Ulvilan hupparimies tehtailee rikoksia joka puolella Suomea!

3170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Porin poliisit ja syyttäjät ovat kivenkovaan väittäneet, ettei mitään hupparia ole olemassakaan. On kuulemma pelkkä mielikuvitusolento, kuten Joulupukki.

Äänestä
  • Niin se onkin, satuolento nimeltä joulupukki, mikä tulee savupiipusta sissään.
    Otettiinko savupiipusta DNA?

    Äänestä

  • tontutuskoo kirjoitti:

    Niin se onkin, satuolento nimeltä joulupukki, mikä tulee savupiipusta sissään.
    Otettiinko savupiipusta DNA?

    Meillä viime jouluna vieraillut pukki ainakin oli lihaa ja verta, vaikka irtopartaa käyttikin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ulvilan huppis kirjoitti:

Aivan järkyttävä lista ja kaikissa tapauksissa sama tekijä kyseessä. Eikö tätä psykopaattia saada koskaan kiinni?

http://www.lapinkansa.fi/Kotimaa/1194875609444/artikkeli/hupparimies sytytti maton savu levisi asuntolaan oulussa.html

http://www.kuntsari.fi/2014/08/hupparimies-varasti-moottoripyoran-piikkiossa/

http://www.ksml.fi/uutiset/keski-suomi/hupparimies-ryosti-voionmaankadun-salen-keskella-paivaa/1789544

http://yle.fi/uutiset/teinitytto_yllatti_hupparimiehen_hiippailemasta_kotoaan/7528060

http://www.kymensanomat.fi/Online/2012/11/23/Kotkan poliisi: Koulujen pihoilla on liikkunut epäilyttävä hupparimies/2012314635544/4?alku=20

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/52049-hupparimies-sieppasi-rahaa-abclla?qt-kaupalliset_kumppanimme=0&qt-popular_articles=0

http://www.lansivayla.fi/artikkeli/12936-hupparimies-uhkaili-teraaseella-espoon-keskuksessa

http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/54756-pipopainen-hupparimies-ryosti-r-kioskin

http://helsinginuutiset.ly.prod.wunder.io/artikkeli/14757-helsingin-poliisi-etsii-lihavaa-hupparimiesta-puukotuksesta

http://m.satakunnankansa.fi/kotimaa/hupparimies-ryosti-pankin-kaarinassa?v=2

http://www.itahame.fi/Uutiset/2013/12/12/hupparimies-hakkasi-uhria-heinolassa

http://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/hupparimies-yritti-ryostaa-siwan-oulussa/2065042

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu