Teinileffat

mashaa

Kertokaa parhaimpii ja huonoimpia jenkkie teinileffoja mitä ootte nähny? meillä on tulossa leffailta ja pitäs just jenkkien teinileffoi löytää.

21

22085

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jee

      no road trip on ainaski loistava...

      • wwwwwwwww

        eurotrip on kans hyvä sekä nää 4 american piee mutta en ite kyl siint nelosest tykäny. on kyl girl next door kannsa ihan hyvä. mut noit on kyl paljo


      • Ole hyvä
        wwwwwwwww kirjoitti:

        eurotrip on kans hyvä sekä nää 4 american piee mutta en ite kyl siint nelosest tykäny. on kyl girl next door kannsa ihan hyvä. mut noit on kyl paljo

        "NOT ANOTHER TEEN MOVIE" - Parodioi, kaikkie "teini-leffoja", vielä hyvin ja hauskasti, löytyy tällä samaisella nimikkeellä vuokraamoista. T;"Ei-Teini-Enää-Itse"


    • Watcher

      Animal House!

      Ei ole vieläkään parempaa. Pelkästään hevosen paloittelu moottorisahalla on ihan hervotonta, kun ohjaaja on John Landis.

      Ja näyttelijä Tim Matheson 'Otterina' opettaa mm. pelaamaan golfia oikein (pelikentälle päin, muista huutaa Fore!), hankkimaan tyttöjä (kuolinilmoituksilla) ja ylipäätään miten täydellisen yliopisto mielentilan saavuttamiseen tarvitaan. Road Trip! Toga Party! Food Fight! Kahden vitsin komedioita jotkin Sekaisin Marista tämän rinnalla. John Belushi yksi pistää Blondin Koston mattoon, leikkimällä mm. finniä.

    • kati86s

      esim.
      Scary Moviet
      American Piet
      10 things I hate about you (vanhempi)
      Melat kateissa (oli ihmeen hyvä vielä)
      Mean girls
      Road Trip

      tässä ensimmäisiä mitä tuli mieleen

      • iorek

        joo, 10 things I hate about you on toosi hyvä. teinileffaks siis. ehkä enemmän tyttöjen mieleen. siis niinqu tosi ihqu! joo sori. siis se on oikeesti hyvä, aikusten oikeesti.


    • minniz

      John Tucker on mun mielestä aikas hyvä teinileffa tollaseen leffailtaan ja sit on myös Lizzie McGuire:)

    • Jeahhhhhhhhhhhh

      Khyl paras on Thirteen

    • henra

      Angus, Thongs And Perfect Snogging

      Raise Your Voice

      She's The Man

      Sleepover

      Sydney White

      The Perfect Man

      Anna Palaa 1,2,3,4

      17 Again

      Clueless

      Tyttökoulu St. Trinidad

      Teinidraamakuningattaren Tunnustukset

      Camp Rock

      Lizzie McGuire elokuva

      College

      Eurotrip

      American Piet

      American Virgin

      Mean Girls

      Superbad

    • suosittelen:)

      JOHN TUCKER MUST DIE :D

      • sdfsdf

        Kaikki 80-lvun teinileffat on parhaimpia. Breakfast club on klassikko.


    • Addeh

      Harold ja Kumarit (molemmat)
      American piet
      Eurotrip
      Roadtrip
      I love you Beth Cooper
      The girl next door
      Dude, Where is my car
      Superbad

    • Addeh

      American Summer

    • moi!:):):)

      parhaita on ainaski espoon viimeinen neitsyt ja thirteen, ja myös sitte hiphei hutsu!:)

    • sdadsf

      Hiphei hutsua paskempaa saa ettiä, katottiin se joskus koulussa ja oli surkee

      • Eri mieltä

        Muilla voi olla eri mielipiteitä :))) mun mielest hip hei hutsu oli ihan hyvä. Mean girls 1 ja 2 kannattaa kattoo ne oli hyvii :)


    • hiiri

      Yks hyvä on ainakin : kissanpäiviä ja jumalaisia jätkiä... elokuvassa melkein 15 v tyttö rakastuu koulun uuteen oppilaaseen mutta vlillä on aikamoinen draama ....

    • muffinssi2

      Lol on hyvä teini leffa ;)

    • hymyilevä ihminen

      Can't buy me love/näytön paikka! sama leffa, superhyvä!!! :)

    • lookinglikeaprincess

      mean girls
      lol
      gyberbully
      cinderella story
      17 again
      kissan päiviä ja jumalaisia jätkiä
      monte carlo


      noi on nyt ne ensimmäiset mitkä tuli mieleen ja tosi hyviä kaikki!
      parhaimmat ehkä on: mean girls, lol ja monte carlo (: kannattaa kattoo kaikki!

    • 17 again
      The Last Song
      The Girl Next Door
      LoL
      She's the man

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      41
      2470
    2. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      74
      2447
    3. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      73
      2342
    4. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      51
      2102
    5. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      25
      1837
    6. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      80
      1663
    7. Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista

      Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko
      Kotimaiset julkkisjuorut
      21
      1098
    8. Riikka runnoo! sähkön hinta +25 %, bensan hina +16 %

      Euron bensa! Tuo legendaarinen persujen vaalilupaus. Sannan hallitus pudotti sähköenergan alv:n 10 prosenttiin, Riikka r
      Maailman menoa
      7
      1014
    9. Rakastan sinua hiljaisuudessa

      Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi
      Rakkaus ja rakastaminen
      40
      959
    10. Eläköön kuningas, kuningas on kuollut

      Heikki Nivala kaatui kuin mies. Kavaltaja käveli juuri edelliseen toukokuun kokoukseen hankkimansa puku päällä. Eläköön
      Kemijärvi
      55
      864
    Aihe