Kertokaa hyvät ihmiset olenko ahdasmielinen, jos en halua olla suhteessa ihmisen kanssa joka on osoittautunut bi-seksuaaliksi?
Ahdasmielinenkö..Minä???
8
1045
Vastaukset
- jup
se on jokaisen oma asia kenestä tykkää, jottelin bi sopii jollekin
ei ja siihen on tyytyminen, joka
muuta väittää, suksikoon kuuseen- -nainen 25-
Itse tulin siihen tulokseen, että minä en voi olla ko. henkilön kanssa suhteessa. Hän olkoon millainen tahansa, mutta ajatus bi:stä kumppanina ei sytytä.
- Hetero
-nainen 25- kirjoitti:
Itse tulin siihen tulokseen, että minä en voi olla ko. henkilön kanssa suhteessa. Hän olkoon millainen tahansa, mutta ajatus bi:stä kumppanina ei sytytä.
Et ole ahdasmielinen. En voisi itsekään seurustella bi:n kanssa. Ymmärrän sinua täysin. Hetero riittää mulle.
- taurus70
-nainen 25- kirjoitti:
Itse tulin siihen tulokseen, että minä en voi olla ko. henkilön kanssa suhteessa. Hän olkoon millainen tahansa, mutta ajatus bi:stä kumppanina ei sytytä.
...straightistä jos on kuitenkin uskollinen :) Katseleehan heterotkin (ainakin minä) muita ja koko ajan. Eri asia tekisinkö sitten mitään. Eihän samasta sukupuolestakaan kiinnostuneet ole automaattisesti liikenteessä "pane AINA kun saat" -mentaliteetilla.
Eri asia sitten on, että ainakin miehissä harvempi taitaa olla bi vaan useammin kyllä aivan rämehomo. Aluksi vaan ei voi ehkä myöntää itsellekään (ja SANOIN useampi, ei KAIKKI). Tiedän montakin homoa jotka ovat hyväksyneet tämän ilmeisesti geneettisen ominaisuutensa vasta pitkästi aikuisena, osalla jopa lapsia ja avioliitto takana [siis ei lapset:)].Kysehän ei ole valinnasta.
Tietysti jos ajatus häiritsee riittävästi ja pelottaa tuleva niin mikäs siinä. Jotenkin on yleisesti helpompaa lie hyväksyä naisten biseksuaalisuus ja lesbous kuin miesten. Itse olen hengaillut bi-naisen kanssa ja vaikka lesbot eivät herätäkään kummempia värinöitä (vrt.eroottiset fantasiat) niin se oli hänen elämänsä osa jonka hyväksyin ja mikä ei minua loukannut.
Hyvää vuoden alkua!
- Ni
Ne bi (ihmiset) on sairaita!
En mäkää halua olla bedojen kans! - Ulrikka
Itse olen bi-miehen kanssa avoliitossa. Seksi loppui väliltämme, kun sain tietää hänen miesystävistään. Minua alkoi oikein yököttämään ja olen aikonut erota. Olen sitä mieltä, että mies pettää varmasti jossakin vaiheessa. Tyypilliset miessexikaverit ovat halujen tyydytyspaikkoja kuten heteromiehien ilotyttö käytöt.
- Vanhemman vinkki
Mitä pahaa tai pelättävää bi-seksuaalisuudessa on? Sehän vain viestii, että kumppanisi kiihottuu myös samasta sukupuolesta. Se ei tarkoita sitä, että hänellä pitäisi olla suhteen ulkopuolinen seksikumppani.
Mitä sitten kun otat itsellesi heteromiehen ja hän kertoo kiihoittuvansa varpaittesi nuolemisestä ja pissaleikeistä? Samalla tavalla siinä on kyse kumppanisi seksuaalisista intresseistä, ei siitä että hän pettäisi sinua. Jos kieltäydyt, eihän se tarkoita että toinen lähtee vieraisiin.
Ja voit olla satavarma, että jossain vaiheessa heteromiehesi ehdottaa jotain pervoa mikä sinusta voi olla outoa. Ahdasmielisyyttä on se, jos ei ymmärrä että toinen voi kiihoittua itselle vieraasta asiasta. Kyse ei ole niinkään bi-seksuaalisuudesta. ^Ihan oikeassa olet!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pride-liputus närästää monissa Suomen kunnissa
Suomen lipun nostamisesta on laki. Pride‑liputuksesta ei. Kieltäytyviin kuntiin kohdistuu poliittista painostusta kuin k463623On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää
jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole352347Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä
ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi802276Belfastissa käynnissä kunnon persuilu
Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä572181Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus
jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.251605Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen
Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma641532- 761437
Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?
Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?55993Kaunein nimi
Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?69977Rakastan sinua hiljaisuudessa
Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi39859