Myöhäinen gallup kysely, kun ei ole aiemmin kiireiden vuoksi ennättänyt kirjoittaa.
Järkyttävin uutinen viimevuodelta 2004?
Viimevuosi oli tosi järkyttäviä uutisia täynnä mikä nyt päättyi tosi järkyttävään katasrofiin aasiassa. Oli meillä suomessakin kaikkea oli konginkankaan bussiturma ja oli perheen äiti surmannut koko perheen ja itsensä ja paljoa muuta.
Mutta mikä oli järkyttävin uutinen teidän mielestä? Minusta oli kaikesta huolimatta järkyttävin uutinen se kun piispa siunasi punikkeja. Heitä joiden työn vuoksi ei olisi Suomessa edes piispoja tänäpäivänä ollenkaan jos olisivat voittaneen vuonna 1918. Heitä sitten piti oikein piispan siunata. Samaan sarjaan voidaan laittaa edellisvuosilta järkyttävimmät uutiset esim. homojen vihkiminen ja erkki-poika tuomiojan Israel lausunnot ja naispappeuden salliminen ym.
Positiivista oli viimevuonna esim. kun Luther-säätiö kielsi harhaoppisen piispan osallistumisen ehtoolliselle. Se oli tosi rohkea teko.
Järkyttävin uutinen viimevuodelta 2004?
4
972
Vastaukset
- Järtsy
Matti eristettiin!
- Kaino
>kun ei ole aiemmin kiireiden vuoksi
>ennättänyt kirjoittaa
Toivottavasti sinulla niitä kiireitä riittää tästä eteenkinpäin. - hermo1
No ehdottomasti paviaaniuutiset...
Et kai muuten taas yritä provosoida? Ja eikä aikaakaan kun veri lirisee.....paviaaniuutiset ovat oikea vastaus kun kuvataan sa(ar)namiehen taitoja tuoda ajatuksiaan julki kirjoitetussa muodossa. Ja tämä on ehdottomasti loukkaus paviaania kohtaan.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh832022Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1241727- 1801306
- 232738
- 59698
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol9690- 59637
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako207586- 48528
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337482
