Lehti kertoo: "99 prosenttia sijoitustoimintaan osallistuneista on oikeuden mukaan vilpittömästi uskonut sijoittaneensa lailliseen valuuttakauppaan ja maksanut myös tuotoistaan verot."
1 % on ehkä uskonut muuhun kuin valuuttakauppaan - kenties vaikkapa lisensseihin - tai ei ole välltämättä maksanut veroja. Et kai vaadi rikollisesta toiminnasta maksettavaksi veroja?
Ps. Miten san sanomasi kanssa. että kaikki tunkit olivat rikollisia ja että yhdessä Hanskin kanssa tuomitaan...?
Luetaan yhdessä:
"99 prosenttia sijoitustoimintaan osallistuneista on oikeuden mukaan vilpittömästi uskonut sijoittaneensa lailliseen valuuttakauppaan ja maksanut myös tuotoistaan verot."
Tämän negaatio on näin:
- 1 prosentti ei ole vilpittömästi uskonut sijoittaneensa lailliseen valuuttakauppaan
Tästä ei käy selväksi, puuttuuko tältä 1%:lta vilpitön usko, vai uskoivatko he sijoittaneensa laittomaan valuuttakauppaan.
Teksti myös väittää, että 99% olisi maksanut tuloistaan veroja. Tätä ei usko Erkkikään. ;)))- Ö...
> Tästä ei käy selväksi, puuttuuko tältä 1%:lta vilpitön usko, vai uskoivatko he sijoittaneensa laittomaan valuuttakauppaan.
EI käy selväksi ei. Mutta siitä ei käy myöskään selväksi väitteesi, että 1 % on toiminut vilpillisessä mielessä.
> Teksti myös väittää, että 99% olisi maksanut tuloistaan veroja.
Jos muistan oikein, kerroit totuutena että 0,38 % suomalaisista tekee petoksen. Tässähän sitä on palloiltava ei totuuksien välimaastossa. Mieluummin uskon naapurin Perttiä tai Komiat-lehteä kuin Vallua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi614679Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal954385- 733845
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak963767Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1192805- 352578
- 372482
- 242459
- 382459
Olisitpa se hellä
Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k232324