Tässä valmistun joulun aikaan lähihoitajaksi ja jatkan heti tammikuussa terkkariopinnoilla niin pohdiskelen että kumpaankohan liittoon olisi järkevämpää liittyä? nyt lähinnä olen jäsenmaksuja miettinyt superilla näyttää olevan tuo maksuprosentti 1,2, tietääkö joku mikä on tehyllä?
Vastaukset 3
- tehyssä
1.1.2009 1,1%.
Se ei ole kuitenkaan paljon pask...n, koska monessa liitossa on jopa 1,6%.
tehy, tottakai - PJO
Paras vaihtoehto lähihoitajalle on kyllä JHL (Julkisten ja hyvinvointialojen liitto). Siihen voivat liittyä kaikki julkisen sektorin työntekijät ja se on Suomen suurin ammattiliitto.
Kyllä se nyt vain on sillä tavalla, että kaikkien, jotka ovat saman työnantajan palveluksessa on paras kuulua yhteen liittoon. Silloin vaihtoehto on nimenomaan JHL, eikä mikään "etuja vain meidän porukalle" hoitajaliitto. - ehdottomasti
Olet perustason hoitaja, joten ehdottomasti super, joka ajaa asioitasi. tehy ajaa vain sairaanhoitajien asiaa, vaikka muuta väittävät. sh:n ja Lh:n välinen palkkaero kasvaa koko ajan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS682063Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.14861Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.52766Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke43692- 43661
- 47624
- 80606
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35574Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29546- 48541