Ääliöitten ja murkkujen palsta?

Pelkäkllä sanahelinällä ja vihoittelulla ei rakenneta maailmaa.
Suomettuminen on suu supussa paljon parenpi asia,kuin sammakoitten päästely suusta joka loukaa ihmisiä maailmalla,heidän uskoaan.
Meidän täytyy pystyä maapallolla olemaan sovussa uskonasioissa ja vakaamuksia kunnioittaen.
Itsehillintä ja kohteliaisuus ovat hyveitä näinä "vapauden" ankeina aikona.
Semppiä Suomalaiset,olemme pärjänneet yhdessä vaikeinakin aikoina,myös muita kunnioittamalla.
Hyvät tavat kunniaan niin maailma pelastuu, ylilyönnit maan rakoon.
4329
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

meillä on jo hyvät tavat. Eivät ne valkoiset miehet enempää hyviä tapoja tarvitse.

Me ei myöskään pyöritetä yhteiskuntaamme ja elämäämme tuhansia vuosia vanhan lastenlorun pillin tahtiin.


Uskonnot olisi pitänyt jättää 1900 luvulle.



















































































































http://www.drawmohammed.com/

Äänestä
  • autuaita ovat ne jotka eivät näe, mutta uskovat silti. Samoin mainitsi myös lapsista uskomuksineen. Kunpa saisinkin taas takaisin lapsuuteni. Olihan silloin kaikki paremmin, vaikka pommeja taivaalta satoikin, eikä isäkään reissultaan palannut kotiin.

    Äänestä

hyvin kirjoitit mutta kaiken hyväksyminen ja hiljaa hyssyttely on myös huono asia niin kuin sekin että haukuit tätä palstaa sanoilla jotka ei
sovi kirjoitukseesi ollenkaan.
tiesitkös että jos oltaisi hyssytelty jatkosodan
aikana eikä ryti olisi omiin nimiinsä hommannut
saksalaisilta aseita meidän käyttöömme niin kir-
joituksemme olisi venättää!!
eli on oikein heti ottaa kantaa ja puuttua asioiden
kulkuun.aamu on aina iltaa viisaampi ja niin ovat myös ihmiset meidän jälkeemme,,toivottavasti viisaampia kuin vanhat muumiot jotka ovat kaavoihin kangistuneita.

Äänestä
  • Kyllä avaus otsikko oli provosoiva.
    Keskustelun avauksen tarkoitus herättää ajattelemaan onko loanheitto järkevää ja mennä mukaan,kun muslimimaailma on herkkä omalle uskonnolleen ja loukkaantuneet,loanheitosta,vääräuskoisille maille.
    Keskustelu on usein saannut palstalla hurmoshekisen,ajatelettoman nimittelyn joka johtaa vaan syvemmälle,josta on vaikea päästä pois.
    Totta puhut että hysyttely ja minä lisään hyysäily on pahasta ja johonkin pitää nyt vetää raja,kun noi pahemmat tunteet ovat laantuneet.
    Mummot ovat näköjään sulle kaavoihin kangistuneita,mutta mikä viisaus heistä huokuu,kannattaa kuunnella heitä ja kokemuksia tuleviin koitoksiin.
    Yhtenäistä kansaa ei kukaan voi voittaa,kun päämäärä on yhteinen.
    Maltti on valttia!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suomettuminen on hyvä. kirjoitti:

Pelkäkllä sanahelinällä ja vihoittelulla ei rakenneta maailmaa.
Suomettuminen on suu supussa paljon parenpi asia,kuin sammakoitten päästely suusta joka loukaa ihmisiä maailmalla,heidän uskoaan.
Meidän täytyy pystyä maapallolla olemaan sovussa uskonasioissa ja vakaamuksia kunnioittaen.
Itsehillintä ja kohteliaisuus ovat hyveitä näinä "vapauden" ankeina aikona.
Semppiä Suomalaiset,olemme pärjänneet yhdessä vaikeinakin aikoina,myös muita kunnioittamalla.
Hyvät tavat kunniaan niin maailma pelastuu, ylilyönnit maan rakoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu