Satelliittikuvista Israelin kohdalla on eräs sana

Kumarra Herraa

En viitsi sitä sanaa käyttää.

Suomeksi on Jumala.

Herra on suuri!

11

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pöysti

      Lääkkeet, lääkkeet!

    • magnet0

      Kovin narsistiselta olennolta se jumala kuulosta kun sitä niin pitää palvoa... etei vain olisi ihminen tehnyt tätäkin jumalaa omaksi kuvakseen :)

    • Ihanaa!!!

      Hebrealaisten Jumala on todella suuri ja mahtava.

      Hän totisesti on Israelin Puolella maailmaa vastaan.

      Kiitos Jeesus että sinä itse näytit kenen sana on totuus.

      • KTS (Ei kirj.)

        Ai jaa että huutosakkijumala joka ei välitä moraalista vaan jonkin jengin fanittamisesta muiden kustannuksella.

        Piä jumals. Meillä kristityillä on parempi.

        Roomalaiskirje:
        2:11 Sillä Jumala ei katso henkilöön


    • ylistys

      Sakarja: 2:Ja minä nostin silmäni ja katsoin. Ja katso, oli mies ja hänen kädessänsä mittanuora. minä sanoin hänelle: "Mihin sinä olet menossa?" Ja hän vastasi minulle: "Mittaamaan Jerusalemia, nähdäkseni, kuinka leveä ja kuinka pitkä se on oleva."

      Ja katso, enkeli, joka puhutteli minua, lähti liikkeelle, ja toinen enkeli lähti häntä vastaan. Ja hän sanoi tälle: "Juokse, puhu tälle nuorukaiselle ja sano: Jerusalem on oleva muuriton paikkakunta, sillä niin paljon siinä on ihmisiä ja eläimiä.Mutta minä olen oleva, sanoo Herra, tulimuuri sen ympärillä ja kunnia sen keskellä.Voi, voi, paetkaa pohjoisesta maasta, sanoo Herra! Sillä minä olen hajottanut teidät neljään taivaan tuuleen, sanoo Herra.

      Voi, Siion, pelastaudu, sinä, joka asut tytär Baabelin luona! Sillä näin sanoo Herra Sebaot: Kunniaksensa hän on lähettänyt minut pakanakansojen luokse, jotka ovat teitä saalistaneet. Sillä joka teihin koskee, se koskee hänen silmäteräänsä. Sillä katso, minä heilutan kättäni heitä vastaan, ja he joutuvat orjiensa saaliiksi. Ja te tulette tietämään, että Herra Sebaot on lähettänyt minut.

      Riemuitse ja iloitse, tytär Siion! Sillä minä tulen ja asun sinun keskelläsi, sanoo Herra. Sinä päivänä liittyy paljon pakanakansoja Herraan, ja he tulevat hänen kansaksensa, ja minä asun sinun keskelläsi, ja sinä tulet tietämään, että Herra Sebaot on lähettänyt minut sinun tykösi. Ja Herra ottaa Juudan perintöosaksensa pyhässä maassa ja valitsee vielä Jerusalemin. Vaiti Herran edessä, kaikki liha! Sillä hän on noussut pyhästä asuinsijastansa."

      Hebrealaisten Jumala rakastaa Israelia! enemmän kuin arvaatkaa.

    • ??GF

      Onko nämä taas näitä, että jos kallistaa päätä ja siristää silmiä, voi sopivassa tuiterissa nähdä etäisesti muodon, joka saattaa olla joku sanakin.

      • ei wu

        ei.


      • Yks vaan
        ei wu kirjoitti:

        ei.

        Mistäs se satelliittikuva löytyy? Voisin vilkaista sitä.


      • Yks vaan
        Yks vaan kirjoitti:

        Mistäs se satelliittikuva löytyy? Voisin vilkaista sitä.

        Katselin netistä noita satelliittikuvia. En nähnyt mitään sanaa!
        Missä kohti se on? Esim. tässä yksi hyvä kuva:
        http://www.jewlicious.com/wp-content/map.jpg


      • Tammi on puu
        Yks vaan kirjoitti:

        Katselin netistä noita satelliittikuvia. En nähnyt mitään sanaa!
        Missä kohti se on? Esim. tässä yksi hyvä kuva:
        http://www.jewlicious.com/wp-content/map.jpg

        Heprean kieltä. Heillä on sellaiset kirjimet jollaisia suomalaisen vaikea lukea kuten kiinalaisia kirjaimia.


      • ??GF
        Tammi on puu kirjoitti:

        Heprean kieltä. Heillä on sellaiset kirjimet jollaisia suomalaisen vaikea lukea kuten kiinalaisia kirjaimia.

        Saa siitä huolimatta olla mielikuvitusta, että sanoja saa aikaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      145
      7834
    2. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      100
      7310
    3. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      31
      7202
    4. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      21
      6808
    5. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      74
      6372
    6. Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle

      Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht
      Maailman menoa
      2
      6136
    7. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      23
      6054
    8. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      112
      5932
    9. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      47
      5478
    10. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      84
      5380
    Aihe