Satelliittikuvista Israelin kohdalla on eräs sana

Kumarra Herraa

En viitsi sitä sanaa käyttää.

Suomeksi on Jumala.

Herra on suuri!

11

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pöysti

      Lääkkeet, lääkkeet!

    • magnet0

      Kovin narsistiselta olennolta se jumala kuulosta kun sitä niin pitää palvoa... etei vain olisi ihminen tehnyt tätäkin jumalaa omaksi kuvakseen :)

    • Ihanaa!!!

      Hebrealaisten Jumala on todella suuri ja mahtava.

      Hän totisesti on Israelin Puolella maailmaa vastaan.

      Kiitos Jeesus että sinä itse näytit kenen sana on totuus.

      • KTS (Ei kirj.)

        Ai jaa että huutosakkijumala joka ei välitä moraalista vaan jonkin jengin fanittamisesta muiden kustannuksella.

        Piä jumals. Meillä kristityillä on parempi.

        Roomalaiskirje:
        2:11 Sillä Jumala ei katso henkilöön


    • ylistys

      Sakarja: 2:Ja minä nostin silmäni ja katsoin. Ja katso, oli mies ja hänen kädessänsä mittanuora. minä sanoin hänelle: "Mihin sinä olet menossa?" Ja hän vastasi minulle: "Mittaamaan Jerusalemia, nähdäkseni, kuinka leveä ja kuinka pitkä se on oleva."

      Ja katso, enkeli, joka puhutteli minua, lähti liikkeelle, ja toinen enkeli lähti häntä vastaan. Ja hän sanoi tälle: "Juokse, puhu tälle nuorukaiselle ja sano: Jerusalem on oleva muuriton paikkakunta, sillä niin paljon siinä on ihmisiä ja eläimiä.Mutta minä olen oleva, sanoo Herra, tulimuuri sen ympärillä ja kunnia sen keskellä.Voi, voi, paetkaa pohjoisesta maasta, sanoo Herra! Sillä minä olen hajottanut teidät neljään taivaan tuuleen, sanoo Herra.

      Voi, Siion, pelastaudu, sinä, joka asut tytär Baabelin luona! Sillä näin sanoo Herra Sebaot: Kunniaksensa hän on lähettänyt minut pakanakansojen luokse, jotka ovat teitä saalistaneet. Sillä joka teihin koskee, se koskee hänen silmäteräänsä. Sillä katso, minä heilutan kättäni heitä vastaan, ja he joutuvat orjiensa saaliiksi. Ja te tulette tietämään, että Herra Sebaot on lähettänyt minut.

      Riemuitse ja iloitse, tytär Siion! Sillä minä tulen ja asun sinun keskelläsi, sanoo Herra. Sinä päivänä liittyy paljon pakanakansoja Herraan, ja he tulevat hänen kansaksensa, ja minä asun sinun keskelläsi, ja sinä tulet tietämään, että Herra Sebaot on lähettänyt minut sinun tykösi. Ja Herra ottaa Juudan perintöosaksensa pyhässä maassa ja valitsee vielä Jerusalemin. Vaiti Herran edessä, kaikki liha! Sillä hän on noussut pyhästä asuinsijastansa."

      Hebrealaisten Jumala rakastaa Israelia! enemmän kuin arvaatkaa.

    • ??GF

      Onko nämä taas näitä, että jos kallistaa päätä ja siristää silmiä, voi sopivassa tuiterissa nähdä etäisesti muodon, joka saattaa olla joku sanakin.

      • ei wu

        ei.


      • Yks vaan
        ei wu kirjoitti:

        ei.

        Mistäs se satelliittikuva löytyy? Voisin vilkaista sitä.


      • Yks vaan
        Yks vaan kirjoitti:

        Mistäs se satelliittikuva löytyy? Voisin vilkaista sitä.

        Katselin netistä noita satelliittikuvia. En nähnyt mitään sanaa!
        Missä kohti se on? Esim. tässä yksi hyvä kuva:
        http://www.jewlicious.com/wp-content/map.jpg


      • Tammi on puu
        Yks vaan kirjoitti:

        Katselin netistä noita satelliittikuvia. En nähnyt mitään sanaa!
        Missä kohti se on? Esim. tässä yksi hyvä kuva:
        http://www.jewlicious.com/wp-content/map.jpg

        Heprean kieltä. Heillä on sellaiset kirjimet jollaisia suomalaisen vaikea lukea kuten kiinalaisia kirjaimia.


      • ??GF
        Tammi on puu kirjoitti:

        Heprean kieltä. Heillä on sellaiset kirjimet jollaisia suomalaisen vaikea lukea kuten kiinalaisia kirjaimia.

        Saa siitä huolimatta olla mielikuvitusta, että sanoja saa aikaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      29
      1899
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      165
      1870
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      373
      1719
    4. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      215
      1229
    5. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1148
    6. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      12
      1111
    7. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      8
      1056
    8. Salainen kastekoulutus

      Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
      Kaste
      285
      1015
    9. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      82
      1011
    10. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      50
      991
    Aihe