Täällä on kolme asiaa, mitkä toistuu melkein joka keskustelussa.
- seksuaalivähemmistöt
- lapsikaste
- lauantaisapatti
Hyviä ja mielenkiintoisia keskusteluja tuhotaan systemaattisesti alkamalla kirjoittaa näistä aiheista keskusteluun vaikka ne eivät millään tavalla liity kyseiseen aiheeseen...Ja sitten on taas lukematon määrä juupas eipäs väittelyä alkuperäisen aiheen vierestä ja kukaan alkuperäisestä asiasta kiinnostunut ei jaksa/halua enää osallistua kyseiseen keskusteluun.
Jos vaikka jonkun mielestä lapsikaste on väärin ja se on ainoa asia minkä hän haluaa tuoda julki, niin miksi hän tuhoaa aiheella keskustelun johon se ei liity sen sijaan että avaa sille oman keskustelun?
Itse ainakin olen kurkkuani myöten täynnä näitä kolmea aihetta.
Jatkuva kiusanteko
5
173
Vastaukset 5
- 00000000
Kyse on saatanan vaikutuksesta syntisen ihmisen suosiollisella myötävaikutuksella. Saatanan on kaikin tavoin hämärrettävä ihmisten silmät näkemästä niitä asioita, mitkä edustavat tässä maailmassa Jumalan tahtoa. Sen on käännettävä ne tavalla tai toisella Jumalaa ja ihmistä vastaan. Yksi tällainen tapa on tietenkin sotkea keskusteluita juuri kuvaamallasi tavalla.
Jos olet uskossa, tutki kaikkea ja pidä se, mikä hyvää on. Jollet ole uskossa, et pysty tuota punnitusta tekemään, mutta pidä silti mielessä, että sinun mahdollisuuksiasi löytää hyviä ja oikeita ajatuksia pyritään tahallisesti estämään. - fdfyguhijokl
Totta...
Täytyy kyllä sanoa, että vaikka jotkut aiheet ovat olleet ihan mielenkiintoisia, niin Suomi24 keskustelupalstat eivät ole kyllä millään tavalla auttaneet Uskossa kasvamisessa.
Se oppi ja Johdatus on tullut ihan muita reittejä.
Ajatuksia kyllä jotkut keskustelut on herättäneet... - hyvä huomio
Naulankantaan!!!
Tuota asiaa on yritetty selittää monta kertaa...
Jokainen meistä voi kuitenkin vaikuttaa siihen, ruokkiiko tuota kiusaajaa, vai ohittaako tämän kommentoimatta.
Näin noilta trolleilta loppuu eväät jatkaa sitä, eikä synny eipäs juupas kinaamisia.
Noille kahdelle ensimmäiselle onkin omat palstansa, myös eniten ne aiheuttavat noita epäs juupas kinaamisia, sekä ylilyöntejä ja valillä törkeääkin kielenkäyttöä.
Jokainen voi siis vaikuttaa..... - ulhggjgf
Se oma toiminta ei vaikuta, sillä aina on löytynyt joku (ja varmaan löytyy jatkossakin) joka lähtee näihin mukaan.
- kutsu baabel
Lopun ajan moraalisia turmeltuneisuutta, jotka ilmenevät ihmisissä, uskoviksikin kutsutuissa, ovat:
1. Ihmiset rakastavat enemmän itseään kuin Jumalaa, tunnistatko itsesi?
2. Ihmiset rakastavat rahaa enemmän kuin Jumalaa, tunnistatko itsesi?
3. Ihmiset rakastavat enemmän nautintoja kuin Jumalaa, tunnistatko itsesi?
Jos tunnistit niin kipin kapin parannuksentekoon. Jumalan tahtoa tulee itselleen selvitellä ja totella sitä, se on rakkautta.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1532006
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta3471458Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.
Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.1761024Olen Aito Narsisti
Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.279744- 269636
- 33631
Outo liikkuja
Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut12621- 191573
Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä
Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen20522- 42512