Mitäs tähän sanot huokailija?
Jeah!!!
151017
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kertoisitkos hörhö, mitä ja miksi seiskassa muka räjäyteltiin jo paljon ennen kuin se lopullisesti muka "räjähdepurettiin"? Tiedätkös hörhö, että rakennuksessa riehui suuret tulipalot ja niiden yhteydessä tapahtuu yleensä erilaisia "räjähdyksiä". Miksi kukaan tuhansista raivaustöissä olleista ja jäänteiden tutkimuslaitoksessa käsin joka palan tutkineista tutkijoista ei löytänyt merkkiäkään mistään räjähteistä? Ymmärräthän kai sinäkin hörhö edes sen verran, ettei niin suuri porukka voi olla mukana missään salaliitossa.
Hohhoijaa teidän hihhuleiden loputtomia aivottomia hörhöilyjä.
"Miksi kukaan tuhansista raivaustöissä olleista ja jäänteiden tutkimuslaitoksessa käsin joka palan tutkineista tutkijoista ei löytänyt merkkiäkään mistään räjähteistä?"
Jonka leipää syöt sen lauluja laulat. Sitäpaitsi, mihin perustuu väitteesi siitä että 'joka pala' olisi tutkittu, tai oikeastaan mitään? Oletukseen? Faktat ovat sinua vastaan. Pitääkö ne jälleen kaivaa esiin?
VaitiNainen hörhöili: "mihin perustuu väitteesi siitä että 'joka pala' olisi tutkittu, tai oikeastaan mitään?"
Parin minuutin googletuksella muutama artikkeli aiheesta:
http://www.firehouse.com/news/2002/1/15_APwtcdebris.html
"WTC Debris Searched at NYC Landfill"
http://www.npr.org/programs/morning/features/2002/may/freshkills/index.html
"Sifting Through the WTC Rubble"
http://wasteage.com/mag/waste_waste_industry_others/
"Waste Industry, Others Help with Cleanup at World Trade Center Site"
Jne...
Nyt odotan haukotellen sinun "faktojasi". Hohhoijaa.
"Kertoisitkos hörhö, mitä ja miksi seiskassa muka räjäyteltiin jo paljon ennen kuin se lopullisesti muka "räjähdepurettiin"?"
- esim., jotta rakennus näyttäisi siltä kuin se olisi sortumassa (ettei heräisi epäilyksiä kontrolloidusta alasajosta) ja toiseksi kai rakennusta heikennettiin etukäteen, jotta se tulisi siististi alas omille perustuksilleen.
"Tiedätkös hörhö, että rakennuksessa riehui suuret tulipalot ja niiden yhteydessä tapahtuu yleensä erilaisia "räjähdyksiä"."
- en tiedä. tulipalo"räjähdykset" poikkeavat oikeista purkuräjäytyksistä siinä, että ne eivät aiheuta kuvatun kaltaisia vahinkoja, paineaaltoja ja rakenteiden tärinää. itse asiassa näyttää siltä, että sinä mukaan luettuna kaikki virallista sepitystä junttaavat liioittelevat rankasti tulipalojen suuruutta ja laajuutta.
"Miksi kukaan tuhansista raivaustöissä olleista ja jäänteiden tutkimuslaitoksessa käsin joka palan tutkineista tutkijoista ei löytänyt merkkiäkään mistään räjähteistä?"
- mitä merkkejä jää purkuräjähteistä? merkit ovat mikroskooppisia jäämiä, joita käsin tutkittaessa ei löydetä. toiseksi nämä "tonkijat" eivät edes etsineet romusta mitään muuta kuin merkkejä ihmisjäänteistä. silloin ei tule edes kiinnittäneeksi huomiota mihinkään muuhun. kolmanneksi puhuttaessa wtc7:sta, mitään sen romua ei tutkittu, koska ihmisuhrejakaan ei pitänyt olla.
Mäkin olen googlettanut ja yhdessä googlessa oli tosta Pentagonista juttu (kai noo googlet on saman arvoisia), ettei maanjäristys koirat edes nuuhkaissetkaan maata merkkinä ihmisuhrien olemassa olosta.
