Jatkuva kiusanteko

fdfyguhijokl

Täällä on kolme asiaa, mitkä toistuu melkein joka keskustelussa.
- seksuaalivähemmistöt
- lapsikaste
- lauantaisapatti

Hyviä ja mielenkiintoisia keskusteluja tuhotaan systemaattisesti alkamalla kirjoittaa näistä aiheista keskusteluun vaikka ne eivät millään tavalla liity kyseiseen aiheeseen...Ja sitten on taas lukematon määrä juupas eipäs väittelyä alkuperäisen aiheen vierestä ja kukaan alkuperäisestä asiasta kiinnostunut ei jaksa/halua enää osallistua kyseiseen keskusteluun.

Jos vaikka jonkun mielestä lapsikaste on väärin ja se on ainoa asia minkä hän haluaa tuoda julki, niin miksi hän tuhoaa aiheella keskustelun johon se ei liity sen sijaan että avaa sille oman keskustelun?

Itse ainakin olen kurkkuani myöten täynnä näitä kolmea aihetta.

5

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 00000000

      Kyse on saatanan vaikutuksesta syntisen ihmisen suosiollisella myötävaikutuksella. Saatanan on kaikin tavoin hämärrettävä ihmisten silmät näkemästä niitä asioita, mitkä edustavat tässä maailmassa Jumalan tahtoa. Sen on käännettävä ne tavalla tai toisella Jumalaa ja ihmistä vastaan. Yksi tällainen tapa on tietenkin sotkea keskusteluita juuri kuvaamallasi tavalla.

      Jos olet uskossa, tutki kaikkea ja pidä se, mikä hyvää on. Jollet ole uskossa, et pysty tuota punnitusta tekemään, mutta pidä silti mielessä, että sinun mahdollisuuksiasi löytää hyviä ja oikeita ajatuksia pyritään tahallisesti estämään.

    • fdfyguhijokl

      Totta...

      Täytyy kyllä sanoa, että vaikka jotkut aiheet ovat olleet ihan mielenkiintoisia, niin Suomi24 keskustelupalstat eivät ole kyllä millään tavalla auttaneet Uskossa kasvamisessa.

      Se oppi ja Johdatus on tullut ihan muita reittejä.

      Ajatuksia kyllä jotkut keskustelut on herättäneet...

    • hyvä huomio

      Naulankantaan!!!

      Tuota asiaa on yritetty selittää monta kertaa...

      Jokainen meistä voi kuitenkin vaikuttaa siihen, ruokkiiko tuota kiusaajaa, vai ohittaako tämän kommentoimatta.
      Näin noilta trolleilta loppuu eväät jatkaa sitä, eikä synny eipäs juupas kinaamisia.

      Noille kahdelle ensimmäiselle onkin omat palstansa, myös eniten ne aiheuttavat noita epäs juupas kinaamisia, sekä ylilyöntejä ja valillä törkeääkin kielenkäyttöä.

      Jokainen voi siis vaikuttaa.....

    • ulhggjgf

      Se oma toiminta ei vaikuta, sillä aina on löytynyt joku (ja varmaan löytyy jatkossakin) joka lähtee näihin mukaan.

    • kutsu baabel

      Lopun ajan moraalisia turmeltuneisuutta, jotka ilmenevät ihmisissä, uskoviksikin kutsutuissa, ovat:

      1. Ihmiset rakastavat enemmän itseään kuin Jumalaa, tunnistatko itsesi?

      2. Ihmiset rakastavat rahaa enemmän kuin Jumalaa, tunnistatko itsesi?

      3. Ihmiset rakastavat enemmän nautintoja kuin Jumalaa, tunnistatko itsesi?

      Jos tunnistit niin kipin kapin parannuksentekoon. Jumalan tahtoa tulee itselleen selvitellä ja totella sitä, se on rakkautta.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      68
      2560
    2. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      61
      2506
    3. Muutama syy

      Sille miksi IRL kohtaaminen on hänelle vaikeaa
      Ikävä
      68
      1742
    4. Onko kaivatullasi

      Hyvä vai huono huumorintaju?
      Ikävä
      21
      1522
    5. Estitkö sä minut

      Oikeasti. Haluatko, että jätän sun ajattelemisen? :3
      Ikävä
      20
      1470
    6. Tykkään susta

      Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä
      Ikävä
      9
      1410
    7. Onko kaikki hyvin, iso huoli sinusta

      Miten jakselet? Onko sattunut jotain ikävää. Naiselta
      Ikävä
      15
      1332
    8. Millainen meno

      Viikonloppuna? Mulla hirvee vitutus päällänsä. Onko muilla sama tunne??
      Ikävä
      38
      1193
    9. Onko meillä

      Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko
      Ikävä
      8
      1137
    10. Tiedätkö tykkääkö

      Kaivatustasi siinä mielessä joku muukin kuin sinä itse
      Ikävä
      25
      1066
    Aihe