millainen paita nahkahousujen kanssa?

morrisoninpikkuveli

Mulla on mustat (AIDOT!) nahkahousut, ja mietinpä tässä että millainen paita sen kanssa sopisi kesäksi.. ehdotuksia? :) Edes oma tyttöystävä ei osannut keksiä hyvin sopivaa paitaratkaisua, ja en nyt ihan paidattomanakaan välttämättä tahdo kuljeskella...
Olen siis parikymppinen mies, hyvännäköiseksikin haukuttu ja vartalolta suht atleetti, vaikkei ihan pyykkilautavatsaa olekaan.

4

1523

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Louis Tampon

      Nahkahousujen kanssa pitkähihainen tai tavallinen rento T-paita. Paidassa vois olla vaikkapa sellaisia kapeita poikkiraitoja.. Bändipaitakin käy, mutta ei mikään Iron Maiden. Hommaa mieluummin joku tyylikkäämpi bändipaita, kuten Björk tai Isaac Hayes.

      Keväällä ulkotiloissa paksu villapaita tai villatakki. Myös joku rätti voi olla kaulassa. Suosi tummia värejä, mutta vältä sitä että kaikki olisi pelkkää mustaa. Canvasreppu keikkuu lantiolla, sellainen missä on olkahihna. Laukussa pitää olla joku merkki, pieni maskotti tai muu killutin.

      Päässä saa olla musta pipo tai muu hattu, esim. samanlainen kuin Bonolla.

      Jos ei ole hattua, hiukset pitää olla nahkahousujen kanssa tarpeeksi rok-rok.

      Jalkaan tennarit, maiharit tai vastaavat..

      Ehkä joku ihan pieni simppeli koru tai hyvännököinen kello. Ei silti liikaa koruja, muuten näyttää tyhmältä.

      Nainen kainaloon.

      • erityisesti

        Erityisen tärkeä asessoori on nainen kainalossa, koska muuten sinua voidaan helposti luulla homoksi nahkahousut jalassa.

        Naisen kanssa sinua pidetään vain tyylittömänä.

        Ei nahkahousut eivät ole tyylikkäät.


      • morrisoninpikkuveli

        Hyviltä neuvoilta kuulostavat. :) Taidanpa lähteä ostoksille - lähinnä kenkien metsästykseen. Kiitos!


    • Samisku

      Itse suosittelen ´mustien nahkahousujen kanssa tiukkaa trikoopaitaa, varsinkin jos olet hyvävartaloinen. Erityisesti valkoinen on jees. Niin ja sitten älä helvetissä pidä lenkkareita niiden kanssa, minusta täysin mautonta. Samaten voit heittää sen lippalakin nurkkaan jos mauttomuuksia harrastat. Musta slim-tyylinen kauluspaitakin on jees. Kenkinä itse käytän mustia paksupohjaisia rokkikenkiä. Kannattaa kokeilla että jos sulla on v-aukkoinen pitkähihainen paita, niin sitten laitat sinne alle kauluspaidan----> tottakait kaulukset näkyviin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      193
      6596
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      106
      5493
    3. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      274
      3477
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      127
      3473
    5. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      87
      2445
    6. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      3
      2145
    7. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1876
    8. Läppärit kahviloissa

      Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi
      Kahvilat
      52
      1872
    9. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      63
      1782
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      101
      1437
    Aihe