Kyllä sun Hohhoijaa on nyt myönnettävä, että turhaan höriset ja hörhöilet vastaan,
Maa kiertää aurinkoa eikäpäin vastoin. Se päinvastainen oli vuosisatoja virallinen teoria ja se oli väärä.
Kuinka sen ajan viisaimmat ihmiset voisivatkin olla niin väärässä. Inkvisiitio jopa tappoi ihmisiä, jotka väittivät, että maa kiertää aurinkoa, eikä päinvastoin, niin selitäppäs nyt, kuinka niin viisaat ihmiset, joilla oli korkeimmat virat eri maiden (kirkon) johdoissa, olivat voineet olla niin väärässä. Ettei vaan nytkin olisi käynyt niin.
Kyselet miksi niin moni puolustaa virallista näkemystä, vaikka itse oli paikalla ja näki mitä tapahtui. Tuo sanonta, kenen leipää syöt, sen lauluja laulat, on hyvä. Oletko kuullut sanontaa julkinen salaisuus esimerkiksi.
Monelle ihmiselle on ihan sama mikä on totuus, kunhan saa vain leipää ja olla rauhassa.
Sitä paitsi media ostaa ihmisiä ja niiden valheellisia todistuksia.
Kuinka vanha olet, kun joskus tuntuu, että olet ihan teini. Ei aikuinen ihminen voi olla noin naivi ja tollo, että tosissaan puolustaa silkkaa valhetta. Et sinä valehtele vaan sinä haet vain vastakkaisia näkemyksiä googlesta, mikä on ihan hyvä, sillä lopullisen totuuden julkitulo vaatii useampia näkökulmia asiasta. Et vaan tajua, että teet myyrän työtä puolustamillesi ihmisille. Vai oletko niin viisas, että teet sen tahallasi.
Nuo esille tuomasi artikkelit ovat vain niin fraseeraavia, että nostattaa karvat pystyyn. Ja sitten esiinnyt, niinkuin olisit ajattelematta itse pätkääkään mitään aivoillasi (kai sinullakin sellaiset on), että tämä on ehdotonta totta, kun kiltti Ameriikan setä niin sanoo.
Kasva aikuiseksi, sillä sinä hyödyt siitä. Tai sitten, jos olet jo aikuine, niin hakeudu hoitoon, sillä nuo näkemyksesi ovat niin sairasta luokkaa.
Tai jos todella oletkin niin nero, että tahallasi haluat näiden lavastajien ja valehtelijoiden kärähtävän tekosistaan, kun tuot vastakkaista näkemystä esiin, sillä nuo näkemykset vain vahvistavat päinvastaista, kun ne ovat niin surkeita esityksiä, että pieni lapsikin tajuaa mistä on kyse.
KUSETUKSESTA.
HOHHOIJAAA
Kiitos vaan mutta olen jo ihan aikuinen ja ollut sitä jo kauan. Ja teidän hihhulien hörhöilyt ovat silkkaa hörhöilyä. Te kouluja käymättömät ja sivistymättömät hörhöt uskotte omilla aivoillanne ajattelematta kaiken huuhaan mitä jenkkiläiset salkkarisivut teille tuputtavat. Hohhoijaa.
En minä ole hörhö. Hörhö olet sinä kun uskot huuhaahan. Tosin olet oikeassa siinä, ettei nuo hörhö jenkki sivut kaikki ole järkeviä ja niissä on monissa joko tahallista huuhaa hakuisuutta. En nyt kerro missä niistä, mutta itse jouduin oikein pitkään funtsimaan erästäkin tapausta ja kelasin ja kelasin ja tulin samaan johtopäätökseen, johon oli tullut asian debunkkaajakin, eli olet siis oikeassa siinä, että jotkut ottavat heti kaiken todesta, kunhan se vaan on ns. virallista totuutta vastaan.
Se, että puolustat kaikessa joka ikistä tapausta, ei ole muuta kuin puolueellista probagandaa.
Sinua ottaa päähän nämä nilkit, jotka tänne kirjoittavat rinta rottingilla lainaamiaan google tekstejä ja itse eivät tee minkäänlaista harkintaa asian tiloista, vaan kaikki on totta, mitä totuus komissio kirjoittaa.
