Jos seksuaalirikollinen saa tuomion virossa

Ja se karkoitetaan suomeen,niin eikös se kuitenkin joudu suoraan istumaan sen tuomion suomessa? Ei kai se vapaalle jalalle pääse täällä?
2451
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Viron lakia, mutta pääsääntöisesti karkotukset pannaan toimeen vasta kun ehdoton vankeustuomio on kärsitty lähtömaassa.

Äänestä
  • oli ollut siellä aarre sakari lehtonen nimellä,tuomion jälkeen karkoitettiin välittömästi suomeen...ei kai voi olla niin että se nyt vapaana täällä pyöris?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Einari 1 kirjoitti:

Ja se karkoitetaan suomeen,niin eikös se kuitenkin joudu suoraan istumaan sen tuomion suomessa? Ei kai se vapaalle jalalle pääse täällä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu