Aikaa on vähän. Käytännössä WW3 on jo käynnissä. Se ei kutistu. Se laajenee. Avasin ketjun toisaalla. Minua kehoitettiin aloittamaan samalla aiheella täällä. Otsikko: "EU riisti sananvapauden"
Todiste: Tämä ketju poistettiin.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12544808
proffa24.fi16.9.2014 13:33 3
Olen pitkän analyysin ja empiiristen kokeluiden avulla saanut selville että monet palstan ateistiset häiriköt ovat venäläisiä informaatiomuokkauksen ammattimiehiä. Palstan sisältävä informaatiokokonaisuus muokataan haluttuun suuntaan ja painopisteeseen kokonaisvolyymin suhteen.
Yksitysviesteillä eri nimimerkeillä ja muilla tavoilla olen kerännyt riittävästi todisteita että epäsuora mielipidemuokkaus suoritetaan. Kuin yhteys palstan käyttäjän mieleen on luotu alkaa asteittainen maailmankuvan muokkaaminen toivottuun suuntaan (enempää informaatio ei välitetä tällä hetkellä ennen kuin kakki kanavat ovat paikallistettu)
Sen voin kertoa että tämä on ISO juttu!
_______
Miksei isänmaamme pyykkiä saa pestä?
> Eteenpäin Suomen Kommunistisen Puolueen johdolla Otto Wille Kuusisen viitoittamaa tietä!" Kuva on Sosialistisen Opiskelijaliiton kokouksesta 1970-luvulta. Puhujapöntössä seisoo vähemmistökommunistien, ns. taistolaisten eli stalinistien johtohahmo Taisto Sinisalo. Hän sai luokkataistelun kaaderikoulutuksen kommunistien Sirola-opistossa ja opiskeli Moskovan kouluissa vallankumouksen tekoa. Sinisalon joukoille oikeisto oli "luokkavihollinen", jota vastaan käytiin "luokkasotaa". Äärikommunistien, myös Kremlin ohjeiden mukaan vallankumouksen tullessa osa kansasta "neutraloidaan tai eliminoidaan". Tätä varten kommunisteilla oli 1960-1970-lukujen taitteessa eri laitoksissa, mm. yliopistoissa eliminoitavien poliittisten vastustajien hirttolistoja. Murhauhkaukset ja muu henkinen painostus toisinajattelijoita kohtaan oli kovaa ja se johti jopa itsemurhiin. Kuva: Matti Koivumäki / Suomen valokuvataiteen museo <
http://www.reporadio.fi/otteita.php
Herää Suomi
0
89
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291343
- 100861
- 75693
- 50587
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa12493ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40474Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153451Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30407Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;175384- 25381