En tiedä tajuatko itse kuinka vakava asia kuitenkin on tuo jenkkien sota Irakia ja muita islami maita vastaan, sillä se on juutalaisten harjoittamaa politiikkaa ja ne juutalaiset eivät ole aitoja semiittejä, vaan kasaari juutalaisia, joissa virtaa osa suomalais sukuistakin verta.
Nämä kasaarit olivat etelä Venäjällä asustanut sekakansa, jonka kuninkaat omaksuivat aikoinaan juutalaisuuden uskonnokseen ja vaativat alamaistensakin tekevän saman.
Nämä juutaalaiset ovat kaiken pahan alku ja juuri. Ortodoksi juutalaisetkin ovat heitä vastaan. Voisi verrata heitä jopa natseihin, ellei jopa pahempaan.
piti törmäyttää se Pensylvanian pellolle räjäytetty kone, mutta jotain meni CIA'lta pieleen. Ts. - samanlainen konsepti kuin tornien 1-2 osalta toteutettiin - sielläkin valmistelevat räjäytykset havaittiin tehdyn.
Olen itse ajatellut vähän samaa.
Tosiaankin.
Koneessa on ollut jotain termiittiä kun noin katosi. Vaikka se kai katosi niin perusteellisesti, ettäoikein ihmetyttää.
Hakikohan jotkut sen jäänteet pois tai sitten se on haihtunut höyrynä ilmaan. Sitten täytyy olla jotain uutta polttavaa ainetta, mikä höyrystää jopa metallin.
Ennenkuin hohoijaa alkaa kommentoimaan, niin tuo
olisi ollut loogista, jos seiskaankin oltaisiin törmätty.
Ei aina käy niin kuin suunnitellaan.
Palopäällikkö sanoi Silversteinille. We can't contain the fire any longer, tai sinnepäin. Contain on suomeksi ylläpitää, eli paloa pidettiin yllä ja kun se oli sammumassa, niin kysyivät ohjeita ja ohjeet tuli.
'PULL IT'
RULLALLE VAAN ,RULLALLE VAAN, niinku siltainsinööri Jaatinen sanoi.
Nyt hohhoijaan hörheli kohta haukkuu ja todistelee jotain ältöntä, eikä ota esim. kantaa miksi koneen jäännökset hävis ja miksi yrittivät pitää yllä paloa -contain the fire-
Meidän huokailija pyytää aia todisteita mutta haluaisin nähdä yhdenkin kuvan missä WTC7:ssa riehuu suuret tulipalot.
Vain te huuhaa-hörhö-hihhulit heitätte skeidaa.
Tutustupa hörhö nyt ensi alkuun vaikka tuohon:
http://www.fema.gov/pdf/library/fema403_ch5.pdf
Sanos nyt suomeksi mitä tarkoitat.
En minä jaksa alkaa lukemaan jotain selostusta plaa plaa plaaaaa.
Kerro nyt omin sanoin miten palava teräs rakennelma lman kerosiini paloa voi sortua samalla lailla kuin se olisi räjäytepurettu.
Eli onko sinun retardin englannin kielen taito todellakin niin huono, että et pysty lukemaan englanninkielistä tekstiä? Sitä olen vähän arvellutkin.
Kyseistä dokumenttia ei tietääkseni ole suomennettu. Voin tehdä sen, jos retard ilmoitat laskutusosoitteen ja sitoudut maksamaan suomennoksesta 40 euroa per tunti plus alv.
Jos pystyisit jotain "suomennoksellasi "todistelemaan tekisit sen oitis ja pelkästään siitä ilosta että pystytisit nokittamaan salakkarit kuusi-nolla!! Niin tekisin ainakin minä virkkarina jos vain pystyisin, eipä vain näy eikä kuulu sitä "veret seisauttavaa todistetta".
Hyvin sanottu! Aivan mahtavaa kun palstalle on alkanut oikein tulvimaan näitä todella hienoja kirjoituksia. Ei voi Hohhoijaakaan muuta kuin hiljentyä ja pitää turpansa kiinni.
Aamen!