>>>>> L U K E K A A T Ä M Ä

Hallitusnikkari

Keskustelupalstalla on tarkoitus keskustella yhdestä aiheesta yhdellä viestiketjulla. Ei siis ole tarkoitus että jokainen aloittaa uuden viestiketjun samasta asiasta. Uuden ketjun aloittaminen osoittaa tyhmyyttä jos kyseisestä aiheesta on jo ketju olemassa eikä se ole täynnä.

Jos olette älykkäitä kirjoittajia, kirjoitatte kaikki UPM:ään liittyvät viestit yläpuolella olevaan viestiketjuun, jonka aloitin nimellä "UPM irtisanoo 3 600 (2)".

8

2269

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ;))
    • työntönniilo

      Näin se menee. YT kopsahti minunkin kohdalle aikoinaan. Tunnen syvää myötätuntoa irtisanottavia kohtaan. Kova paikka. Tässä tilanteessa ei ole mitään hyötyä katsoa taaksepäin, vaan on kerättävä voimia uuteen nousuun. Tiedän, että se on todella vaikeaa, vituttaa kun pientä oravaa, ja mielellään etsisi syyllisen tapahtuneeseen. Mutta kun siitä ei ole mitään hyötyä yksilön kannalta.

      Eteenpäin! huusi mummo lumessa. Uutta työtä löytyy, ennemmin tai myöhemmin. Ehkä myöhemmin, mutta löytyy kuitenkin. Velka ja raha-asiat ovat oikeasti toissijaisia, en ole kuullut että suomessa olisi vielä kukaan kuollut nälkään. Taistelkaa!

    • hartza64

      kaikki se sinuakin häiritsee.upeeta

      • Hallitusnikkari

        Ei se häiritse. Osoitan vain kuinka sopuleita kansalaiset ovat. Kun tai jos he huomaavat sen, voisi olla toiveita myös hallituksen ylläpitämän työttömyyden lopettamiseen.


      • idea..

        se on muutoin aivan hyvä, tällä pelleilyllä palsta vaan vierii ja keskustelut jäävä olemattomiksi, kun avaukset siirtyvät vauhdilla takasivuille, se turha vieritys jos mikä on typerää.


      • urpo....
        Hallitusnikkari kirjoitti:

        Ei se häiritse. Osoitan vain kuinka sopuleita kansalaiset ovat. Kun tai jos he huomaavat sen, voisi olla toiveita myös hallituksen ylläpitämän työttömyyden lopettamiseen.

        voi pyhä yksinkertaisuus... hohhoijaa


      • taitaa
        urpo.... kirjoitti:

        voi pyhä yksinkertaisuus... hohhoijaa

        olla hieman yksinkertainen jos ei tälläistä perusasiaa käsitä.


    • pölö!

      Ei ole ollut yhtään asiallista selvitystä em kysymyksestä tänään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      177
      3027
    2. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      63
      1912
    3. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      106
      1878
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      303
      1869
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      22
      1682
    6. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      29
      1539
    7. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      29
      1372
    8. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      118
      1253
    9. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1132
    10. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1062
    Aihe